Arabanın altını vurduk otoyolda kütük

therewish

Yeni Üye
İsim
Derviş
Selamlar,

Edirne İstanbul istikametinden gelirken bugün yolun ortasında hem de trafik olan bir noktada şerit değişirken ağaç kütüğünün şans eseri oda lastiğe denk geldi, üzerinden atladık. Sağ ön teker ve arabanın sağ tarafı diyebilirim ki havaya kalktı oturdu ve resimdeki sağ ön tekerin hemen arkasında kırık meydana geldi.

Çok anlamadığımdan sormak istedim bu yağ karterinin altındaki koruyucu kapağın parçası mıdır?

Bir sızıntı birşey görmedim böyle kalmasının zararı olur mu?

Son olarak ta nasıl onarabilirim fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim.  

karter.jpg

Keşke kütüğü düşüreni tespit edip kallavi bir ceza yazacak sistemimiz olsa.  

O kütük düştükten sonra sizin önünüzdeki aracın üstünden geçmesiyle havalanıp ön camdan size veya arkanızdakilere girebilirdi. Veya aynı şekilde sizin aracınızın altından havalanıp arkadaki araçta aynı talihsiz durum yaşanabilirdi. 

Allah korusun tam anlamıyla pisi pisine ölmek. Sorumlu yok; muhattap yok... 

Bu gibi durumların yaşanmaması için o kütüğü veya başka bir şeyi doğru düzgün sabitlemeyeni/taşıyamayanı işlerini düzgün yapmaları için bazen böyle cezayla “teşvik” etmek gerekiyor çünkü böyle sorumsuz insanlar için genelde “canını al malını alma” denir... 

Cezayla ve cezayı işletmekle/uygulamakla insan hayatına verilen değeri bir nebze artırabiliriz umarım...

Geçmiş olsun, çok ucuz atlatmışsınız. Bu konuyu açamamış olabilirdiniz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Çok büyük geçmiş olsun hocam, aracın yürüyeninde ve veya alt kısımdaki sensörler de bağlantılarında herhangi bir sıkıntı yoktur umarım. hiç vakit kaybetmeden aracın altını komple kontrol ettirin derim. 

Upvote 0
@SCC hocam her şehirlerarası yolda kaç tane aşırı yüklü kamyon görüyorum sayısını ben hatırlamıyorum, kamyoncu patron baskısı , polis amir baskısı sonra sen benim kim olduğumu biliyor musun zihniyeti ile ezilirse o kütük hepimize gelir, herkes haklı ölen haksız durumuna düşeriz sonunda.

Upvote 0
@therewish Dün tatilden döndüm, dönüş yolunda araçtan çok kamyon vardı, artık canlarımı sıkılıyordu nedendir bilmiyorum ama yalpalayarak şerit değiştirerek giden kamyon tırların bir çoğunun elinde telefon vardı. el kadar bir alet büyük kazalara yol açabiliyor. kütük işine gelince, aşırı yük stres vs olayına pek katılmıyorum. ikisi farklı sebepler. kütüğün yola düşmesi şoförün vurdum duymazlığı ile alakalı. siz araba ile giderken yola kutu kola karton bardak vs atıyormusunuz, atmıyorsunuz. hem çevre için hem de sürüş güvenliği açısından tehlikeli. kütükleri düşmez düşüncesiyle dorseye atıp gidiyor. durum bu.. 

Upvote 0
@Culture33 hocam haklı vallahi, ben şahsen dorseli römorklu hiçbir taşıtın ardına 30metreden fazla yaklaşmıyorum bişey düşer çekincesiyle çünkü bizim insanımız biraz öyle umursamaz, yani ben çoğu zaman öyle görüyorum düşmeyecek şekilde sağlam yüklenmeleri lazım. Kütük olur çakıl olur tuğla veya moloz olur, bi çukurda kasiste fırlar yani.

Upvote 0

Geri
Üst Alt