Akü mü bitti

@forzaGilles serviste orjinal aku yokmus boyle bi sey olabilir mi yolyardim en erken yarin sabah elimizde olur dedi adapazarinda var ama arac oraya kadar gider mi bilmiyorumbende orjinalden yanayim

O cikan hatalari herhangi bi akucu silebilir mi sonradan ugrasmayalim disarida taktirssm akuyu

Arabayı takviye ile çalıştırın elektronik sistemleri ve start stopu kapatın stop etmediğiniz sürece her yere gidersiniz sorun olmaz 

O cikan hatalari herhangi bi akucu silebilir mi sonradan ugrasmayalim disarida taktirssm akuyu
Her hangi bir akücü söndüremeyebilir. Ancak Apaydınlar yeni aküyü aracınıza da tanıtır.

Ayrıca hataları zaten siz yeni akü takıldıktan sonra 
Direksiyonu tam sağ yapıp 3sn bekleyin sonra tam sol yapın 3sn bekleyin.
Direksiyonu toplayıp stop edin anahtarı çıkarıp tekrar takın ve çalıştırın bütün arıza ışıkları sönecektir.

Start/Stop çalışmayabilir başta ama bir süre sonra o da düzelir.

@Terms ellerinde economi akuler var hatta bugun gittim servise orda baska aracada taktilar.arada ciddi fiyat farki olsa belki dusunebilirim ama 200tl fark icin gerek gormedim.siparisi verdik yarin dogus merkezden gonderecekler yolyardim gelip montajini yapicak.bu arada bu fiyat %25indirimliymis.neden economi urunler hakkinda bu kadar israrcilar anlamis degilim 

Serviste baska bi arkadas uzunuzun anlatti arada fark yok biri 4 gözlü orjinal olan 5 gözlü fark okadar dedi ama beni ikna edemediler

@Terms ellerinde economi akuler var hatta bugun gittim servise orda baska aracada taktilar.arada ciddi fiyat farki olsa belki dusunebilirim ama 200tl fark icin gerek gormedim.siparisi verdik yarin dogus merkezden gonderecekler yolyardim gelip montajini yapicak.bu arada bu fiyat %25indirimliymis.neden economi urunler hakkinda bu kadar israrcilar anlamis degilim 

Serviste baska bi arkadas uzunuzun anlatti arada fark yok biri 4 gözlü orjinal olan 5 gözlü fark okadar dedi ama beni ikna edemediler
Nasış ciddi fark yok.

Servis 1350₺ dediniz birde montaj parası alacaklar 

Darıcada Varta EFB N60 60 Ah. 595₺ aradaki frk az mı?

Hatta kullanim ömürleride ayni dediler
Kullanım ömrü aynı olması mümkündeğil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim akü de exide efb 59 luk geçen hafta orjinal için 1600 , eko serisi için 1000 lira fiyat verdiler %30 indirimli.
Hatta eko serileri iyi değildir dışarıdan varta alırım 600 e dedim buda vw ürünü dışarıdaki varta dan daha iyidir denildi , akü sıkıntılıymış idare ediyorum bakalım nerde bırakacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrc Neden dışardaki Varta çin malımıymş ki servisteki Eco dan kötü olsun?

Geçen yıl benim akü de bitti pandemi başlarında servise gittim 70Ah MOLL akü 1.035₺, Eco seri 880₺ dediler üstelik bide hangisini alırsan al 150₺ de değişim ücreti işçiliği var dediler.

Bende 565₺ ye apaydınlardan EFB N70 aldım kendim değiştirdim.

Servis fahiş fiyata akü sayıyor bide değiştirme ücreti ekliyor üzerine.

@Terms servisteki akuler icin soylemistim orjinal akuyle ekonomi aku arasinda 200tl fark var.

@erkanwrc hangi servis bu fiyatlar standart degilmi anlamadim.yada size verdikleri fiyat indirimsiz fiyati

[mention=167]erkanwrc[/mention] Neden dışardaki Varta çin malımıymş ki servisteki Eco dan kötü olsun?
Geçen yıl benim akü de bitti pandemi başlarında servise gittim 70Ah MOLL akü 1.035₺, Eco seri 880₺ dediler üstelik bide hangisini alırsan al 150₺ de değişim ücreti işçiliği var dediler.
Bende 565₺ ye apaydınlardan EFB N70 aldım kendim değiştirdim.
Servis fahiş fiyata akü sayıyor bide değiştirme ücreti ekliyor üzerine.
Bilmiyorum yoğurdum ekşi demez tabi kimse [emoji4] yada vw kendi bünyesine dışarıdan mal alırken daha sıkı kontrollerden geçiriyor mantığı ile söylemiştir ,

[mention=167]erkanwrc[/mention] hangi servis bu fiyatlar standart degilmi anlamadim.yada size verdikleri fiyat indirimsiz fiyati
Servis vosmer izmir de , aracı bıraktığımda söyledim akü ölçümü yapılsın diye ona istinaden fiyat çıkardılar %30 indirim dahil

büyük konuşmayayım ancak servisten akü alacağımı hiç sanmıyorum. uygun varta ne ise takar geçerim. En son bakımda iç direnci yüksek diye arıza kodu var dediler kalsın dedim. Akü zayıf biliyorum ancak DTC atan aküyle start stop çalışır mı?

@erkanwrc vartaakuizmir.com diye bir yerden en az iki kere akü aldım ben, fiyatları da uygun.

Akü alırken ne marka olursa olsun üretim tarihine mutlaka bakın. Mümkünse şarj durumuna  da (voltajına) bakarsanız uzun süre rahat kullanırsınız.

Benim akü de exide efb 59 luk geçen hafta orjinal için 1600 , eko serisi için 1000 lira fiyat verdiler %30 indirimli.
Hatta eko serileri iyi değildir dışarıdan varta alırım 600 e dedim buda vw ürünü dışarıdaki varta dan daha iyidir denildi , akü sıkıntılıymış idare ediyorum bakalım nerde bırakacak

Servisin söyledikleri oldukça manidar., Varta aküler OE (Original Equipment) kalite standardını karşılıyan belki de tek markadır,,

Demek Eco seri bilee varta ‘dan daha iyiymiş., ziyaa ziyaa sallama ziyaaa... 

Geri
Üst Alt