6,5" Composition Media APP Connect

Tartışmalara son nokta:

* CarPlay ile İos yüklü cihazlarla bağlayabilirsiniz.

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html

İşte size beklenen resmi bilgi:

2015 Yılının 21. haftası ve öncesinde MirrorLink™

Sonrasındaki tüm araçlarda ise(menü açık görünse de görünmese de) App Connect bulunmaktadır.

Servisten talep etmeniz halinde 1050 TL ücret karşılığında bu özellik aktive edilecektir.

Önemli NOT:

Nihayet sonuca ulaştık

Bize gösterilen güveni boşa çıkartmadık.

@HaK

@magic

@Caner

@neokaos
sevgili kardeşim tahmin ettiğim sonuç, yine buldun, yine bildin, tebrikler...

@silvershadow @maniax Şayet bu apple için USB değişimi almayacak ise süper bir haber. Fakat onu nasıl öğrenicez şimdide ? Biri çözüldü şimdi başka bir şey çıktı ?? İlginç şeyler olur valla. Gerçi şu an için apple bağlansa bile hadi USB ve aktivasyon hallettik desek. Yinede kullanabileceğimiz ekstra bir özellik yok.

Ama android de maps en azından kullanılabiliyor olması şu an net şekilde android ön plana atıyor. @muratoz Hocam siz jailbreak ile maps kullanılabileceğini söylemiştiniz ? Buna nasıl emin olabilir.

var ya 1050 TL miş. o maketi almayaydım iyidi 100 TL'ye. bunu hanıma çaktırmadan aktive ettirmek lazım :D

Benim servisten ogrendigim kadarıyla usb değişimi gerekiyor ender elektroniğin sayfasinda da bu belirtilmiş i phone için usb portunun değişimi gerekiyor

Ender elektronikte söylüyorsa banko değişecek o port o zaman. O zaman 1050+200=1250 gibi bir fiyat çıkacak apple kullanıcılarına. Telefonu alırken zaten dünyaları geçiriyor apple simdi bide burdan geçirdi :D Bunlar hep kapitalizm oyunları iste :D

@silvershadow @maniax Şayet bu apple için USB değişimi almayacak ise süper bir haber. Fakat onu nasıl öğrenicez şimdide ? Biri çözüldü şimdi başka bir şey çıktı ?? İlginç şeyler olur valla. Gerçi şu an için apple bağlansa bile hadi USB ve aktivasyon hallettik desek. Yinede kullanabileceğimiz ekstra bir özellik yok.Ama android de maps en azından kullanılabiliyor olması şu an net şekilde android ön plana atıyor. @muratoz Hocam siz jailbreak ile maps kullanılabileceğini söylemiştiniz ? Buna nasıl emin olabilir.
Hocam youtube da videosu var jailbreak iphone apple carplay diye bir bakayim bulursam paylasirim. Hemde yapan türkiye de.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

var ya 1050 TL miş. o maketi almayaydım iyidi 100 TL'ye. bunu hanıma çaktırmadan aktive ettirmek lazım [emoji3]
Hocam sorma bende hanima demeden yaptırdım. Hep arabana yatirim yapiyorsun, eve sunu bunu da alalim diyecek yoksa :)

Bahsettiğiniz Detaya bu işlemi yaptıran Değerli Hocamız hâkim.

Kendisini davet edelim.

@ansolak
Hocam bu ozellik zaten acik gelen discover pro vs varsa biz passat ta denedik direk gördü. Golflerde enteresan birsekilde dogus ve servisler bu usb soket degisiminden bahsediyor. Bence guvenmemek lazım( menude olmayana yapilamiyor diyenlerde onlar oldugu icin). Haftaya benim siparisim gelecek uygulama yapinca hemen deneyecegim. Ve burdan paylasirim. Suan en guvenli bilgiyi "trial error" deneme yanilma metoduyla alabilecegimizi dusunuyorum. Zira muhattabimiz olan Dogus grubu bircok konuda oldugu gibi cok cahil. Ayrica guvenilir bilgi sunmuyor. Benim siparisimin gelmesini bekleyin derim.

Sayın Silvershadow  son verdiğiniz bilgileri geçtim konu başlığından bile habersiz servislere ve  satış temsilcilerine rağmen bizleri bu denli aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.

Car net (araca uzaktan hükmetme , durumunu bilme) anladığım kadarı ile bizde(24A'lı  Com. Media 6.5'') bulunmuyor?

Şahsen benim için tabletimin ya da telefonumun kendine özgü (örnğin windows here maps )navigasyon özelliği veya google navigasyon önemli.

Peki google ile anlaşma sağlansa bile bu ücretler(1050 tl) verilir mi ?? Yoksa ilerleyen zamanlarda servis bakımlarında bedavaya ya da cüzi bir ücrete açtırılabilir mi? 

Birde mirrorlink ile appconnect arasındaki ayrıma varabilmiş değilim :(  ayrıca voice sesli komut tuşu hangisi ile kullanılabiliyor??

Son olarakta(çok oldum kızmayın :) ) fiyat/fayda oranı lehimize mi? Yani kullanan bir üyemiz değerli vaktini ayırıp kısa bir kullanım videosu çekip bizi aydınlatabilir mi?

Cevaplar ve bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ederim. 

