DSG S modu?

Hocam DSG olmayınca bizimkisi bilemedim kusuruma bakmayın :) 2014 Passattı biliyorum ama vites biraz farklı golftekinden.

Bu arada DSG muhabbeti geçmişken@erkanz hocamı da anmadan geçmeyeyim. Saygılar hocam :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
hocam bişey soyliyimmi R moduna alsanda birşey olmuyor tabii gaz vermeyin ben denedim gaza basmadım :D

Hocam DSG olmayınca bizimkisi bilemedim kusuruma bakmayın :) 2014 Passattı biliyorum ama vites biraz farklı golftekinden.

Bu arada DSG muhabbeti geçmişken@erkanz hocamı da anmadan geçmeyeyim. Saygılar hocam :)

hocam bişey soyliyimmi R moduna alsanda birşey olmuyor tabii gaz vermeyin ben denedim gaza basmadım :D

Tam gaz (pedalın karşıya yapıştığı, otomatik araç ise butona bastığı, pozisyon) her zaman ve her taşıt için, bütün modların iptal edildiği ve maksimum gücü vermek için klima, rezistans vb. devre dışı bırakılması mümkün aksesuarların da devre dışı bırakıldığı, yakabileceğinden de biraz fazla yakıt gönderildiği (Lambda = 0.8 civarı) bir pozisyondur.

Bunun dışındaki durumlarda, gaz pedalının davranışını "sürüş modu adıyla tarif ettiğiniz" seçim belirler. Ekonomi modunda, ekonomik gaz pedalı haritası, örneğin bir nokta için gaza %50 bastıysanız %40 yakıt gönderiyor gibi düşünün anlamında iken, S modunda olabilecek en fazla yakıtın gönderildiği gaz pedalı haritası seçilir + vites değiştirme hızları yükselir.

Ekonomi modunda bir bakıma motorun kapasitesi, gaz pedalına yüklenen harita ile sınırlandırılıyor, ECU ani pedal hareketlerini dikkate almıyor ve daha az yakıt püskürtüyor.

Şunu da unutmamak gerekir ki motorun maksimum gücü bellidir ve eğer tam gaz yapmış iseniz, hangi sürüş modunda olduğunuzun bir önemi kalmaz ve sürüş modları arasında (tam gaz yaptığınız vites + motor hızı aynı ise) bir fark hissedemessiniz, çünkü fark yoktur. Farkı ancak tam gaz dışıdaki durumlarda hissedebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhammed Hocam Birgün Biraraya gelirsek DSG yi S modunda kullandırtayım sizlere [emoji4] Değişim varmı yok mu ... koltuğa yaslandırıyor mübarek... Homurtusu ve Çift çıkış GTI egzost ses çıkışıda cabası [emoji4][emoji4] 
Hocam 2.0 dizel DSG Passat var az biraz biliyorum bende ama devrin yüksek tutulması ile alakalı olduğunu düşünüyordum. Anlaşılan yanlış düşünmüşüm. Herkese teşekkürler :)

Hocam bu dsgyi hep s'de kullanmak daha mı çok ısındırır yani daha mı çok ömrünü yer? D'de kullanırken gaz versem bile tam gaz vermeden vites düşürmüyor adam akıllı ama s deki tepkileri gerçekten süper. Bıktım arkadaş 1800 devir olduğu gibi üst vitese çıkmasından yahu. 1000 devirde dolaştırıyo ekonomi yaptıracak diye.

@Selcoftk Benimde hep merak ettiğim bir soru sormuşsunuz.

S modunda kullanmanın yakıt dışında zararı var mı?

Bilen arkadaşlardan yardım.

Teşekkürler.

Ben hep S modunda kullaniyorum, aksi durumda cok dusuk devirlerde vites artiyor bu da motora binen yuku artiriyor.

ozellikle tdi motorlu araclarda dusuk devir = kurum baglama sebebidir.

@ahmet306 Tabii ki orası öyle fakat dsgnin sorun  yaşaması da kötü bir şey ondan bir ortasını bulmak lazım

Geri
Üst Alt