Araç içi kamera kablo gizleme !

@Recep Gül hepsini öneririm. Bütçeye göre değişir. Ama sonucunda hepsi iş görür.

A119 v3 var tek kamera.

A129 Duo var. İki kamera da FHD kayıt yapıyor. 

Bir üst modeli 129 plus Duo var. Ön kamera QHD arka kamera FHD kayıt yapıyor. Seçeneklerden her ikisini de FHD seçilebilir.

A129 pro Duo (benim kullandığım) Ön kamera UHD QHD FHD kayıt yapabilir,  arka kamera FHD. 

A129 modelleri tek olarak da kullanılabilir. Duo yazanlarda arka kamera da pakette gelir. 

Genel olarak arka kameralar hepsinde FHD kayıt yapıyor. 

Ön kamerayı destekleyici oluyor arka kameralar. 

2021de çıkan A139 var. 3 ve 2 kamera seçenekli. 

3 kameralı olanda 1 kamera da içeriyi kayıt eder. İstenirse 2 kameralı alınıp sonradan üçüncü kamera eklenebilir.

A139 ile planım içeri kamerası ve arka kamerayı arkaya takmaktı. Her iki kamera da 170° açı ile kayıt ediyor .içeri kamerası gece görüş özellikli ve sıfır ışıkta kayıt sağlayabiliyor. Neredeyse araç etrafında kör nokta kalmayacak şekilde kullanılabilir. Yeni Araç olsaydı bu şekilde kullanacaktım. Hatta ekstra uzun kablo almıştım yanında içeri kamerayı geriye monte edebilmek için. Şimdilik bu fikir ötelendi.

Şuan kullandığım a129 pro Duo'dan memnunum. Pro aldım diye UHD kayıt yapmıyorum. Ben alırken son çıkan buydu ve kullanılan işlemcisi ve kamerası daha yeniydi. Bir de 4k kayda dayanabilen 2k ve FHD kaydı daha rahat yapar mantığı ile ve daha az zorlanır diye seçmiştim ama 4k kaydı da rahat rahat yapıyor.

Genel olarak ihtiyaca ve bütçeye göre seçilebilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hava sıcaklı biraz düşünce kamera montajı yapmaya karar verdim. Cam kenarlarından içeri tamamen girmedi ve kabloların ikisini de gizleyecek fazla boşluk yoktu. Sonuç resimde göründüğü gibi oldu.

kamera.jpg

Hava sıcaklı biraz düşünce kamera montajı yapmaya karar verdim. Cam kenarlarından içeri tamamen girmedi ve kabloların ikisini de gizleyecek fazla boşluk yoktu. Sonuç resimde göründüğü gibi oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 49940
Oradan aynı boyutta iki kablo geçecek kadar boşluk var aslına, sanırım siz orayı esnetmek istemediniz. Gerçi bu şekilde fena durmamış. Güle güle kullanın.

@Recep Gül Teşekkürler. O kısımla çok uğraştım sadece ince kabloyu gizleyebildim. Diğer kabloyu da gizliyorum sonra kendiliğinden çıkıp dışarı sarkma yapıyor. Bende yapışkan kablo klipslerle böyle çözüm buldum. Eğer sıcaktan klipsler düşme yaparsa tekrar başka bir çözüm yolu arayacağım. Önceki Tiguan aracımda o kısımda hiç sorun yaşamamıştım. Şimdi bu 2021 Caddy'de sorun yaşadım, direk tavana dayanıyor üst kısım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt