Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Bugüne kadar 2 ceza yedim.Her ikisi de yurt dışında.Biri aşırı hız 60 tabelasının yanından 90 la geçmişim.

Diğeri de geçen yıl gece vakti yolculuk yaparken hızlı döndüğüm virajda kontrolü kaybedip şarampole yuvarlanıp takla attım.Gelen polis yol şartlarına uygun araç kullanmadığım için ceza yazdı.Olay yeri incelemeye gelen müfettiş te beni dava ediyordu.Eşim ve kardeşim hemen taburcu edilince dosya açılmadı.
Geçmiş olsun Değerli Hocam 

2016 kasım ayında saat 23:43 de tem de avrupadan anadoluya yakasına giderken 159km/h ile 412 tl ceza geldi TEM beşiktaş güney yönü yazıyodu. Hangi kameraya yakalandım bilmiyorum ozamandan beri max 120

Erken öderseniz 309 tl oluyor. Aynı yerde 164le de ben yedim. Otoban da bir r radar yeniyor büyük ihtimalle. 
evet erken ödedim dediğiniz fiyattan, hız kontrol bölgesi levhasının bulunduğu 10-15 km lik mesafe halbuki, gezici radar sol şeritten içeri girintili banket kısımlarda pusuda olabiliyor.

evet erken ödedim dediğiniz fiyattan, hız kontrol bölgesi levhasının bulunduğu 10-15 km lik mesafe halbuki, gezici radar sol şeritten içeri girintili banket kısımlarda pusuda olabiliyor.
Aynen benim yediğimde orta refüjde ki girintide pusudaydı. Toyota corollaydı hatta. :D

2000 yılından beri araç kullanıyorum toplam dört tane cezam var.

1- Ankara' da kurtuluş göbekten sola dönüş yasak gece 01:00 sola döndüm 50-60 tl arası ceza ödedim (2007)

2-Kayseri ye giderken Mucurda radara girdim 110 hız ile 160 lira (2014)

3-Ankara' da çevre yolunda Hurdacılar kavşağında radara girdim 160 hız ile 430 lira (2016)

4-Ankara' da Yozgat Bulvarında Opete gelmeden radara girdim 106 hız ile 430 lira (2017)

Son iki ceza bayağı cebimi yaktı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eskişehir girişinde bulunan yokuşların altına radar koyuyorlar. B7 Passat aracımızla CC'de ilerlerken yokuş aşağı hız arttığı için ceza yemiştik. Eskişehir'e gienlerin dikkatli olmasında fayda var. 

16 Temmuz 2016 günü ( darbe girişimi olduğu gün ) sözde otobandan kaçak geçmişim 771 TL ceza ödedim. Bu cezadan 14 ay sonra haberim oldu. 

1- Söz konusu gün Gemlik-Bursa arasındaki otoban henüz hizmete açılmamıştı,

2- Darbe girişimi yüzünden tüm gün evden dışarıya çıkmadık.

3- O gün Doğum günümdü, evde ufak bir kutlama yaptık, çok iyi hatırlıyorum.

4- 2 sene öncesine kadar yaşadığım Manisa adresime gitmiş ceza tebligatı. Halbuki polisin elinde güncel adresimiz vardı.

5- Gerek Karayolları Genel Müdürlüğü gerekse trafik denetleme cezamla ilgili hiçbir açıklama getiremedi. Ama sırf vize yaptırabilmek için o cezayı ödedim. 

Hakkımı helal etmiyorum. 

16 Temmuz 2016 günü ( darbe girişimi olduğu gün ) sözde otobandan kaçak geçmişim 771 TL ceza ödedim. Bu cezadan 14 ay sonra haberim oldu. 

1- Söz konusu gün Gemlik-Bursa arasındaki otoban henüz hizmete açılmamıştı,

2- Darbe girişimi yüzünden tüm gün evden dışarıya çıkmadık.

3- O gün Doğum günümdü, evde ufak bir kutlama yaptık, çok iyi hatırlıyorum.

4- 2 sene öncesine kadar yaşadığım Manisa adresime gitmiş ceza tebligatı. Halbuki polisin elinde güncel adresimiz vardı.

5- Gerek Karayolları Genel Müdürlüğü gerekse trafik denetleme cezamla ilgili hiçbir açıklama getiremedi. Ama sırf vize yaptırabilmek için o cezayı ödedim. 

Hakkımı helal etmiyorum. 
Çok büyük bir yanlış ve ÜZücü bir olay yaşanmış hocam. Şansızlık desem o da değil. vize olmasaydı ödemeyecektiniz belkide sorunu çözüme kavuşacaktı. Aslında İşin hukiki boyutu konusunda net bir bilgim olmasa da ispat etme şansınız olabilir.

@Ender işin hukuken mağdur olduğumu ispatlamak için mücadele etsem de şunu gördüm ki, mahkeme masraflarını ödemekle kalacağım. Maalesef bu mağduriyet konusunda yalnız değilim. Pek çok tanıdığım benzer sorunlar yaşadı. Hatta bugün benzin alırken sohbet ettiğim bir tır şöförü de tıpkısını yaşamış. Allah’a havale ettim. 

2012 den beri Ehliyetim var. 3 cezam var

İlki işe geç kalmışım 2013 anneler gününde şehiriçi hız limiti 50 olan yerde 85le gitmekten. Tam hatırlamıyorum ancak 225 lira gibi birşeydi galiba. Radar aracı dahi görmemiştim ceza eve gelince radarlar nasıl olur öğrendim :)

2.si sigortam bitmiş sigortacım aramış, bana ulaşamamış bir daha da umrunda olmamış. Ben de unuttum tabi çevirmede aracın sigortasız olduğu ortaya çıktı memura birşey diyemedim 80 mi 70 mi ne ceza kesti. Sigortacıyı da değiştim o sayede :)

3.sü muayene bitmiş onda da yine çevirmeye denk geldim yine 70 80 lira civarı bir ceza ve 1 hafta içinde yapılmazsa trafikten men edilecek belgesi verilmişti. Muayene sigorta olayını emanet arabaya binsem bile bakar oldum artık :)

Bu üçü kulağıma küpe oldu. Toplamda 60bin km şahsi araçlarımla Kayseri de, bir 65 bin km de şirket aracımla (eski işimde) İç Anadolu ve Doğu Anadoluyu gezdim, yüzlerce çevirme ve radar gördüm ancak ceza yemedim. 

Ama uzun yolda en çok da, tabela 50 diyor da insanın 50 ye düşesi gelmiyor ya, acaba radar denk gelecek mi endişesi tüm yolun ızdırabı oluyor.

Ben çok ballıyım bana ceza gelmiyor :D   abartmadanda olsa hız sınırını geçiyorum bazı yerler dayanılacak gibi değil çünkü yıllar gidip geliyorum herkesin yediği yerde ne yedim nede cevirildim 15 gune uzun yolum var inşallah bunu yazarak totemi bozmam :D

ama birkere sigortayı unutmusum aracımı bağlamıştı ne desem ne kadar yalvarsamda salmadı gece 4 te arabasız kalmıştım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

23 yillik soforum,hic ceza yememistim taki 17 temmuza kadar,golfle avrupa turu yapalim dedik,viyana ayaginda kirmizida gectim ve isin guzel kismi arkamdaki arac polismis,tam 3 metre sonra durdurdu.Isin komik kismi dort yol agzinda tek serit yoldu ve karsi,yan yollar insaat sebebiyle kapaliydi.oteli bulmanin heyecaniyla gormedim tam kafamda asili duran isigi.30 euro ceza odedim.

Geri
Üst Alt