6,5" Composition Media APP Connect

@silvershadow peki hocam kurulum yapılırken Almanya'ya bağlantı kurulduğundan bahsedilmisti. 

Karşı taraf ne tür bir cevap verdi? Bu araçta şu modül eksik o yüzden yüklenmiyor Vs?  Sonuç olarak geri kamerası almayanın appconnecte ihtiyacı yoktur gibi bir durum ortaya çıkıyor. 

Değerli Dostlarım;

İsmail Hakkı Hocamdan önce Bir başka araçta Altur servisinde denedi.  @ismail hakkı

yapılan bir buçuk saatlik yüklemeler sonunda menü gözükmedi.

Doğuş oto ile yapılan yazışma ve teknik destek alınması ile geçtiğimiz gün yapılan denemeler de sonuçsuz kalınca artık kesinleşti.

Medya ekranının sol altında Mute tuşu bulunan 19 A serisi cihazlarda App Connect özelliğinin aktive olmadığı tescillendi. 

Sanırım işin yazılımla ilgili olmayıp modülle ilgili olmadığı

ve benim geri park kamerası hakkındaki teorim de kesinleşmiş oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 2758
Bu haber çok üzücü oldu  :000061-medium:

Mirror link menüleri aktif midir Hocam?

Kılavuzda var olduğu ancak aktif olmadığı özellikle bir hizmet satın alınmasıyla aktive olabileceği yazmaktaydı.

Hatta Avrupa'da ilk yıl ücretsiz ikinci veya üçüncü yıldan sonra ücretli olarak kullanıma tabi olduğundan bahsediliyordu.

Bunun için aracın kendisine gömülü bir sim kart yerleştiriliyor sanki Vınn gibi.

Değillerse sanırım yüksek hızlı internete geçilince verimli biçimde çalışmaya başlayacaktır. 
Degerli hocam dediginiz sistem skodada smartgate bizde de car-net olarak gecer. Vinn gibi sim kartli ve online erisimin saglandigi. Diger sorunuzun cevabina gelince "appconnect" dedigimiz sistem.

3 farkli baglanti çeşidinin 1 cati altinda toplandigi bir baglanti arayuzudur.

Bu baglanti cesitleri:

1.apple carplay (adi ustunde destekleyen apple cihazlarin ekranini araca yansitir vs.)

2.android auto (adi ustunde android cihazlar icin google tarafindan geliştirilen baglanti çeşididir. Google haritalar kullaniliyor navigasyon olarak.)

3.mirrorlink (yine uyumlu android cihazlarlarin ekranini uyumlu uygulamalar ile yansitmaya yarar)

-Mirrorlink secenegi pek efektif calismiyor. Arac hareket haline gecince navigasyon dahil herseyi kapatiyor guvenlik nedeniyle.

-android-auto suan icin en iyi calisan mod. Her ozelligi calisiyor.

-apple carplay bu sistem icinde 24A cihazlara usb soketinin degismesi gerekiyor. Türkiye ye destek verdigine göre yakin zamanda bu ise de el atacagim.

Vesselam.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu iş çok saçma oldu ama bize sorulması lazımdı yada opsiyon listesinde yazması lazımdı bilse çoğu kişi geri görüş kamerası almazmıydı hiç :(

Bu iş çok saçma oldu ama bize sorulması lazımdı yada opsiyon listesinde yazması lazımdı bilse çoğu kişi geri görüş kamerası almazmıydı hiç :(
aynen dostum. ama zaten eldeki aracı aldık. yani araç oluşturup beklemedik. söylensede yine eldeki araçlardan alacağımız için  bekleyemezdik diye düşünüyorum.

ama şu geliyor aklıma , almanya 2015'in 21 haftasından sonra diye bi açıklama yapmamışmıydı bu appconnect için. yanlış hatırlıyor da olabilrim.

bu durumda  mail ile  almanyayı sıkıştıramazmıyız.. bi çözüm üretebiliriz o şekilde belki..

bi umut işte..

@gokayozyer Doğuşun Almanya ile iletişime geçip, Siz bize 2015-21.hafta sonrası üretilen araçlar appconnect uyumlu dediniz bizde ona göre bildiri yayınladık, ancak araçlarda bu özelliği aktif edemiyoruz, çünkü uyumsuz ürün göndermişsiniz, müşteri uygulamayı aktif etmek istiyor ancak sorunu çözemiyoruz demesi gerekiyor. 

