Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Ben de 16 Mart da yol kenarında park eden aracın çıkmasını beklerken arabadan ayrılmama rağmen ikinci sıraya park etme cezası yemişim. Kaç gün geçti hala tebligat da gelmedi.

Sosyete otoyollarında 200 km/h gitmek serbest tabi halen.

2024 Model bi A6 mız olsada bizde gişelerde parasını basıp şanımızla 200 bassak

Niğde paralı otoyol çıkışından Adana gişelere kadar olan aralıkta ortalama hız radarı aktif :)

Pozantı'dan inerken PO'da 5 dk mola vermek gerek :D

Niğde paralı otoyol çıkışından Adana gişelere kadar olan aralıkta ortalama hız radarı aktif :)

Pozantı'dan inerken PO'da 5 dk mola vermek gerek :D
Ben Ankara-Niğde otoyolunu çok kullanıyorum hocam, ortalama hız radarı olduğunu bilmiyordum. Yolda hız tespit cihazı olduğunu da hatırlamıyorum. Gişeler arası süre mi hesaplanıyor acaba? Toleransla üst sınır 154 olduğu için hızı 150’ye sabitliyorum, ne yavaş ne hızlı 3. şeritten kimseye karışmadan gidiyorum. :) Bence ülkedeki en güzel otoban.

Ben Ankara-Niğde otoyolunu çok kullanıyorum hocam, ortalama hız radarı olduğunu bilmiyordum. Yolda hız tespit cihazı olduğunu da hatırlamıyorum. Gişeler arası süre mi hesaplanıyor acaba? Toleransla üst sınır 154 olduğu için hızı 150’ye sabitliyorum, ne yavaş ne hızlı 3. şeritten kimseye karışmadan gidiyorum. :) Bence ülkedeki en güzel otoban.
Hocam ben de bilmiyordum, öğrettiler bayramda :D Niğde otoyolu içinde hız sınırı yokmuş gibi sanki Münih otoyolunda ilerler gibi giderek ceza yemedim daha. Sadece Ankara'dan otoyola girişte ilk benzinliklerin oralarda bazen Corollalı radarlar oluyor ona dikkat Niğde otoyolu içinde. Ama Niğde otoyolunda Ankara'dan giriş Niğde'den çıkış arası ortalama hız bence çalışmıyor.

Benim bahsettiğim ortalama hız noktası Niğde otoyolu çıkışında gişeden çıkar çıkmaz 1 km içerisinde kameraların bol olduğu sorgu odasından geçer gibi bi ortam bulunan yer var. Orada geçiş zamanını çekiyor, Adana'da da varınca gişelerde o anki süreyi çekiyor. İkisi arası 130kmh ortalamayla gitmek gerekmiş, fazlası olunca ortalama hızdan radar geliyor.

Bu güzergahta pozantıya inerken PO olan köşede %90 sivil radar aracı oluyor, onun için yavaşlamışken PO'ya girmekte fayda var.

dün trafik cezalarıyla ilgili haber vardı. cezalar önceki senelere göre baya bir artmış. adamlar bütçe açığını bize saplayarak kapatıyorlar.

12 nisan günü sivastan ankaraya doğru çıkışta otobüs solladığım esnada göremediğimde radar aracına 122 km ile düştüm 1506 tl. Mahkemeye itiraz ettim bakalım be diyecekler

Oy vermezseniz hizmet gelmez değil
Ceza gelire geldi olay??????

12 nisan günü sivastan ankaraya doğru çıkışta otobüs solladığım esnada göremediğimde radar aracına 122 km ile düştüm 1506 tl. Mahkemeye itiraz ettim bakalım be diyecekler
İtiraz kabul olmazsa mahkeme dosyası masraflarını başvuran kişiden tahsil ediyorlar diye bir söylenti var, bir bilginiz var mı bu konuda?

Geçen yaz tatile giderken önce Afyon Kızılören EDS, kırkbeş dakika sonra Denizli de EDS, dönüşte Afyon EDS. 3x951₺ 😊

Eskiehir yoluna hareketli radar atmaya başlamışlar, duranı da bol :D. Geçen 80lik yerde 100 ile geçtim son anda fark ettim radarı,gelen giden bir şey yok şimdilik.

Ankara'da 82 radarı olarak geçen meşhur kameralar ölçüm yapmıyor demişti arkadaşım, 1 yıldır geçiyorum gelen giden bir şey yok demişti.

Kendim düşüyorum 80'lere, bendeki şansla o an uygulama yapacakları tutar diye :D

@Emre088 genelde dosya masrafı kaybeden taraftan tahsil edilir. Deneyimleyeceğiz artık sonucu😀

Geri
Üst Alt