6,5" Composition Media APP Connect

herşey dahil 1150 sanırım di mi hocam? aktivasyon vs?

bi yandan da apple desteği olmayacağı için gerekliliğini sorguluyorum.

çok fiyat öyle bakarsak
 Apple desteği neden olmayacak ki? USB port değiştirilirse carplay çalışmayacak mı? Bu kısmını tam anlamadım ben.

Apple desteği neden olmayacak ki? USB port değiştirilirse carplay çalışmayacak mı? Bu kısmını tam anlamadım ben.
bazı bayiler böyle demişti diye hatırlıyorum. usb değişirse çalışır bence. şu aralar onu çözmeye çalışıyoruz

Hocam Apple desteği şu şekilde olmuyor.Örneğin cihazlarda Apple Pay desteği var ama ülkemizde desteklenmediği için kullanamıyoruz.Buda aynı şekilde Apple destek verdiği zaman kullanılabilir olacak.Nasıl kullanırsınız söyle olur cihazın dilini İngilizce yapın lokasyon olarak ABD gösterim Car play çalışacaktır.Apple pay aynı mantıkla çalışıyor çünkü.

SAYGILARLA

DH de Maverick denen şerefsizin birine "troll" yazdım diye 4 gün ceza aldım. Dünden beri sürekli VW yi savundu durdu. Bu forumdan mı acaba kendisi? Tanıyan var mı? 

Carplay zaten calisiyor. Harita destegi yok sadece. Carplay in araca baglanmasi icin usb portun degismesi gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman jailbreak yaparsak harita desteği de çalışır :)

@dtkorkmaz Saygın Hocam, hem troll hem de belirttiğiniz sıfatta birisinin zaten aramızda barınamayacağı aşikar olduğundan sormadığınızı varsayıyorum. Bırakın malum siteyi hocam, biz burada birbirimize fazlasıyla yeteriz, canınızı gereksiz yere sıkmayın, boşverin.

Hocam Apple desteği şu şekilde olmuyor.Örneğin cihazlarda Apple Pay desteği var ama ülkemizde desteklenmediği için kullanamıyoruz.Buda aynı şekilde Apple destek verdiği zaman kullanılabilir olacak.Nasıl kullanırsınız söyle olur cihazın dilini İngilizce yapın lokasyon olarak ABD gösterim Car play çalışacaktır.Apple pay aynı mantıkla çalışıyor çünkü.SAYGILARLA
Hocam peki bu usb değiştirme olayı nedir ? Sizin dediğiniz gibi yapsak bile şayet usb desteklemez ise yine olmayacak. USB değiştirme inanılmaz saçma geliyor bana ama bilemiyorum servisin yalancısı olduk.

Şahsen usb icin torpido sokturecegime. Apple'dan vazgeçerim. Android geçerim.

Hocam peki bu usb değiştirme olayı nedir ? Sizin dediğiniz gibi yapsak bile şayet usb desteklemez ise yine olmayacak. USB değiştirme inanılmaz saçma geliyor bana ama bilemiyorum servisin yalancısı olduk.

Şahsen usb icin torpido sokturecegime. Apple'dan vazgeçerim. Android geçerim.
USB için torpido söküleceğini zannetmiyorum. Vitesin hemen önünde bulunan USB portunun  bulunduğu alan çok kolay sökülüp değişiyor diye biliyorum. USB portunun değiştirilmesinin nedeni ise; stardart USB portlardan telefon ekran görüntüsü aracın ekranına aktarılamıyor. Bu yüzden araya ekran görüntüsünün aktarımını sağlayan modülün bulunduğu USB portunun takılması gerekiyor.

USB için torpido söküleceğini zannetmiyorum. Vitesin hemen önünde bulunan USB portunun  bulunduğu alan çok kolay sökülüp değişiyor diye biliyorum. USB portunun değiştirilmesinin nedeni ise; stardart USB portlardan telefon ekran görüntüsü aracın ekranına aktarılamıyor. Bu yüzden araya ekran görüntüsünün aktarımını sağlayan modülün bulunduğu USB portunun takılması gerekiyor.
Hocam dediğiniz gibi kolay çıkan bir parça ise sıkıntı yok. Ama diğer turlu sokulmesini istemem.

Hic kolay çıkacak gibi durmuyor hocam ama hayırlısı artık :D

Hocam dediğiniz gibi kolay çıkan bir parça ise sıkıntı yok. Ama diğer turlu sokulmesini istemem.

