6,5" Composition Media APP Connect

Avek ile yaptığım görüşmede st üretcinin yapmış olduğu değişiklik ve bu konuda yapılabilecek bir şey yok demekte. :-
Aslında konu hakkında bilgi sahibi değilim ve ne olduğunu bilmiyorum demek oluyor o.

App-Connect var, sol altta voice tuşu var, ,direksiyondaki sesli komut butonu ve menüdeki app-connect butonuna bastığımızda aktifleştirme kodu ile etkinleştirebilirsiniz mesajı çıkıyor. Aracımda 12K civarında opsiyon var, 1.6 TDI DSG Highline.
Evet arkadaşlar extra donanım sahibi çoğu arkadaştan anlaşılacağı üzere opsiyon talebi olan araçlara bir güzellik yapıp aktif hale getirmişler gibi duruyor bu iş.

Evet arkadaşlar extra donanım sahibi çoğu arkadaştan anlaşılacağı üzere opsiyon talebi olan araçlara bir güzellik yapıp aktif hale getirmişler gibi duruyor bu iş.
voice tuşu mevzusu olmasa doğuşun parmağı var diyecem ama...

hadi diyelim ki bu adam 10k üzerinde opsiyon ekletti diye doğuş da aradan bunu ekledi

adamlar bilmiyorlar ki appconnect nedir ne değildir

alman ekolü de donanım miktarına bakıp hediye edecek kadar esnek değil 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam aklima gelen ihtimalleri soyluyorum.

1- 2015 yili icerisinde apple ile google sirketleriyle olan anlasmalardan dolayi ellerindeki bir kisim mib2 cihazlar uyumsuz geldi. Bunuda bazi araclara koyarak erittiler. Ayni 5.8 den 6.5 e gecer gibi. Yada MIB II unitelerinde kendi icinde modelleri var. Appconnect uyumlu olan carnet uyumlu olan gibi.

2- 2016 araclar geldikce bakalim 2016 gelenlerin hepsi app-connect ile mi geldi. Eger oyle olursa bu durumda 2015 te bir gecis donemi yaşandı ve bazi araclara uyumsuz uniteler takildi.

3-dogus ne kadar app-connect satisina baslasada kendiyle celisiyor.

Bence dogusun haberi yok golflerin app-connect ile geldiginden Umut beyin konusmasi o yonde olmustu.

Zamanla kendileride ogreniyor.

Cunki ne zaman bayiye gitsek mirrorlink diyorlar app-connect ne kimse bilmiyor. Kendi aracim gelirken türkiye parca sorumlusu golf7 ler app-connect ile gelmez diyorlardi. Ama fabrika takip gondermis.

Zamanla bekleyip gorecegiz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

st'yi aradım, dün ayrıntılı bir mesaj göndermiştim, bana bunun teknik bir konu olduğunu pek anlamadığını, doğuşa döndüğünü vs söyledi, ben de anlattım tekrar, gayet iyi anladı, "biz"den bahsettim, doğuşla zaten görüştüğümüzü, google store'da olmadığı halde programı indirip app connectin çalıştırıldığını vs anlattım, 2016'da passat ve golf'lerde kullanılacağını duymuştum dedi, ben de benim için tek dikkat etmesi gereken şeyin app connect hazırlığı olan cihazı aracın içine koydurmak olduğunu söyledim, muhtemelen doğuş yok öyle şey diyecek, o da orada bitirecek, bahtımıza ne çıkarsa o gelecek... farklı bir şey yapar da işi hallederse o st'yi alnından öpücem, en az 10 kişiye daha ondan araç aldıracağım... :)

voice tuşu mevzusu olmasa doğuşun parmağı var diyecem ama...

