6,5" Composition Media APP Connect

Merhaba arkadaşlar. Aracımı Aralık 25 gibi teslim aldım, sistem bilgilerim ise aşağıdaki şekilde. İnşallah hepimiz faydalanırız şu özelliklerden.

Hocam aracta app-connect varmi menude.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar 1000 tl degermi sizce?

Asil soru bu olmali.

Doğuş ucret almadan 125 ps lik araçlara yukleme yapacagini sanmıyorum.

Su ana kadar benim gozume carpan 2 150 lik act motorda var bu ozellik.

Yanlisim varsa ilgilenen arkadaslar lutfen duzeltsin.

cihaz bilgileri bölümündeymiş, bu mib1 mib 2

bir bakın bakalım 19 lar mib1, 24 ler mib2 mi?
hocam benden kullanım klavuzu haricinde bi tane de medya ünitesi kullanma klavuzu çıktı. mib2 yazıyor klavuzda 

Arkadaslar 1000 tl degermi sizce?Asil soru bu olmali.

Doğuş ucret almadan 125 ps lik araçlara yukleme yapacagini sanmıyorum.

Su ana kadar benim gozume carpan 2 150 lik act motorda var bu ozellik.

Yanlisim varsa ilgilenen arkadaslar lutfen duzeltsin.
Hocam 125 ps 90 ps 110 ps 150 ps farketmez. Bu fiyati aldigimiz aracin üreticisi belirlemis. Yurt disinda da 225 ila 270 euro arasinda degisen fiyatlara satiliyor. Ulkemizde vergi ve dogus faktörü ile 1000 lirayi buluyor. Fiyatı nin ise avrupa fiyatlarindan asagi dusecegini zannetmiyorum. Ben navigasyonu ciddi anlamda kullanan biriyim. Telefondan da kullaniliyor ama arac içinde telefon tutucu bana cok eğreti geliyor ayni sekilde diger harici navigasyon uniteleri de. O yuzden google navigasyonu kullanmak bir yandan da direksiyonda islevsiz duran voice command tusunun bir ise yariyor olmasi. Stitcher, spotify, tune in radio, whats app mesajlarını aractan okuma ve hangouts.

Bunlarin hepsini elimde telefonla oynamadan yapmak sahsen 1000 lira vermeye deger.

Hocam 125 ps 90 ps 110 ps 150 ps farketmez. Bu fiyati aldigimiz aracin üreticisi belirlemis. Yurt disinda da 225 ila 270 euro arasinda degisen fiyatlara satiliyor. Ulkemizde vergi ve dogus faktörü ile 1000 lirayi buluyor. Fiyatı nin ise avrupa fiyatlarindan asagi dusecegini zannetmiyorum. Ben navigasyonu ciddi anlamda kullanan biriyim. Telefondan da kullaniliyor ama arac içinde telefon tutucu bana cok eğreti geliyor ayni sekilde diger harici navigasyon uniteleri de. O yuzden google navigasyonu kullanmak bir yandan da direksiyonda islevsiz duran voice command tusunun bir ise yariyor olmasi. Stitcher, spotify, tune in radio, whats app mesajlarını aractan okuma ve hangouts.

Bunlarin hepsini elimde telefonla oynamadan yapmak sahsen 1000 lira vermeye deger.

Navigasyon icin size değer hocam.

Benim için su anda ilgimi ceken bir ozellik degil acikcasi.standard olarak gelseydi iyi olurdu ama sonradan ucret verip ekletmeyi düşünmüyorum su asamada.

Sizin kadar aktif kullanabilecegimi düşünmüyorum o sebeple.

Arkadaşlar navigasyonu adres bulsun diye kullanmıyorum. Uzun yolda sizin de kullanmanızı tavsiye ederim. Mesela benim iphone da igo yüklü uzun yolda açıp virajları öngörüp hızımı vitesimi ona göre ayarlıyorum bu da hem yakıt hem zaman hem de güvenli bir sürüş sağlıyor. Nacizane fikrimi paylaşmak istedim. Bu ürüne 1000 tl vermeden kullanmayı çok isterim. Neticede aracımıza dünya kadar para ödedik.  SELAMLAR...

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam benden kullanım klavuzu haricinde bi tane de medya ünitesi kullanma klavuzu çıktı. mib2 yazıyor klavuzda 
Hocam bendede aynı kılavuzdan var ama Yurtdışı forumlardaki kullanıcıların paylaştıkları resimlere dayanarak şu yorumu yapabilirim.Voice tuşu yoksa MIB1 varsa MIB2.Bizim forumda da görüldüğü üzere şuana kadar sadece voice tuşu olan araçlarda bu hizmet açık geliyor yada sonradan açılabiliyor.Ben daha voice tuşu olmayan ve mirror link yada car play çalıştıran bir medya oynatıcı resmi görmedim.Bizim için (Biz derken 19A sahipleri ) acı ama gerçek belki bizler android auto değilde belki sadece ekran yansıtma olan mirrorlink i yada tam tersini kullanabiliriz.

SAYGILARLA

Hocalarım aracımı aldım servisten. Gittiğim zaman Skoda gittim denemek icin smartlink. Fakat arabaların hepsinin aküsü boşalmış multimedyalar açılmıyor ondan deneyemedim kusura bakmayın.

Kendi aracımın bilgilerini paylaşayım. Bu arada ben aracımda voice fiziksel tuşu yok sanıyordum fakat bugun dikkat ettim varmış. Bunun icinde ozur dilerim yanlis bilgilendirme yapmış oldum kusura bakmayın lütfen bunun icinde. Menüler sırasıyla şöyledir;

c4be0a05441f28381c483a17e419f99b.jpg

a4baba1da3a0a55de3202cb8a207ac0f.jpg

a3dc60d2b846804fe17f48ad40887522.jpg

Aracımı 2015 Ağustos ta teslim aldım bayiden.
Buyur işte,benimle aynı dönemde alınan araçta var bende yok. 3 ağustosta teslim aldım aracımı. benim kafamdaki soru şu; muhtemel ihtimal doğuş bununla ilgili ne elini taşın altına sokar nede tatmin edici bir cevap verir. bizim şuanki durumda yasal olarak bir hak talep edebilmemiz söz konusu olur mu? yoksa yine herşeyde olduğu gibi kazığı yiyen yediğiyle mi kalır?

Buyur işte,benimle aynı dönemde alınan araçta var bende yok. 3 ağustosta teslim aldım aracımı. benim kafamdaki soru şu; muhtemel ihtimal doğuş bununla ilgili ne elini taşın altına sokar nede tatmin edici bir cevap verir. bizim şuanki durumda yasal olarak bir hak talep edebilmemiz söz konusu olur mu? yoksa yine herşeyde olduğu gibi kazığı yiyen yediğiyle mi kalır?
bu konuda herhangi bir hak talebi yapabileceğimizi sanmıyorum çünkü her türlü değişiklik hakkını saklı tutar ibaresi olayı bıçak gibi kesiyor zaten

Hocam 8 ocak teslim aldim bendede yok.

Degisik bir durum söz konusu burda.

Vakti olan bir arkadas konuyla ilgili dogusla irtibata gecip durumu anlatirsa o zaman aydinlaniriz diye düşünüyorum.

Hocam bendede aynı kılavuzdan var ama Yurtdışı forumlardaki kullanıcıların paylaştıkları resimlere dayanarak şu yorumu yapabilirim.Voice tuşu yoksa MIB1 var MIB2.Bizim forumda da görüldüğü üzere şuana kadar sadece voice tuşu olan araçlarda bu hizmet açık geliyor yada sonradan açılabiliyor.Ben daha voice tuşu olmayan ve mirror link yada car play çalıştıran bir medya oynatıcı resmi görmedim.Bizim için (Biz derken 19A sahipleri ) acı ama gerçek belki bizler android auto değilde belki sadece ekran yansıtma olan mirrorlink i yada tam tersini kullanabiliriz.

SAYGILARLA
"Smartphone integration is the spotlight feature for MIB II. Rather than limit connectivity to one kind of phone, users can connect their devices using Apple CarPlay, Android Auto, or MirrorLink. CarPlay puts your iPhone onto the car's infotainment screen allowing for easier access to text messages, music, and navigation. Android Auto and MirrorLink offer similar connectivity. Volkswagen touts MIB II as one of the first platforms to accommodate all three of these leading smartphone integrations.

MIB II also features higher resolution touchscreens, better graphics, and faster processing speeds. Four head units are offered, and depending on the model, a pinch-to-zoom function is available. The systems also have proximity sensors, which note when a hand is approaching. The top unit is particularly robust, offering a nav with "one-shot" voice destination entry and a route predictor, as well as added functions for VW electric vehicles."

hocam ben de bunu anlamıyorum, diyo ki 2. jenerasyonun şöyle böyle özelliği var, car-net var vs

sonra da devam etmiş aynı zamanda yüksek çözünürlük, hızlı işlemci, daha iyi grafikler bilmem ne.

e bu açıdan bakarsak 1.jenerasyon 6,5' ekran olması imkansız bence. appconnect'i sağlayabilen ünite kesinlikle herkeste aynı bence. içindeki "belki kolayca slotuna takılabilen bir ünite" sayesinde car-net özelliği kazanıyor

ben böyle düşünüyorum

bu arada yazıda bahsettiği 4 farklı ünite şu linkte. bahsedilen composition media, tek bir ünite. tabi 6.3 ve 6.5' demiş ama bi onu netleştiremedim

http://www.jennings-vw.com/blog/volkswagen-mib-ii-infotainment-system-updates/

bu konuda herhangi bir hak talebi yapabileceğimizi sanmıyorum çünkü her türlü değişiklik hakkını saklı tutar ibaresi olayı bıçak gibi kesiyor zaten
yahu ben bu her türlü değişiklik hakkını saklı tutmayı da anlamıyorum.

artı şöyle bişey var;

biz " doğuş neden bizim araçlara appconnect vermedi" demiyoruz ki. aradığımız cevap "almanya neden böyle üretip gönderdi"

doğuş tabiki bön bön bakmakla yetiniyor. mib 1 miş 2 miş, appconnect varmış yokmuş bilmezler ki

sorsan bu ekran 5.8 mi 6.5 mi diye "bi ölçelim efendim" derler

Avek ile yaptığım görüşmede st üretcinin yapmış olduğu değişiklik ve bu konuda yapılabilecek bir şey yok demekte. :-

Hocam aracta app-connect varmi menude.

App-Connect var, sol altta voice tuşu var, ,direksiyondaki sesli komut butonu ve menüdeki app-connect butonuna bastığımızda aktifleştirme kodu ile etkinleştirebilirsiniz mesajı çıkıyor. Aracımda 12K civarında opsiyon var, 1.6 TDI DSG Highline.

Geri
Üst Alt