Hic kolay çıkacak gibi durmuyor hocam ama hayırlısı artık :D
Aşağıdaki linkte USB portunun  sökülme işlemi gösterilmiş. Linkte hem torpido hemde bilgi sisteminin ekranı komple sökülmüş görünüyor. Bu gözünü korkutmasın çünkü adam eski bilgi sistemini çıkartıp yerine discover pro sistemi takıyor. Bizde sadece USB port kısmı değiştirilecek.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7466330-Golf-7-2013-discover-pro-retrofit-with-CARPLAY

Tartışmalara son nokta:

APP Connect aslında Car-net adı verilen etkinliklerden sadece bir kısımını oluşturur.

* E-Remote service  (Uzaktan kumanda hizmeti)

Bu servis adı altında uzaktan telefonunuzla bazı özellikleri kontrol edebilmek mümkündür. Dolayısıyla nette gördüğümüz videolar gerçekmiş onu da öğrendim.

1. Klimayı kontrol etmeyi

2. Aracınızın o anki park pozisyonunu

3. Sürüş bilgilerini

4. Kapıları açmak veya kilitlemek

5. Işıkları açmak veya kapatmayı 

6. Pil bilgileri ve yönetimini (Elektrikli modellerde)

mümkün kılar.

*Guide&Inform (Harita üzerinde yol gösterme ve bilgi verme)

1. Haritada Şarj istasyonlarını gösterme (Elektrikli modellerde)

2. Anlık trafik yoğunluğunu gösterme 

3. Google Earth kullanma

4. Google street view ile gerçek sokak görüntülerini kullanma.

5. Haberler

6. Hava durumu

7. Araç arıza/kontrol  durumu

8. Yakıt istasyonlarını

9. Park yerlerindeki boş park pozisyonlarını 

10. PersonalPOI ile Radar noktalarını, kırmızı ışık ve güvenlik şeridi ihlalleri kameralarını

11. fast food restoranları, dinlenme yerleri, oteller ve benzeri kişisel kayıtlarınızı

12. Sesli komutla tüm bunları arama

Bizim en çok tanıdığımız kısmı ise App Connect:

MirrorLink™ ile Google play ile android cihazınıza indireceğiniz programlar sayesinde

1. Think blue antrenörü

2. Shared Audio  akıllı telefonundaki en sevdiği parçaları gerçek zamanlı veri akışıyla paylaşabilir.  

3. Drive &Track programı  ile güzergahınızdaki sürüş özelliklerini görebilirsiniz.

4. Sound Journey programı ile sürüş stilinize göre müzik türü değişmesi

5. MyGuide ile Navigasyon cihazı, hedefinize varmanız için size yardımcı olmakla kalmayıp akıllı telefonunuzda yaya navigasyonu ile, gideceğiniz yere güvenli olarak ulaşıncaya kadar size eşlik eder; özellikle şehir içinde hız sınırı olan bölgeler için pratik olabilir.

6. My Rules; Örneğin hedefinize ulaştığınızda My Rules evinize bir mesaj gönderir. Veya belli bir hıza ulaştığınızda otomatik olarak en sevdiğiniz şarkıyı dinleyin. Kuralları, akıllı telefonunuzdan veya bilgi ve eğlence sisteminden kolayca ve rahat bir şekilde belirleyebilirsiniz.

7. MirrorLink™ özelliği sesli mesaj okuma özelliği sağlamakta 

* CarPlay ile İos yüklü cihazlarla bağlayabilirsiniz.

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html

İşte size beklenen resmi bilgi:

2015 Yılının 21. haftası ve öncesinde MirrorLink™

Sonrasındaki tüm araçlarda ise(menü açık görünse de görünmese de) App Connect bulunmaktadır.

Servisten talep etmeniz halinde 1050 TL ücret karşılığında bu özellik aktive edilecektir.

Önemli NOT:

Nihayet sonuca ulaştık

Bize gösterilen güveni boşa çıkartmadık.

@HaK

[SIZE= 14px]@magic[/SIZE]

[SIZE= 14px]@Caner[/SIZE]

[SIZE= 14px]@neokaos[/SIZE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tartışmalara son nokta:

APP Connect aslında Car-net adı verilen etkinliklerden sadece bir kısımını oluşturur.

* E-Remote service  (Uzaktan kumanda hizmeti)

Bu servis adı altında uzaktan telefonunuzla bazı özellikleri kontrol edebilmek mümkündür. Dolayısıyla nette gördüğümüz videolar gerçekmiş onu da öğrendim.