hadi diyelim ki bu adam 10k üzerinde opsiyon ekletti diye doğuş da aradan bunu ekledi

adamlar bilmiyorlar ki appconnect nedir ne değildir

alman ekolü de donanım miktarına bakıp hediye edecek kadar esnek değil 
Şaşırdım artık ben hocam gerçekten mantığı nedir çok merak ediyorum. Donanımların yarısında mute tuşu yarısında voice var nasıl bir mantıktır bu yahu. bence elde önceden kalan mute tuşlulardan biri bana geldi olay bu :)

st'yi aradım, dün ayrıntılı bir mesaj göndermiştim, bana bunun teknik bir konu olduğunu pek anlamadığını, doğuşa döndüğünü vs söyledi, ben de anlattım tekrar, gayet iyi anladı, "biz"den bahsettim, doğuşla zaten görüştüğümüzü, google store'da olmadığı halde programı indirip app connectin çalıştırıldığını vs anlattım, 2016'da passat ve golf'lerde kullanılacağını duymuştum dedi, ben de benim için tek dikkat etmesi gereken şeyin app connect hazırlığı olan cihazı aracın içine koydurmak olduğunu söyledim, muhtemelen doğuş yok öyle şey diyecek, o da orada bitirecek, bahtımıza ne çıkarsa o gelecek... farklı bir şey yapar da işi hallederse o st'yi alnından öpücem, en az 10 kişiye daha ondan araç aldıracağım... [emoji4]
Simdi magic hocam. Forumu st ye anlatirsan anlamaz niye burasi bilgi paylaşım yeri. Suan apple in sitesine gir applecarplay Türkiye de desteklenmez diyor resmi aciklama. Google a bak android auto destegine Türkiye yine yok yine resmi aciklama. Simdi biz bu özellikleri actik Dogus ta diyorki resmi bilgilere gore ülkemizde kısıtlı bunu bil de al diyor yedek parcada. Fabrika ne düşünüyor sizce? Resmi bilgilere gore Türkiye de bu sistemler kullanilamiyor. O zaman farketmez icinde appconnect olmus yada olmamis.

Ben resimlerini cektim foruma tanittim ama ne dedim baska yollardan hallettik farklı yazilimlar kullandik dedim. İlk bagladigimizda ulkenizde desteklemiyor diye yazıyor. Bence bu konunun gidip ST lere anlatılması biz iste kirdirip yukledik vs cok uygun değil gibi geliyor bana.

Koskoca VW legal kayitlara gore is yapmayacak Aa Türkiye de acmanin yontemini bulmuslar jailbreak yapmislar, baska yerden apk dosyasi bulmuslar hadi onlara artik gonderelim bu cihazi mi diyecek.

Bence, Apple global-google global sitelerinden yetkililer ile gorusup Türkiye ye destek ne zaman verecek iseniz ona göre planlamamizi yapip ona uygun cihaz takalim Türkiye icin uretilen araclara diyecek. Suan resmen 3. Sinif Dunya ulkesi muamelesi görüyoruz. Ya o ozelligin asil saglayicisi destek vermiyor VW verse ne olacak.

Haksizmiyim.

Simdi magic hocam. Forumu st ye anlatirsan anlamaz niye burasi bilgi paylaşım yeri. Suan apple in sitesine gir applecarplay Türkiye de desteklenmez diyor resmi aciklama. Google a bak android auto destegine Türkiye yine yok yine resmi aciklama. Simdi biz bu özellikleri actik Dogus ta diyorki resmi bilgilere gore ülkemizde kısıtlı bunu bil de al diyor yedek parcada. Fabrika ne düşünüyor sizce? Resmi bilgilere gore Türkiye de bu sistemler kullanilamiyor. O zaman farketmez icinde appconnect olmus yada olmamis.

Ben resimlerini cektim foruma tanittim ama ne dedim baska yollardan hallettik farklı yazilimlar kullandik dedim. İlk bagladigimizda ulkenizde desteklemiyor diye yazıyor. Bence bu konunun gidip ST lere anlatılması biz iste kirdirip yukledik vs cok uygun değil gibi geliyor bana.

Koskoca VW legal kayitlara gore is yapmayacak Aa Türkiye de acmanin yontemini bulmuslar jailbreak yapmislar, baska yerden apk dosyasi bulmuslar hadi onlara artik gonderelim bu cihazi mi diyecek.

Bence, Apple global-google global sitelerinden yetkililer ile gorusup Türkiye ye destek ne zaman verecek iseniz ona göre planlamamizi yapip ona uygun cihaz takalim Türkiye icin uretilen araclara diyecek. Suan resmen 3. Sinif Dunya ulkesi muamelesi görüyoruz. Ya o ozelligin asil saglayicisi destek vermiyor VW verse ne olacak.

