Golf 8 1.0 e-TSİ yakıt tüketimi.

@Terms hocam orda fark ettiyseniz toplam olarak dedim yani 400tl lik yakıtı 3 parça halinde 150 +125+125 tl olarak  aldim. Bunların toplami 56lt yakit almışım 

@Terms hocam orda fark ettiyseniz toplam olarak dedim yani 400tl lik yakıtı 3 parça halinde 150 +125+125 tl olarak  aldim. Bunların toplami 56lt yakit almışım 
Böyle net sarfiyat hesaplanmaz ki. Sonuncuda bari full depo yapsaydınız tamamdı ama bu şekilde veriler tam gerçeği yansıtmaz.

@Terms doğrudur hocam ben sadece yaptığım ilk 1bin kmde aldığım yakit tutari ve litresini paylaştım kabaca bidahaki sefer ayni istasyondan full depo yapip bitince tekrar ayni yerden fulleyip ölçmeyi düşünüyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkinci Depoda da ışığım yandı, aracım pompa atana kadar dolduruldu ve 335 tl yakıt almıştı, o yakıtla 104 km yaptıktan sonra 61 TL yakıt alıp tekrar pompa atana kadar fulledim. Toplamda 395 TL yakıt ile 845 km de ışık tekrar yanmıştır(104 km dahildir). Ortalama hızım 25 KM- Uzun süreli sarfiyatım 6.0 Lt görünmektedir. Benim hesabıma göre 46 küsür kuruş yakmaktadır ve bu süreçte sadece 45 km uzaklıkta İzmit'e uzun yol olarak gitmiştir, geri kalan Km'nin tamamı Darıca - Gebze arasındadır.

WhatsApp Image 2021-06-25 at 10.35.11.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: 007
İkinci Depoda da ışığım yandı, aracım pompa atana kadar dolduruldu ve 335 tl yakıt almıştı, o yakıtla 104 km yaptıktan sonra 61 TL yakıt alıp tekrar pompa atana kadar fulledim. Toplamda 395 TL yakıt ile 845 km de ışık tekrar yanmıştır(104 km dahildir). Ortalama hızım 25 KM- Uzun süreli sarfiyatım 6.0 Lt görünmektedir. Benim hesabıma göre 46 küsür kuruş yakmaktadır ve bu süreçte sadece 45 km uzaklıkta İzmit'e uzun yol olarak gitmiştir, geri kalan Km'nin tamamı Darıca - Gebze arasındadır.

Ekli dosyayı görüntüle 48570
Uzun süreli yakıt değeri çok iyi ..

Herkese merhabalar.Bende 3 hafta önce bu güzelliğe sahip oldum.1.0 etsi life kendileri.İlk merak ettiğim konu aracımın yakıt tüketimiyle alakalı.Şuan 850 kmde uzun sürelide 8.5 gösteriyor 18 km ortalama hız ile.Çoğunlukla mahalle içerisinde kullanılıyor ve çok sakin bir şekilde.Umarım zamanla düşer :(  ekrandaki verileri çekmeyi unuttum.Bir diğer konu ise burayla alakalı değil fakat başka başlık altında yazıp kalabalık yapmayayım aradan çıksın hepsi :)  ön yolcu oturuyorken hızım ne olursa olsun sanki bir temassızlık varmış gibi kemer ısığı bir yanıyor bir sönüyor anlamadım.Manevra frenide var birde.Alakasız durumlarda biranda çalışıyor neye uğradığımızı şaşırıyoruz.Bir foruma ilk yazışım diyebilirim.eğerki yanlış konu altındaysam uyarırsanız sevinirim.

20210626_191401.jpg

@rkn88

Hayırlı olsun. 

Bu renge de gözümüz alıştı artık. İyi gözüküyor. 

Kemer takılı iken mi yanıp sönüyor

Aracı kaça aldınız? Sıfır 2. El sanırım.

@Savatage Aracı alırken bir tek bu renk vardı gelecek olan.çok tereddütle satın aldım fakat şuan çok dikkat çekiyor bende sevmeye başladım açıkcası bu rengi.Kemer takılı değilken kafasına göre uyarı veriyor yada vermiyor.Sanki koltukta biri yokmuş gibi algılıyor.Temassızlık gibi aynı.Sıfır aldık haziran 25 de teslim oldu.330700 e aldık.

Aracın yakıt tüketim görüntüsü bu şekildedir.Bir abim kardeşim çıksın şu km den sonra düşer desin lütfen :)  

IMG-20210720-WA0002.jpg

Bir abi çıkar şöyle der  !

18 ortalama hızla bu tüketimin olması gereken degeri zaten 8,0 (5-6 bin km den sonra düser 8,0 a)

Tdi golf de 18 ortalama hızla anca 6,8 / 7,0 yakar gecer daha düsüğü olmaz. 

Aracın yakıt tüketim görüntüsü bu şekildedir.Bir abim kardeşim çıksın şu km den sonra düşer desin lütfen :)  

Ekli dosyayı görüntüle 49092
Hocam merhabalar. Yakıt tüketiminiz normal. Siz şehir içininde içinde kullanıyorsunuz :)  Sürekli trafik haline 18km/h ort. Oluşur. Bu hız değeri ile bu yakıt normaldir. 700-800 km lik bir uzun yola çıksanız bu değeriniz eminim 6-7 aralığına düşecektir.

@farukal dediginiz gibi sehiricininde icininde ici :) zamanla oturur umarim bikac uzun yolda yapinca kendine gelir dediginiz gibi

Geri
Üst Alt