Ben Almanya'ya 28 Şubat 'ta mail atmıştım. İlkinde doğuş ile iletişime geçin dediler. Yanıt olarak iletişime geçtiğimi ancak net cevap alamadığımı belirttim. İkinci cevaplarına bana mirrorlink ve Appconnect'in nasıl uygulama olduğunu anlattılar :).

Cevap olarak uygulamanın aktif edilmesi denendi ancak sonuç alınamadı dedim. Bakalım ne cevap atacaklar. 

Sizlerde aşağıdaki adresten iletişime geçip,  appconnect uygulamasını aktif etmek istediğinizi ancak denemeler sonucunda aktif olmadığını, satış öncesi müşteriye verilen bilgilerin yanlış olduğunu belirtebilirsiniz. 

https://binekarac.vw.com.tr/iletisim.aspx

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynen dostum. ama zaten eldeki aracı aldık. yani araç oluşturup beklemedik. söylensede yine eldeki araçlardan alacağımız için  bekleyemezdik diye düşünüyorum.

ama şu geliyor aklıma , almanya 2015'in 21 haftasından sonra diye bi açıklama yapmamışmıydı bu appconnect için. yanlış hatırlıyor da olabilrim.

bu durumda  mail ile  almanyayı sıkıştıramazmıyız.. bi çözüm üretebiliriz o şekilde belki..

bi umut işte..
Hocam doğru diyosun hazırdan almış olan arkadaşlar belki bişey söyleyemez fakat benim gibi yeni araç konfigürasyonu yap 2 ay bekle ve böyle bir ayrıntı atlansın neyse kime dicez ki bunu karşımızda "doğuş" var :) haberimiz olsaydı söylerdik derler bide ?

Hocam doğru diyosun hazırdan almış olan arkadaşlar belki bişey söyleyemez fakat benim gibi yeni araç konfigürasyonu yap 2 ay bekle ve böyle bir ayrıntı atlansın neyse kime dicez ki bunu karşımızda "doğuş" var :) haberimiz olsaydı söylerdik derler bide ?
bende bi mesaj attım bakalım. konuya dahil olduk..

aslında almadan önce böyle bi uygulamayı duymuştum ve alıp satım sırasında sormak aklıma gelmedi. aldıktan sonra öğrendik buradan.. neyse umarım tatlıya bağlanır.

Anlaşılıyor ki, yapılan her türlü girişimi sonuçsuz bırakıyorlar, sonuna kadar haklı olduğumuz halde, eskimiş "lafla bıktırma stratejisi" uygulamakta bir sakınca görmüyorlar, müşteriyi nasıl gördüklerini açıkça afişe ediyorlar. Şirketin misyonu olmamasına karşın sonuç olarak bu sonuca ulaşıyor gelişmeler.

Aşağıya eklediğim konu hikaye bana ait. Benzer durumun başıma geldiğini ve 3 ay beklediğim aracı "Ayıplı araç" olarak nitelendirip reddetmemin nedenlerini örneklerle değiştire değiştire anlatmaya çalıştım. Eminim, bu redler arttıkça Sizlerin de haksızca yaşadığınız sıkıntılara neden olan ayıplı araçların ellerinde kalma riskini alamayacaklar ve bir gün gelecek ayıplı araçların ithalatı duracaktır. Yaptıkları müşteri analizlerinde "Türkiye'nin müşteri profili değişti" sonucu çıkacaktır.

Aracını henüz teslim almamış ve yeni sipariş verecek müşteriler bu konuda geleceği değiştirebilir.

Saygılar...

@joebrain , @gokayozyer, @Samil

Herkese Iyi aksamlar,

Gizliden gizliye takip ettigim konuya daynamayip yazma ihtiyaci hissettim.Oncelikle benim aracimda 19A kodlu lounge polo ve buradan gelecek olumlu haberleri takip  ediyordum.Ne yazikki halen bekledigimiz haber gelmedi.Oncelikle tahmin ettiginiz orneklerden biri olan mute tuslarina sahip olan arabalarda mirror link olmadigi fikrinin yanlis olduguni asagidaki videoyu izleyip 5:12 saniyesinde gorebilirsiniz.

Bence bu konuda Turkiye dogus otoda bilgi eksikligi oldugunu dusunuyorum. Adamlar hic bir teknik bilgiye sahip degil.Bence bir sure sonra bu is cozulecek.Ayrica system farklarini gosteren bir tablo gormustum bunda composition medianin kesinlkkle destekledigi yaziyordu bulunca paylasacagim.

@Kanu55 İyi ki yazmışsınız hocam. Biz her ne kadar isim olarak golftutkusu olsakta diğer araç sahiplerine de kucak açan bir topluluğuz. ;)

Geri
Üst Alt