Hocam bu ozellik zaten acik gelen discover pro vs varsa biz passat ta denedik direk gördü. Golflerde enteresan birsekilde dogus ve servisler bu usb soket degisiminden bahsediyor. Bence guvenmemek lazım( menude olmayana yapilamiyor diyenlerde onlar oldugu icin). Haftaya benim siparisim gelecek uygulama yapinca hemen deneyecegim. Ve burdan paylasirim. Suan en guvenli bilgiyi "trial error" deneme yanilma metoduyla alabilecegimizi dusunuyorum. Zira muhattabimiz olan Dogus grubu bircok konuda oldugu gibi cok cahil. Ayrica guvenilir bilgi sunmuyor. Benim siparisimin gelmesini bekleyin derim.SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam takipteyim bekliyorum sizden haber. iPhone ile deneyin bakalım ne gibi bir sonuç çıkacak.

Sayın Silvershadow  son verdiğiniz bilgileri geçtim konu başlığından bile habersiz servislere ve  satış temsilcilerine rağmen bizleri bu denli aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.

Car net (araca uzaktan hükmetme , durumunu bilme) anladığım kadarı ile bizde(24A'lı  Com. Media 6.5'') bulunmuyor?

Şahsen benim için tabletimin ya da telefonumun kendine özgü (örnğin windows here maps )navigasyon özelliği veya google navigasyon önemli.

Peki google ile anlaşma sağlansa bile bu ücretler(1050 tl) verilir mi ?? Yoksa ilerleyen zamanlarda servis bakımlarında bedavaya ya da cüzi bir ücrete açtırılabilir mi? 

Birde mirrorlink ile appconnect arasındaki ayrıma varabilmiş değilim :(  ayrıca voice sesli komut tuşu hangisi ile kullanılabiliyor??

Son olarakta(çok oldum kızmayın :) ) fiyat/fayda oranı lehimize mi? Yani kullanan bir üyemiz değerli vaktini ayırıp kısa bir kullanım videosu çekip bizi aydınlatabilir mi?

Cevaplar ve bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ederim. 
Hocam en baştaki sorunuzdan başlayalım. İlk olarak CAR-NET şu an için bizim ülkemizde kesinlikle yok. Belki ilerleyen zamanda gelir fakat şu an için kesinlikle yok. Yani cihazınızın sürümünün bir önemi yok. Türkiye ile alakalı bir durum bu.

İkinci sorunuz ve üç sorunuz aslında birbiri ile birbirine bağlı. Kullanmakta olduğunuz tablette ve telefondaki programları yani Here Maps, Google Maps, Yandex gibi navigasyon uygulamalarını multimedya ekranınızda görebilmenizi sağlayacak bu sistemler. Mirrorlink tam emin değillim ama apple için geçerli değil sadece androidler için geçerli bir uygulama. Bu uygulama ile telefon ve ya tablet ekranınız direk multimedya ekrarnına aktarılıyor. App-Connenct ise birden fazla uygulama barındırıyor. Bunlar Mirrorlink, Android Auto ve Apple CarPlay uygulamaları. Cihazınız Android ise taktığınız zaman sizden Mirrorlink ve ya Android Auto uygulamalarından hangisini istediğinizi soruyor. Şayet iPhone ise doğrudan CarPlay bağlanıyor cihazınız. Yani aralarındaki tek fark Mirrolink tek bir uygulama olarak kalıyor. App-Connenct ise Mirrorlink dahil üç uygulama barındırıyor. Fakat işlev olarak birbirinin aynı. Cihazdaki görüntüyü ekrana aktarmak.

Sesli komut tuşu için bir bilgim yok. Acaba aktivasyon kodu ile oda açılır mı nasıl olur bilmiyorum.....

Yararlılık konusu ise tamamen size kalmış bir durum. Şayet telefondan bakmak yerine daha orjinal bir görüntü olsun diye multimedya cihazından bakmak istiyor iseniz alınabilir. Sabitleme aparatları ile uğraşmak yerine bu yöntem çok daha iyi hocam. Fiyat konusunda ise bizim araçlarımızda açık olmadı için her daim fiyatlandırma kalacaktır işlem için. İlerleyen dönemde ücretsiz olması gibi bir durum imkansız bence. Hatta zam gelmezse iyi :D  Fiyatına göre şu an faydasız gelebilir fakat bence değer hocam. Apartlar ile uğraşmak yerine multimedya ekranında olmasını isterim.

Atladığım bir şey var ise hocalarım ekleyecektir hocam. Hoşgeldiniz foruma :D

Şikayetvar üzerinden yapmış olduğum şikayet üzerine beni aradılar konuyla ilgileneceklerini söylediler. Yani klasik prosedür. 

Aramızda para toplayıp her hafta gün şeklinde birine yükletelim  8D  19A ile bitenlere yükleniyor mu şimdi? 

Şikayetvar üzerinden yapmış olduğum şikayet üzerine beni aradılar konuyla ilgileneceklerini söylediler. Yani klasik prosedür. 

Aramızda para toplayıp her hafta gün şeklinde birine yükletelim  8D  19A ile bitenlere yükleniyor mu şimdi? 
Beğendim 10 kişi 15 günde bir 100 tl ödeme ile güzel olur. Kimseye fazla yük binmez :000043-medium:

Geri
Üst Alt