1. Klimayı kontrol etmeyi

2. Aracınızın o anki park pozisyonunu

3. Sürüş bilgilerini

4. Kapıları açmak veya kilitlemek

5. Işıkları açmak veya kapatmayı 

6. Pil bilgileri ve yönetimini (Elektrikli modellerde)

mümkün kılar.

*Guide&Inform (Harita üzerinde yol gösterme ve bilgi verme)

1. Haritada Şarj istasyonlarını gösterme (Elektrikli modellerde)

2. Anlık trafik yoğunluğunu gösterme 

3. Google Earth kullanma

4. Google street view ile gerçek sokak görüntülerini kullanma.

5. Haberler

6. Hava durumu

7. Araç arıza/kontrol  durumu

8. Yakıt istasyonlarını

9. Park yerlerindeki boş park pozisyonlarını 

10. PersonalPOI ile Radar noktalarını, kırmızı ışık ve güvenlik şeridi ihlalleri kameralarını

11. fast food restoranları, dinlenme yerleri, oteller ve benzeri kişisel kayıtlarınızı

12. Sesli komutla tüm bunları arama

Bizim en çok tanıdığımız kısmı ise App Connect:

MirrorLink™ ile Google play ile android cihazınıza indireceğiniz programlar sayesinde

1. Think blue antrenörü

2. Shared Audio  akıllı telefonundaki en sevdiği parçaları gerçek zamanlı veri akışıyla paylaşabilir.  

3. Drive &Track programı  ile güzergahınızdaki sürüş özelliklerini görebilirsiniz.

4. Sound Journey programı ile sürüş stilinize göre müzik türü değişmesi

5. MyGuide ile Navigasyon cihazı, hedefinize varmanız için size yardımcı olmakla kalmayıp akıllı telefonunuzda yaya navigasyonu ile, gideceğiniz yere güvenli olarak ulaşıncaya kadar size eşlik eder; özellikle şehir içinde hız sınırı olan bölgeler için pratik olabilir.

6. My Rules; Örneğin hedefinize ulaştığınızda My Rules evinize bir mesaj gönderir. Veya belli bir hıza ulaştığınızda otomatik olarak en sevdiğiniz şarkıyı dinleyin. Kuralları, akıllı telefonunuzdan veya bilgi ve eğlence sisteminden kolayca ve rahat bir şekilde belirleyebilirsiniz.

7. MirrorLink™ özelliği sesli mesaj okuma özelliği sağlamakta 

* CarPlay ile İos yüklü cihazlarla bağlayabilirsiniz.

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html

İşte size beklenen resmi bilgi:

2015 Yılının 21. haftası ve öncesinde MirrorLink™

Sonrasındaki tüm araçlarda ise(menü açık görünse de görünmese de) App Connect bulunmaktadır.

Servisten talep etmeniz halinde 1050 TL ücret karşılığında bu özellik aktive edilecektir.

Önemli NOT:

Ohhh be.. 

Nihayet sonuca ulaştık

Bize gösterilen güveni boşa çıkartmadık.

@HaK

@magic

@Caner

@neokaos
hocam haberlerin en güzeli :)

bugün beni arayan hanımefendi de aynen böyle dedi

siz teyid edene kadar muallaktaydım.

usb değişimi falan da gerekmeyecek mi hocam?

@silvershadowmurat hocam bugun st ıle gorustum ve aracımın 51.hafta uretımı oldugunu ogrendım @maniax hocamın dedıgı gıbı dogus oto ya maıl attım aracımın appconnect  uygunlugunu sordum plakamı verdım ve saat 18 gıbı mail geldı ama sonuc ılgınc bana yazdıkları mail de aynen soyle dıyor aracınıza sonradan appconnect takılamamaktadır 

ya bu adamlar ne kadar gayrı cıddı sımdı bu mail i silmicem ve bu işi kafaya taktım app connect yaptırdıktan sonrada tabi olursa bu mail i gozlerıne sokmayı düşünüyorum saygılar ıyı aksamlar

hocam haberlerin en güzeli :)

bugün beni arayan hanımefendi de aynen böyle dedi

siz teyid edene kadar muallaktaydım.

usb değişimi falan da gerekmeyecek mi hocam?
Bahsettiğiniz Detaya bu işlemi yaptıran Değerli Hocamız hâkim.

Kendisini davet edelim.

@ansolak

Geri
Üst Alt