1.4 tsi bmt hararet düşmesi

Erhan39

Yeni Üye
İsim
Erhan
Herkese hayırlı günler arkadaşlar golf 7 1.4 tsi bmt 122 bg arabamın seyir halinde giderken bayır aşağı ayağımı gazdan çektiğimde hararet 5 10 sn sonra hemen düşmeye başlıyor. 90 üstüne hiç çıkma olmadı ama düşme yasağını 60 70 leke kadar gaza bastığımda gene 90 a yavaş yavaş çıkıyor 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Aynı sorundan dolayı termostatı değiştirtmek için yetkili servisten antifreeze alıp sanayinin yolunu tuttum. 

Sanayideki ustam bundan sorun olmaz, dert değil, dedi. 

Başka ve daha bilinir bir VW ustasına gittim. O da “sorun olmaz; değiştirmeye gerek yok” dedi. Motora uzun vadede zararı olmasın, diye sordum. Yok ya, hatta yazın böyle olması daha iyi; hayatta hararet yapmazsın, dedi. Kışın biraz daha geç ısınırsın, o kadar, dedi. 

Yine de kontrol amaçlı bilgisayar bağladı ve hiçbir sorun tespit edemedi. 

Bunu diyen ustanın dükkanında o gün 10’a yakın Golf ve Passat vardı ve babamın T5’inin motorunu toplayan da kendisi. Bir bildiği vardır herhalde dedim... 

Bu arada, kalorifer kapalıyken dahi eğer derece ayarlamayı sıcağın sonuna çevirirsem hemen azcık düşüveriyor sıcaklık. Soğuğa getirince hararet 90’a daha hızlı yaklaşıyor. 

Acaba genel bilinen termostat sorunu yerine yönlendirme motorunda veya bölgesinde bir sorun olabilir mi acaba... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bir ustayı aradım üstünde 2 termostat varmış hangisi değişecek bilgisi olan var mi elinde de yokmuş üstünde 3 4 vida olanın altında varmış 1 tane diğeride komple sökülüp degisiyormus

images (1).jpeg

Upvote 0
@Erhan39 Geçmiş olsun hocam servisten de fiyat alın aracın yaşını yazmamışsınız yaş indirimi ile sanayi fiyatına gelebilir.Bu şekilde gezmeniz de zarar vardır araç ısınınca ya kadar aşınma fazla olur sizin aracınızda sürekli geç ısınma olacağı için aşınma dahada fazla olur ustaların gerek yok demesine anlam veremiyorum gerek yoksa termostat mühendisler tarafından niye  araca takıldı? Umarım kısa sürede probleminiz çözülür.

Upvote 0
@SCC madem gerek yokmuş tüm forumca termostat iptal yaptıralım. Aracınız şu an yaz kış sürekli devir daim yapıyor kışın bir yandan ısınmaya çalışırken bir yandan soğuyor. Sürekli kısa mesafe yaparsanız zaten motor aşınması max seviyede olur. Son bakımda yıllardır gittiğim özel servisin ayaküstü dolandırmaya çalışmasından bıkıp artık özel servis işini sonlandırdım. Bitmeyen fren balataları,kavrama, devir daim triger ne varsa acil değişmesi gerekiyor yolda kalırsın dediğinden bu yana 30 bin geçti. Dediği gün yetkili servise gidip sorduğumda yaşatılan korku politikasıyla gerçeğin alakası olmadığını öğrendim. İşini hakkıyla yapan antalyadaki arslan usta gibi ustalara selam olsun. Dolandırıcılar da ne halleri varsa görsünler.

Upvote 0
termostatı değişirin ufak bir parça için uğraşmayın derim.

Upvote 0
Bir ustayı aradım üstünde 2 termostat varmış hangisi değişecek bilgisi olan var mi elinde de yokmuş üstünde 3 4 vida olanın altında varmış 1 tane diğeride komple sökülüp degisiyormus

Ekli dosyayı görüntüle 46270
Mutlaka servisten de fiyat alın., aracın yaşına göre yapılan servite yapılan (zubizu kampanyası) ile sanayi fiyatına gelebilir.!

Upvote 0
Arabanın iki tane termostat vardı 87 derece olan açık kalmış servisten contasi ile birlikte alıp kendim değiştirdim 

20210501_121536.jpg

20210501_121550.jpg

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
sa aynı sorun bende de var üstteki termostat değişince düzeldi mi araba ısınıyor mu

Upvote 0

Geri
Üst Alt