Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

1.0 etsi İstanbul Çanakkale gündüz, klima açık, 32 psi lastiklerle 4,6 ort yaktı arkadaşlar. 
MK 7.5 1.0 tsi ile beylikdüzü-eceabat arasi 300 km hemen hemen ayni ortalama tüketim degerlerine sahiptim, e-tsi oldugu icin yarim litre daha az yakmasini beklerdim

1.5 tsi passat ile ayni güzergahi 2 hafta önce 5.6 lt ortalama ile gdip geldim, ama passat ile ortalama hizim yaklasik 15 km/h daha fazlaydi, gaza basmaktan cekinmedim, biraz daha tasarruflu sürsem 5.2'ye kadar inerdim diye tahmin ediyorum

E-tsi farki sanirim sehir ici kullanimda daha belirgin olur

1.2 tsi bagaj ful dolu araçta 4 kişi ve klima açık genelde. Samsun Denizli güzergahı Samsunda depo fullendi 819 km yol aldığımda 320 tl ile depoyu tekrar fulledim. Sanırım 1 e tsi ile 1 2 tsi arasında fark yok . Peki bunun neresi  hibrit?

1.2 tsi bagaj ful dolu araçta 4 kişi ve klima açık genelde. Samsun Denizli güzergahı Samsunda depo fullendi 819 km yol aldığımda 320 tl ile depoyu tekrar fulledim. Sanırım 1 e tsi ile 1 2 tsi arasında fark yok . Peki bunun neresi  hibrit?
Minimal hızlarda Emisyon/salınım/karbon/ Nox kriterlerini sağlamak icin e-tsi /hibrit var.

Ahhh bi yeni mk8 golfüm olsa denir kabul ama 

Ahh bi yeni nesil e-tsi motorum olsa diyecek birine zor rastlarız.

Keske bir A6 ım olsa derken , A6 dan çok 2.0 tdi motorunu istemek gibi bir nüans??

Evet 110 u pek geçmedim. 120-130 gelirsen 5.0-5.3 arası oluyor. Kullanım şekli çok etkiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage 2.0 tdi A6 o motor işte ben arabayım dedirten motor. 

Golf 8 e baktıkça daha halen gözüm alışmadı. Alışacak gibi değilim . Sadece r line tamam olmuş bu araba dedirtiyor. 1.0 e tsi den yakıt anlamında çok beklentim vardı. Ama görünüşe göre o da suya düştü. Sadece tahminimce iyi niyetli olmadığımızda büyük ve maliyetli bir pil sorunumuzda var gibi bu motorda.

Hayaller A6 diyelim.

e tsi 1.6tdi ile aynı yakıyor motorları da aynı zaten almaya gerek yok 😂😂

Herkese merhaba aranıza yeni katıldım, 1 ay önce Golf 8 1.0 etsi aracı İstanbul'dan teslim aldım Bursa'ya getirdim. Yol boyunca klima açıktı, çoğunlukla 80-110 arası gittim ve 200 km kadar yol yaptım. Bursa'ya geldiğimde 5.0 yaktığını gördüm. Uzun süreli verilere daha bakma şansım olmadı. Aracın konforu ve sessizliği çok hoşuma gitti Caddy'den sonra  :)

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. 1.0 etsi life aracım ile bugün afyondan, ankaraya bilinen en kısa ve düz yoldan seyahat ettim. 4 yetişkin ful bagaj düşük ayar klima acıktı, 110-120 sabit sabit hızla, %90 uzun yol, %10 şehir içi diyebilirim sonuç görselde

IMG_20210930_155318.jpg

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. 1.0 etsi life aracım ile bugün afyondan, ankaraya bilinen en kısa ve düz yoldan seyahat ettim. 4 yetişkin ful bagaj düşük ayar klima acıktı, 110-120 sabit sabit hızla, %90 uzun yol, %10 şehir içi diyebilirim sonuç görselde

Ekli dosyayı görüntüle 51004
Sanki fazla gibi geldi bana.
Bende 1.4TSI 125 ile aynı değerleri yakalıyorum 110-120 aralığında hatta 0,3 falan daha iyi oluyor benimki.

2017 b8 passat 1.4 tsi 125 manuel den golf life 1.0 e-tsi ye geçtim yaklaşık 2 litre az yakıyor araç hibritin hakkını veriyor, konfor sessizlik vs çok memnunum, Çankaya dikmen şehir içi yoğun trafikte passat 8-8.5 arası dolaşırken golf 6-6.5 arasında geziniyor, sabit hız akan trafikte zaten 5 litre altında kalıyor harika bence. Araçlar tek kişi tarafından kullanılıyor bu değerlerde bagaj vs yok.  B) (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
012F79B6-C880-407B-BEBC-E58AF5AF7377.jpeg

Ankara şehiriçi orta yogunluklu bir trafik.
1.0 e-tsi life 3 kişi

Normalde 5-5.5 civari yakıyor. Performansli kullanimlarda 6.5 seviyelerinde.

İlk defa bu kadar düşük bir tüketim oldu. Motor açılıyordur umarim 😀😀

Araç: 1.0 etsi/dsg/life, ortalama hız: 18 km/h (İstanbul şehir içi), ortalama tüketim: 9,1 lt/100km

Araç: 1.0 etsi/dsg/life, ortalama hız: 18 km/h (İstanbul şehir içi), ortalama tüketim: 9,1 lt/100km
Cok fazla, passat 1.5 tsi ile yarim litre daha az yakiyorum, golf 1.0 tsi dsg ile ayni süratle 7.8-8Lt yakiyordum.

Bir kac arkadastan daha veri aldim, Vw mild hybrid ortalamalari gercekten cok kötü, hybrid olmayanlar daha az yakiyor, hybrid farkini sehir icinde göstermesi lazim ama tam tersine daha fazla yakiyor, rodaj yüzünden mi acaba? ama bu kadar da fark olmamali, alman forumalarini arastirayim.

Geri
Üst Alt