2020 Golf 1.5 TSI İçin Bakım Fiyatı

@Netrodo Bu sene VW bakım ücretlerine 3 defa zam yaptı.
Şubat, Mayıs ve Haziran başı.

Size verilen fiyat liste fiyatıdır aracınız 1 yaşında olduğundan zubuzu indirimi vermemişlerdir.

@KaanU VW de bütün TSI motorların bakım fiyatı aynı.

1.5 ler 0,3 birim fazla yağ aldığı için 1.0-1.2-1.4 e göre yaklaşık 60TL fazla tutar
Doğrudur hocam ben servisin fiyatlandırması zaten anlam veremiyorum bildiğim kadarıyla yorum yaptım sadece.

Konu biraz kapanmış gibi ama fikir vermesi açısından paylaşayım.
18.01 tarihinde ilk bakım 1400₺ ödedim. O tarihten bu yana kur artışı zamlar vs derken fiyat artmış olabilir. Ben Adana Aykan’da yaptırmıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yeni nesil 1.5tsi DPC kodlu motorların bakım fiyatları en pahalısı. siz burada dpc kodlu troc bakım fiyatını baz alacaksınız. 

bu sene mart ayında 2020 tiguan için ilk bakımı yaptırdım. km dolmasada yıl dolduğundan dolayı. dpc kodlu 1.5tsi yeni nesil motor. 1500tl ye yakın bir fiyat ödemiştim. 1800 çok gibi, zam falanmı geldi acaba...

şimdi baktım resmi sitesinden, 1658tl den başlayan fiyatlarla yazıyor. dpc kodlu 1.5 tsi troc için

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ft19 VW de her zaman en pahalısı diesel motorlulardır hele birde yakıt filtresi de değişirse.

Ayrıca aynı motorlu Gplf ile aynı motorlu T-roc bakım fiyatı farklıdır bilginize.

Bakım fiyatları motora göre değil araç modeline göre değişir.

@Terms yakın zamanda servise gittinizmi.  vw resmi sitesinden bakım fiyatlarına bakarsanız, verilen fiyatların motor kodlarına göre olduğunu ve en pahalısınında dpc kodlu 1.5tsi yeni nesil motorlar olduğunu görürsünüz. bilginize...

mart ayında ilk bakıma götürdüm aracımı, 2020 tiguan, dpc kodlu 1.5tsi motor. troc daki bakım fiyatını baz aldılar, 1500tl ye yakın ödeme yapmıştım.

Screenshot_20210612-104944_Volkswagenim.jpg

@ft19 Genellikle giderim.

Ayrıca da Tiguan için sizden gerçekten Troc bakım fiyatı aldılarsa!

Ya aracınızı T roc sandılar ya da hata yaptılar. 

Çünkü Golf te 1.4 tsı 4L yag alır. 1.5 Tsı 4,3L Yag alır. Ikisinin bakım ücretleri farkı sadece 0,3L Yag farkıdır.

@Terms hocam hala anlamadınız sanırım.  Servisler aracın motor koduna göre bakım ücreti alıyor. Czc motor ve dpc motor kodu vs.

@ft19 Yani Bana Söylenen 1809₺'nün 1658₺ mi Olması Gerek? 

Ben doğuş oto maslaktan 2020 1.5 TSİ Dsg aracımın ilk bakımı İçin 1875 TL bakım fiyatı aldım.

bu 1.5tsi bakım fiyatları üzecek gibi. 1.0tsi ile arada 400-500tl oynaması çok saçma değil mi?

1.5tsi ile 1.0tsi arasında vergi avantajını da düşününce yıllık ciddi bir fark çıkıyor bu arada.

valla dsg msg dinlemem garantiden sonra anında sanayiye çekerim aracı, iyice suyunu çıkardılar bakım fiyatlarının

@ahmet306

Dsg denen şeyde Da vinci nin  şifresi değil elbet ? 

3-5 yıla her türlü şifresi kriptosu,, belgeleriyle krokileriyle şemalarıyla sanayi ortamlarında ele ayağa düser . Anlamayan beceremeyen usta kalmaz .

Bu yetkili servislere  kalsa dsg ayagına 3 filtre + yag bakımına  5000 tarife koyacak.

Herseyin bir üst bedeli var. 

@Netrodo ilk bakım ise, normal fiyat 1658tl.  biraz fazla söylemişler. acaba extra bi işlem falanmı yapıyorlar. 2 sene önce golf aracımın şanzıman mekatroniği değişince, ozon temizliği diye bir işlem yapmışlardı, extradan sanırım 150 tl civarı vermiştim.

bi arayıp sorun, ilk bakım 1658tl görünüyor, fazlası nedir diye...

@mtanisman dpc kodlu 1.5tsi motor 1658tl görünüyor, resmi, sitesinde. fazlalığın ne olduğunu sordunuzmu...

Geri
Üst Alt