Haksizmiyim.

hocam apple ve android zamanla destek verir kesinlikle. apple özellikle Türkiye pazarını önemsiyor bence. baştan öyle değildi ama son zamanlarda en azından 2.kategoride her türlü satışı ve desteği almaya başladık. 

yazılımsal ise ben ücret karşılığı almaya razıyım, yok donanımsal ise zaten major bi donanım değişikliği degil bu kesinlikle

onun cevabını bekleyip görelim

Türkiye'de desteği olmayan bir sistemi o zaman araçlara koyup milletin kafasını bulandırmakla en büyük hatayı yine firma yapıyor. Ben bunu koyuyorum sen destek verene kadar kullanma diyor. Bu dünyanın neresinde olursa olsun elbet birilerin sisteme dışarıdan müdahale edeceği anlamına geliyor.

Simdi magic hocam. Forumu st ye anlatirsan anlamaz niye burasi bilgi paylaşım yeri. Suan apple in sitesine gir applecarplay Türkiye de desteklenmez diyor resmi aciklama. Google a bak android auto destegine Türkiye yine yok yine resmi aciklama. Simdi biz bu özellikleri actik Dogus ta diyorki resmi bilgilere gore ülkemizde kısıtlı bunu bil de al diyor yedek parcada. Fabrika ne düşünüyor sizce? Resmi bilgilere gore Türkiye de bu sistemler kullanilamiyor. O zaman farketmez icinde appconnect olmus yada olmamis.Ben resimlerini cektim foruma tanittim ama ne dedim baska yollardan hallettik farklı yazilimlar kullandik dedim. İlk bagladigimizda ulkenizde desteklemiyor diye yazıyor. Bence bu konunun gidip ST lere anlatılması biz iste kirdirip yukledik vs cok uygun değil gibi geliyor bana.

Haksizmiyim.

Yok@ansolak hocam duyarlılığınızı anlıyorum lakin apk bulmak yüklemek uygunsuz bir iş degil ki bircok uygulama bu sekilde kullaniliyor, saçma olan buna uygun altyapının sanki bulunmaz hint kumaşı muamelesi görmesi, yazilim su an yoksa da ona uygun altyapiyi iceren cihaz gondermeliler, çünkü uygulama her an resmi sitelere gelebilir, ama altyapi her an temin edilemez...

Değerli hocalarım geçenlerde bir bayinin servis yetkilisi ile görüştüm ve yazılım güncelleme, donanım vs sohbet derken son cümlesi şu oldu. Ülkemizde distribütör baktı ki bu yönde bir talep yok ya da kimsenin haberi yok, Almanya'ya sipariş verirken benim arabada appconnect vs olsun demeden gelmez sizin gibi azınlık ise uğraşır durur. Hangi arabada ne var ne yok belli değil, hal böyle olunca karar tamamen üreticinin elinde olur, haliyle onlar da madem talep yok neden daha yüksek maliyetli donanım takayım der gibi bir atıfta bulundu.

iPhone using Tapatalk

Ancak düz mantıktan hareket edersek mevcut MY2016 ve 6.5" Composition Media donanıma sahip tüm araçlar için ben ümit olduğunu düşünüyorum

iPhone using Tapatalk

Keza sende var bende yok durumu tüketici mahkemelerine kadar gidecek bir durum oluşturur ve böylesi bir riski alacaklarını zannetmiyorum

iPhone using Tapatalk

Keza sende var bende yok durumu tüketici mahkemelerine kadar gidecek bir durum oluşturur ve böylesi bir riski alacaklarını zannetmiyorum

iPhone using Tapatalk
Yok hocam onu ben bi hukuk forumunda sordum değişiklik hakkım gizlidir ibaresi üreticyi korumaya alıyor. Bana verilen cevap aynen şöyle;

''Benzer durum başka markalarda da var. Örneğin birçok markanın 2015 Kasım ve sonrasında çıkan modelinde ASR, GSR, Hillholder, lastik basınç göstergesi vb gibi çok daha önemli sistemler mevcut iken Ekim ve öncesinde çıkan modellerde yok.

Bu nedenle satıcı firmalar yazdığınız ibareyi koyuyor. Bağlayıcı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sizin bahsettiğinz "application connect" yukarıda saydığım özelliklerin yanında oldukça basit kalıyor. Belki donamınsal değil yazılımsal bir özelliktir ve kolayca siz de uygulayabilirsiniz.

Bu nedenle canınızı pek sıkmayın derim.''

Geri
Üst Alt