Golf 8 Life Aracımın Teslimatı

@Ozan Karsavuran 

Teşekkürler Ozan Bey. En ön camı kastediyorsunuz sanırım. Benim söylediğim sadece ön ve arka kapılar içindi. En ön cama film düşünmüyorum. Sadece eğer atermik renksiz bir fim bulursam en ön cama yaptırmayı düşünebilirim. Sizin dediğiniz air 80 sanırım en ön cam için ve bu özellikte bir film. İşçiliği iyi olan bir llumar bayi önerebilir misiniz Avrupa tarafında?
Pardon Kaan bey ben yanlış anlamışım, evet en ön cam için yazmıştım. air 80 şeffaf sayılabilecek bir film ve yaklaşık %50 ısı kesme özelliği var.

Ben kapılara atr35 yaptırdım, atr veya pp tercihi daha çok zevke kalıyor pp biraz daha aynalı gibi.

İstanbul için bilgim yok maalesef.

• Beğen
Tepkiler: 007

PPF filmler aracın rengi ne olursa olsun sararma yapmaz.!! dandik ve kalitesiz olanlar sararır fakat onlarda zaten ppf olmadıkları için sararır., 

PPF filmler (en az 5 yıl maximum 12 yıl) kadar ömür vaad eden ppf filmler var., 

Size 2 yıl da bir değişmesi gerekiyor diyen kişilerin kullandıkları kalitesiz eski usül folyo lar oluyor.. 

@007
hocam ppf paint protection film yani boya koruma filmi. eski/kötü filmler pvc yeni/kaliteli filmler poliüretan. 

stek 5 ila 10 yıl arasında garanti sunuyor mesela.

@Ozan Karsavuran Benim kaputta yarım film var 5 yıldır.

Artık değiştirt memi gerekiyor?

Öyle ise LLumar ın hangi filmi ppf?

@tuncer_2632 Sağolasın Tuncer hocam.

Peki değiştirmeli miyim?
Kaputta servisin yaptığı yarım koruma var. Oto yıkamanın vasınçlı suyu ve kediler onu çizik çik hale getirmişler.

Değiştirtsem yine aynı olur diye 2 yıldır sallıyorum.

@007 hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. kazasız belasız güzel güzel kullanmanız dileğimle.

• Beğen
@tuncer_2632 Kaput için 1600 demişlerdi stek'e.

Sizde vardı sanırım. Sizdeki hangi marka hocam ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tuncer_2632 Kaput için 1600 demişlerdi stek'e.

Sizde vardı sanırım. Sizdeki hangi marka hocam ? 
Kendi aracıma pvc yaptırdım ilk aldığımda. 1,5 yıl oldu, Ama pandemi bitince söktüreceğim onun yerine ppf yaptıracağım. Manisada shark garage var arkadaşım olur daha önce farları ppf kaplattım ona markasını hatırlamıyorum ama stek dynoshield değildi denemek amaçlı uyguladık. Şuan memnunum farlardaki ppf ten o yüzden kaputu söktürüp aynı malzemeden yani ppf ten kaput ve ön iki çamurluğa yaptıracağım. istersen aynı yerde yaptırırız senin aracıda arkadşım sanada yardımcı olur fiyat konusunda.

@tuncer_2632 Sağolasın Tuncer hocam.

Peki değiştirmeli miyim?
Kaputta servisin yaptığı yarım koruma var. Oto yıkamanın vasınçlı suyu ve kediler onu çizik çik hale getirmişler.

Değiştirtsem yine aynı olur diye 2 yıldır sallıyorum.
Hocam pvc ise hiç düşünmeden değiştirin. Ppf zaten çok çizilecek bir malzeme değil kafanız rahat olur. Marka olarak uygun markalı ppf ürünler var. stek dynoshield güzeldir ancak uygun bir ppf yaptırsanız 3 kez araca aynı fiyata uygulatırsınız. stek dynoshield marka olmayan ppf ler en az 3 yıl gidiyor. O halde stek dynoshield hiç bir anlamı kalmıyor benim için. 1600 tl ciddi rakam. Ben o fiyata kaput ön iki çamurluğu farklı markalardan ppf yaptırıp geçeceğim.

@Ozan Karsavuran Benim kaputta yarım film var 5 yıldır.

Artık değiştirt memi gerekiyor?

Öyle ise LLumar ın hangi filmi ppf?
en kısa sürede söktürün derim, boyaya zarar verdiğini dahi gördüm.

dediğim gibi ppf demek yanlış ppf zaten boya koruma filmi demek. llumarın tüm filmleri poliüretan bildiğim kadarıyla.

stekin en büyük özelliği kendini yenileme özelliği olması, kedi çizikleri vs ısındığında geçecektir. geçen ay arkadaşım dynolite için 1600 dynoshield için 2000tl fiyat almıştı, lite 5 yıl shield 10 yıl garantili.

@007 cevap için tşk ederim abim bende geçmeyi düşündüm özellikle kalite 7-7,5 larda daha iyi gibi geldi banada... tekrar hayırlı olsun🙏

• Beğen
@007 merak etmeyin onlar gelir sizi bulur maalesef.

• Beğen

Vay hocam hayırlı olsun sizleri görmek ne kadar güzel, farklı bir forumda takip ediyordum 2013 yılında ilk golfümü almadan önce double seven ilk aracınızı görmüştüm sizde o zamanlar yeni almıştınız sarı kapalı otoparkta fotoğrafını paylaşmıştınız uzun bir süre baktım beyaz almamda ilham kaynağı olmuştu. uzun süredir sizi görmüyordum sevindim doğrusu hala bu tutkunun devam ettiğini farklı kişilerde de görünce sanırım bu tutku yaşam boyu devam edecek gözüküyor :)  

Golf 8'iniz hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum 1.0 motor sanırım sizi act den sonra pek tatmin etmeyecek ama ağır taşı ne yel alır ne sel :)  

• Beğen

Geri
Üst Alt