BATTERY CODING (Araca Yeni Akü Tanıtma)

@forzaGilles daha önceden çıkıyordu ta ki arabanın akü zayıflamaya başlayınca değer gitti yeni aküde de gelmedi 

@erty hocam uygun olduğunuz bir zaman benim aküyü kodlayalım, özelden numara vermiştiniz ama çekindim açıkcası sizi yormaya.
Çekinmeyin, buyrun beklerim.  Çarşamba işyerime gelebilecekseniz bir gün önceden bildirin bilgisayarımı yanıma alayım. Diğer günler evdeyim, bir saat kadar önceden haberleşelim yeterli. 👍🏻

Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var nereye gittiysem çözüm bulamadım 🥺

Çekinmeyin, buyrun beklerim.  Çarşamba işyerime gelebilecekseniz bir gün önceden bildirin bilgisayarımı yanıma alayım. Diğer günler evdeyim, bir saat kadar önceden haberleşelim yeterli. 👍🏻
Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var nereye gittiysem çözüm bulamadım 🥺

Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var nereye gittiysem çözüm bulamadım 🥺

Hocam merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de var nereye gittiysem çözüm bulamadım 🥺
Ne sorunundan bahsediyorsunuz anlamadım!

@erty Arkadaşımız sorundan bahsetmemiş.

Ayrıca lütfen aşağıdaki yerde kendinizi tanıtabilirmisini?

Daha kolay cevap alıabilirsiniz.

http://www.golftutkusu.com/forum/72-tan%C4%B1%C5%9Fma-salonu/

Merhaba. Ben de birkaç gün önce aküyü değiştirdim. Arabaya tanıtmak istiyorum çünkü amper değeri değişti. Antalya'da kim yapabilir? Yardımcı olur musunuz?

Vagcom kodlama ile uğraşan herkes yapabilir. Youtube dan izleyip kablonuz varsa sizde yapabilirsiniz. Çok zor değildi bakmıştım bir kere. Bazı akücüler aksesuar satan akücüler genelde kodlama yaptığı için onlar kesin yapıyorlar mesela. 

Merhaba. Ben de birkaç gün önce aküyü değiştirdim. Arabaya tanıtmak istiyorum çünkü amper değeri değişti. Antalya'da kim yapabilir? Yardımcı olur musunuz?
Forumumuzda Antalya'daki arkadaşlar mesajınızı görürlerse yardımcı olacaklardır.

Umarım Antalya'daki arkadaşlar da Adana'daki gibi vurdumduymaz değildir.

Diyelim forumdan kimse yardımcı olmadı.
o Vakit siz de TAMİRHANE Arslan YILDIRIM ustayla bir tanışırsınız.

@Terms çok teşekkür ederim. Bu benim için yeterli.

dün bende aküyü değiştim efb+ dan agm ye geçtim kodlamada binary agm seçtim başkada agm yoktu zaten..az önce ölçtüm 13,5 v ölçtüm araç çalışırken ben 14V üstü bekliyordum acaba şarj dinamosunda mı sorun var yoka tdi larda bu şekildemi..tsi aküsü 145V çünkü..

AKÜ KODLAMA(TANITMA)

• Select

• 19 Can Gateway

• Adaptation 10

• Batttery adaptation-Rated battery capacity > 70 Ah Yeni Akü Amperi seçilir

• Batttery adaptation-Battery technology > EFB Yeni Akü Türü seçilir

• Batttery adaptation-Battery manufacturer > VA0 veya VAO üretici kodu Varta

• Batttery adaptation-Serial number > 29N7099177 BEM Code

Ekli dosyayı görüntüle 45741

Ekli dosyayı görüntüle 45742

Yukarıdaki işlemde VARTA N70 EFB için olan gerekli tanıtım verileri Yeşil dir.

Kendi Akünüzün
- Amperi
- Teknolojisi
uknown, EFB, EFB+, AGM
- Markası Bazı Marka kısaltmaları :

• VARTA VA0/VAO sondaki SIFIR veya O (Çoğunlukla Sıfırdır)

• EXIDE TU3

• TUDOR TU3

• MOLL MLA

• BANNER BA2

• MUTLU M1B

• BOSCH JCB

• DURACELL JCB

• ENERGIZER JCB

• YUASA YUA

• İNCİ YUA

• YİĞİT YUA

- Seri Numarası (BEM Cod) Bilmiyor ya da bulamıyorsanız 10 tane 1 yazınız.(1111111111)
Önceki Akünün kodu da 1111111111 olabilir.
Bu durumda siz yeni kod olarak 1111111112 yapabilirsiniz.
Kendi Akünüzün değerleri/Verileri Ne ise yeşil olan yerlerde o veriler kullanılmalıdır.

Ben Akünün tanıtımını doğru yapmışlar mı diye kontrol ettim. Doğru yapmış servis.

EK; Resimler eklendi
Hocam teşekkürler öncelikle , benim vcds de aküm 59 gösteriyordu . Yeni amg akü aldım 70 ah varta . İşlemi yaptıktan sonra belki farklı bişey de olabilir biraz koku geldi sürerken acaba şarj dinamosu 59 a göre 70 yapınca zorlanabilme gibi bir durum olabilir mi ? Olmazsa geri 59 a çekeyim . Emin olamadım .

arkadaşlar merhaba. 2013 model audi a4 aracım var. burada yazdıklarınızı okudum fakat şöyle bir sorunum var. VCDS kablosu ile 19. kanala girdiğimde akünün yeni amper değerini yazabileceğim bir alan mevcut değil. sadece akünün markası ve seri numarasına müdahele ettiriyor. eski akü 92 amper yeni akü 95 amper. sizlerden yardım bekliyorum.

Geri
Üst Alt