Golf 7 Xenon far

volkanates

Üye
İsim
volkan
Selamlar, 

2016 model golf 7 aracım kısa far uyarısı verdi ve inip baktığımda sol farın (xenon) yanmadığını gördüm.Servis fiyatının bin küsur Lira olduğu söyledi.Dışarıda biraz daha uygun fiyata bulabilir miyim yoksa servisten mi almalıyım görüşlerinizi bekliyorum.

Not : 2018 yılında far değişmişti.

İyi forumlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles inşallah balast değildir o zaman. Kabloları söküp bi bakayım. Pas temassızlık felan varsa şanslıyım. Değilse ampülü değişeceğim. Orjinalide baya tutuyormuş. Çifti 1700 TL.  Ucuz bi marka var. Photon nasıl acaba. 

Upvote 0

@forzaGilles inşallah balast değildir o zaman. Kabloları söküp bi bakayım. Pas temassızlık felan varsa şanslıyım. Değilse ampülü değişeceğim. Orjinalide baya tutuyormuş. Çifti 1700 TL.  Ucuz bi marka var. Photon nasıl acaba. 
1700 tl. olduğunu kim söyledi bilmiyorum ama faiş fiyat çekmiş., Ampülün çifti 900-950 civari., photon iyi değil beş para etmez.,

Osram Xenarc Original D3S https://urun.n11.com/ampul/osram-d3s-xenon-ampul-35w-4-yil-garantili-P123518762

Upvote 0
@forzaGilles Orjinali philips oluyormuş. Ama piyasadakilerin hepsi çakma diyorlar. 460 TL ye philips  var. O da çakma ise insaf kalmamış satıcılarda. 

Osram 4 yıl garanti veriyorsa fiyatı makul şu ortamda. Herşey 2 3 katına çıktı zaten.

Upvote 0
@forzaGilles Orjinali philips oluyormuş. Ama piyasadakilerin hepsi çakma diyorlar. 460 TL ye philips  var. O da çakma ise insaf kalmamış satıcılarda. 

Osram 4 yıl garanti veriyorsa fiyatı makul şu ortamda. Herşey 2 3 katına çıktı zaten.
osram'ın da çakması var Ali hocamın attığı satıcı güvenilir, ben de kendisinin yönlendirmesi ile aldım aynı satıcıdan.

Upvote 0
Ampül değişimi esnasında servis mercek ve far temizliğide yapıyor mu yoksa sadece ampülleri takıp üç buçuğu cukkalıyor mu??

Upvote 0
Ampül değişimi esnasında servis mercek ve far temizliğide yapıyor mu yoksa sadece ampülleri takıp üç buçuğu cukkalıyor mu??
Far camında da sayısız kılcal çatlak çizik var. Kloroform buharı ile halletmeye çalışacağım ampul değişirken. Çatlaklar dıştan ise gider sanırım ama içteyse boşa uğraşmış olacam. 

Mercek temizliğinin nasıl yapıldığını bilsem kendim yapmayı denerdim. Çünkü bana buğulu gibi görünüyor. Servisin uğraşacağını hiç sanmam. Değiştirir geçerler. Fatura 10 bin olur.

Upvote 0

Fabrikanın orjinalinde ne taktığının bir önemi var mı..? Önemli olan aldığınız ampülün orjinal olması..!! Ampül konusunda Philips ile Osram zaten A++ kalitede premium markalar.,

Türkiye'de satılan Philips marka Xenon'ların tamamına yakını sahte., ve bu konuda bilgisi olmayan bir kullanıcı "farkında olmadan" şans eseri orjinal philips xenon bile almış olsa., philips 'te sistemden o ampülün orjinallik sorgusu yapılamıyor., daha doğrusu yapılıyor ama sadece kutunun orjinal olup-olmadığı öğrenilebiliyor., AMA

Osram 'da ampülün %100 doğruluk ile sahte olup-olmadığını öğrenebiliyoruz.

Upvote 0
@volkanates araç 5 yaşında, ampullerin lümen gücünde düşüş illa ki vardır, bunun için değişmeniz (D3S) daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. servisteki fiyat 1000 TL indirimli ve işçilikli fiyatı mı? 

Upvote 0
Osram cool blue intense d3s  tavsiye ederim  fiyatı ortalama 1250 civarı  diğeri laser 1750  bence gerek yok + Standartlara takım 900/1100 arası vereceksiniz. 

Gaz deşarjlı lamba olduğundan  projeksiyonlarda  olduğu gibi  sahtesi 300 saat dayanabiliyor.  orjinal lambalar 3000 saat /   Lazer + led olursa 20.000 / 35.000 saat arası maliyetli + lamba satamayacakları için henüz tam geçmediler. Yapanlarda ciddi rakamlara satıyor. 

Sanvi-2-5-in-L82C-ift-LED-lazer-projekt-r-Lens-far-100W-6000K-lazer-araba.jpg_q50.jpg

Adsız.jpg

Adsızd.png

Upvote 0
Serviste garantiye girmiyor sanırım. 2018'de garantiden değişimi yapıldı heralde.

Upvote 0
Dışarıdan aldığınızda serviste değişim yapmıyorlar. Trendyol'dan iki adet Osram D3S original xenarc aldım. 4-5 servis ile konuştum takılması ve ayarı için dışarıdan ürün kabul etmediler. Ben iki ürüne 700 TL para verdim,servis tek ampul + değişim işçiliği için 1300 TL para istiyor. Ampulü oradan almazsanız da işlem yapmıyor.

Upvote 0
Yeni ışık oto trendyol mağazasında hesaplı zenon var.
Trendyol da 300 TL ye 30 TL 600 TL ye 60 TL kupon da var.
https://ty.gl/q8lmur9ksl
Tabi bu mağaza senin bahsettiğin yeni ışık ile aynıdır inşallah.
Kusura bakmayın,üstünden süre geçmiş ama yoğunluktan giremedim foruma.kendileriyle irtibata geçin isterseniz.trendyol mağazaları da var. @yeniisikoto

Upvote 0

Dışarıdan aldığınızda serviste değişim yapmıyorlar. Trendyol'dan iki adet Osram D3S original xenarc aldım. 4-5 servis ile konuştum takılması ve ayarı için dışarıdan ürün kabul etmediler. Ben iki ürüne 700 TL para verdim,servis tek ampul + değişim işçiliği için 1300 TL para istiyor. Ampulü oradan almazsanız da işlem yapmıyor.
Evet servis yağ dışında,bir ürünü kabul etmiyor.Aynı ürünü almadan önce 8900tl iken 15.000tl fiyat çekmişlerdi.Takmayı düşünen olursa @zulalyol bey yardımcı olur diye tahmin ediyorum :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt