20 Km hiza kadar olan vikvik ses sorunu

HONEY

İsim
BÜLENT
Selam ustadlar

Yaklasik 400 km önce arka balatalari ferodo ile degistirdim bitmemisti bir tarafin içi dengesiz aşındığından dolayi

Hic ötme vikvikleme sorunum yoktu genelde fren esnasinda balata ötme sesi olur bende tam tersi durum var balatadan midir anlayamadim

5 ~ 20 km arası hizda arka tarafdan vikvik ses geliyor bu hizin üstüne cikinca ses ya yok oluyor yada ben duymuyorum

Benzer sorun yasayan oldu mu

Aracim 1.2 dsg 66 bin kmde

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY @HONEY Yeni balata sonrası toz miktarı fazla oluyor ve frenleme olmasa bile ses yapıyor diski soğukken güzel bir şekilde yıkayın sonra gözlemleyin 

Upvote 0

@HONEY Değişim sonrası baklava eşliğinde bu arkadaş gibi video beklioyruz senden abi. :)  forumdaki tüm arkadaşları aydınlatman lazım şu aralar herkesin arabası vik vik liyor. 

Upvote 0
@HONEY 

Balata değişimi esnasında lastik sökülürken bazen lastik bijonlardan kurtulunca arka koruma sacının üstüne düşüyor ( işi bilmeyen usta vakası) Bunun neticesinde o sac eğilir ve arkadan diske temas eder inceden. Sebep bu olabilir.

Upvote 0
Bizim golftede ses vardı porya mı bilya mı disk mi balata mı derken araç önünde beklerken V kayışından geldiğini fark ettim sesin, rot balanscı kulakların çınlasın emi 

hadi benim sağ kulak arızalı tam duymuyor bide araç altına girip bakıyolar yalandan te allam

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] Değişim sonrası baklava eşliğinde bu arkadaş gibi video beklioyruz senden abi. [emoji4] forumdaki tüm arkadaşları aydınlatman lazım şu aralar herkesin arabası vik vik liyor. 

Cok aydinlatici profesyonelce anlatmis arkadas

Beynim yandi

Hayatimdan 5 dk heba oldu

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] [mention=11839]HONEY[/mention] Yeni balata sonrası toz miktarı fazla oluyor ve frenleme olmasa bile ses yapıyor diski soğukken güzel bir şekilde yıkayın sonra gözlemleyin 
Disk yikama nasil oluyor hocam

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] 
Balata değişimi esnasında lastik sökülürken bazen lastik bijonlardan kurtulunca arka koruma sacının üstüne düşüyor ( işi bilmeyen usta vakası) Bunun neticesinde o sac eğilir ve arkadan diske temas eder inceden. Sebep bu olabilir.
O ihtimal zor gibi ama servise gidersem kontrol ettiririm

Sac eğilmiş olsa servisten cikar cikmaz yapamasi lazimdi 400 km sonrasi başladi

Upvote 0
Bizim golftede ses vardı porya mı bilya mı disk mi balata mı derken araç önünde beklerken V kayışından geldiğini fark ettim sesin, rot balanscı kulakların çınlasın emi 
hadi benim sağ kulak arızalı tam duymuyor bide araç altına girip bakıyolar yalandan te allam
Bende balataya odaklanip baska seyden cikar mi acaba merak ediyorum

Upvote 0
Ben de ön arka balataları değiştirmiştim 45 bindeyken sanayide ferodo takmışlardı. Bir süre sonra ötüyor diye gittim ön değişti sorun düzelmedi bir daha gittim ön arka değişti düzelmedi bir daha gittim öne ate seramik taktırdım ses sadece arkadan gelmeye başladı bir daha gittim arkaya seramik olmayan ate taktırdım ama arkaya taktırdığım ate de ferodo kadar olmasa da hala ötüyor. Frene bassam da ötüyor basmasan da sizin dediğiniz gibi düşük hızlarda ötüyor. Sonuç ne oldu derseniz o ses bana alıştı ben ona :) . Bazen iyi oluyor yaya falan varsa önümde yolda yavaş yavaş yürüyen korna yerine bir frene dokunuyorum viiiiyk diye ötüyor yaya çekiliyor. Uzun lafın kısası ben o sesi çözmek için defalarca sanayiye gittim ama yine de çözemedim ve artık pes ettim. Sizin konuyu takipteyim. 

Upvote 0
Ben de ön arka balataları değiştirmiştim 45 bindeyken sanayide ferodo takmışlardı. Bir süre sonra ötüyor diye gittim ön değişti sorun düzelmedi bir daha gittim ön arka değişti düzelmedi bir daha gittim öne ate seramik taktırdım ses sadece arkadan gelmeye başladı bir daha gittim arkaya seramik olmayan ate taktırdım ama arkaya taktırdığım ate de ferodo kadar olmasa da hala ötüyor. Frene bassam da ötüyor basmasan da sizin dediğiniz gibi düşük hızlarda ötüyor. Sonuç ne oldu derseniz o ses bana alıştı ben ona [emoji4]. Bazen iyi oluyor yaya falan varsa önümde yolda yavaş yavaş yürüyen korna yerine bir frene dokunuyorum viiiiyk diye ötüyor yaya çekiliyor. Uzun lafın kısası ben o sesi çözmek için defalarca sanayiye gittim ama yine de çözemedim ve artık pes ettim. Sizin konuyu takipteyim. 
Geçmiş olsun hocam epey yormus sizi

Yani Ate de ötüyor o kadar paraya yazik

Upvote 0
Disk temizlenip balatayı takıp sonra da otobanda balatayı alıştırmak iyi olabilir belki abi. 

Upvote 0
Sorunu çözdüm gibi

30-40 km hizla giderken el frenini bir kac defa çektim

Su an hicbir ses yok bakalım zamanla tekrar edecek mi

Upvote 0

Cok aydinlatici profesyonelce anlatmis arkadas

Beynim yandi

Hayatimdan 5 dk heba oldu
:lol:  Video da kale marka balata almış arkadaş  gidip kalemi alsak :)   kapı kilidini yapabildi de balata  radyatör  kaldı dediğin gibi arkadaş çok güzel içerikle  giriş gelişme sonucu iyi bağlamış. :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt