Golf 7 ye 7.5 arka tampon taktım

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Arkadaşlar merhaba, uzun suredir planlamış olduğum ve bir türlü zaman ayiramadigim Golf 7 aracıma 7.5 arka tampon takma islemini nihayet gerçekleştirdim. Daha öncelerde orijinal 7.5 kayar led ve 3. Stop takmıştım. Tamponu da değişmek istiyordum.

Öncelikle gerekli olan parçaları listeledim ve temin sürecine geçtim. Bu işlem için temin ettiğim parçaları aşağıdaki gibi listeleyebilirim;

-Golf 7.5 orijinal çıkma arka tampon,

-Golf 7.5 orijinal difuzor,

-Tampon reflektorleri,

-Pla 3.0 için gerekli yan sensor braketleri,

-Kör nokta radar sensorleri için gerekli 7.5 braketleri,

-Tampon etek kismi perçinleri

İlgili parçaları temin ettikten sonra, tamponu araca takmak için işlemlere başladım.
-Aracımda pla 3.0 olduğu için tampon uzerinde yan sensor deliklerinin açılması gerekiyordu. Bu işlem için @necatiabinin yardımını aldım. Sağolsun yine herzamanki gibi kusursuz işçiliği ve özel aparatlarıyla birlikte delikleri çok güzel deldi. 

- Daha sonra tamponu boyacıya bıraktım ve pasifik mavi rengine boyandiktan birkaç gun sonra teslim aldım.

- Yan sensor braketlerini tampon uzerine kaynattirdim.

-Difuzor, tampon ve reflektorleri birlestirerek tamponu hazır hale getirdim.

-Egzoz çıkışını 7.5 daki gibi asagiya baktırdım.

- Daha önceden tampon sokme takma tecrübem olduğundan dolayı ve birazda yapilan işten keyif aldığımdan dolayi haftasonu tatilini degerlendirerek yeni tamponu aracıma taktım. Eski tampon uzerindeki kablaji ve gerekli baglanti somunlarinin hepsini yeni tampona aktardım ve işlemi bitirdim. Aracın görseli alttaki gibi oldu. Sırada bagaj stepne icerisine Seat Sound subwoofer koymak var. Okuduğunuz için teşekkürler.

FC8E63FD-7E02-457C-A572-690652D43E2F.jpeg

E8858F09-B53B-4D31-979A-96575A1260C1.jpeg

EC9464FD-02E0-4F2C-B6DF-F5FBB4009A11.jpeg

@ZaGani Güle güle kullanın.. 

Pasifik mavili ilk 7.5 tampon sizinki olabilir..

Şık olmuş hocam pasifik mavi ile krom detaylar ayri bir yakismis

Olmamış begenmedim

İmza : kiskanan çaylak golfcu

Kör nokta radarlarını nereye nasıl yerleştirdiniz? Fotoğraf varsa güzel olur. Elinize sağlık

@ZaGani hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın pasifik mavi aracınızı :)

@ZaGani ben de 7,5 tamponu takmıştım. Ama öncesinde 7 tampona uygun kör nokta braketleri vardı. Sanırım onlar yüzünden biraz Aralık kaldı. O yüzden farklılığı sormuştum. 

@ZaGani ben de 7,5 tamponu takmıştım. Ama öncesinde 7 tampona uygun kör nokta braketleri vardı. Sanırım onlar yüzünden biraz Aralık kaldı. O yüzden farklılığı sormuştum. 
Doğrudur hocam, ben 7.5 a uygun braketlerden temin edip degistirdim sorun olmadi

Geri
Üst Alt