SIFIR MI İKİNCİ EL Mİ?

oknako

Yeni Üye
İsim
Yamaç Okan KIRMIZIGÜL
Arkadaşlar Merhaba, 

biliyorsunuz hala Golf 7 arıyorum lakin bulamadım başlıkta da belirtiğim gibi sizce 1.4 TSİ 2015 model highline mı ? ya da 2016 sıfır 1.4 TSİ Comfortline mı ?  

siz olsanız nedenleri ile hangi seçimi yapardınız ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

sevgiler.

Arkadaşlar Merhaba, 

biliyorsunuz hala Golf 7 arıyorum lakin bulamadım başlıkta da belirtiğim gibi sizce 1.4 TSİ 2015 model highline mı ? ya da 2016 sıfır 1.4 TSİ Comfortline mı ?  

siz olsanız nedenleri ile hangi seçimi yapardınız ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

sevgiler.
Hocam biraz daha arabasız kalıp sıfır highline derim. Olmuyorsa opsiyonlu 1.2. İkinci el malum güven olmuyor.

sıfır bence, 1,2 comfortline...

Ben de bu ikilemde kaldım, sonra sıfıra niyetlendim. Bu sefer de makyaj olayı çıkınca işler iyice karıştı. Şimdilik son kararım makyajı beklemek yönünde. 

Bence temiz bir ikinci el süper olur. Ben Ekim ayında 2013 kasım trafik çıkışlı 1.2 dsg aracimi 62000 tl vererek aldım. Sıfıra 69000 fiyat verdiler benim arabayı 9000 km de aldım. Üzerinde 4500 liralık body kit ve 1300 tl lik garanti uzatimi yapılmıştı.Hem sıfır gibi hem rodaj süresi dolmuş hemde vergi bir alt kademeye düştü. Gayette memnunum bu ilaveleri ekleyince. Ardaki fark 10000 lira yı geçiyordu. Böyle bir ikinci eli tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dosttan arkadaştan bilindik araba alınacaksa sorun yok hocam ama görseniz insanlar ne kadar hayasız.

Sağolsun benim bi yakınım sayesinde araçların şase , plaka vs. den geçmişlerini sorgulayabilme imkanım olmuştu. Kimi zaman boya dahi yok yazılan araçlar pert çıkıyordu. Birde arsız arsız telefonda "gelebilirsiniz görün arabayı abi yol masrafları bizden expertiz yapıcak tanıdıklarımız da var" diyorlar... En sonunda nasip oldu da istediğimiz aracı hazırda bulup 0 km satın alabilmiştik.

Motosiklet alıp satma konusu da aynı oluyor hocam buna da değineyim. Motosikletin sahibini arıyoruz "kazasız hatasız motorum tertemiz" diyor. Sonra o motosikletin gittiği tamircisini arıyorum tanıdığını buluyorum, "aman abi yaklaşmayın ben önermem şu zamanda şöyle kazaları oldu şu motorcuda yaptırdı" diyor. 15 bin tlye pazarlık yaptığımız bir motosikleti usta sayesinde 7 bin tl ye alan arkadaşlarımız oldu. Ustamız sağolsun şu şu şu masrafları var şu kadar tutar. Ederi de 7 bin dedi. Herkes şaşırdı ama adamlar 7 bine motoru vermişlerdi.

Maalesef hocam temiz araba bulmak o parayı kazanmaktan zor. 0 km de bile boyalı araç denk geliyorken 2. ele güvenmek elbette daha da zor oluyor. Temizi var mı? Var elbette. Benim saydıklarım çürük elmalar. Bulununca alınabilir bu konuda çok katı olmaya gerek yok iyi araştırdıktan , araç temiz çıktıktan sonra. Ama iyice , gerçekten iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Expertiz konusunda güvenilir tanıdık birisine yaptırın. Tamirciyle dahi anlaşıyorlar hatalardan bahsetmiyor. 10 senelik arkadaşıma tavanı boyalı araç sattılar expertiz yapıldığı halde. Hava yastıkları falan patlamış.. Daha sonradan öğrendik.

Benim diyeceklerim bu kadar hocam. Karar sizin elbette. Ben buna karışamam ancak 2. el alacaksanız çok çok iyi araştırın hocam. Aldığınız araçta kandırılmış olmanız emin olun bizi de çok üzer. Buna müsaade etmeyin hocam saygılar :)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de bu ikilemde kaldım, sonra sıfıra niyetlendim. Bu sefer de makyaj olayı çıkınca işler iyice karıştı. Şimdilik son kararım makyajı beklemek yönünde. 
Hocam merhaba Makyajlı kasa ne zaman çıkıyor peki bilginiz var mı?

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dosttan arkadaştan bilindik araba alınacaksa sorun yok hocam ama görseniz insanlar ne kadar hayasız. Sağolsun benim bi yakınım sayesinde araçların şase , plaka vs. den geçmişlerini sorgulayabilme imkanım olmuştu. Kimi zaman boya dahi yok yazılan araçlar pert çıkıyordu. Birde arsız arsız telefonda "gelebilirsiniz görün arabayı abi yol masrafları bizden expertiz yapıcak tanıdıklarımız da var" diyorlar... En sonunda nasip oldu da istediğimiz aracı hazırda bulup 0 km satın alabilmiştik.

Motosiklet alıp satma konusu da aynı oluyor hocam buna da değineyim. Motosikletin sahibini arıyoruz "kazasız hatasız motorum tertemiz" diyor. Sonra o motosikletin gittiği tamircisini arıyorum tanıdığını buluyorum, "aman abi yaklaşmayın ben önermem şu zamanda şöyle kazaları oldu şu motorcuda yaptırdı" diyor. 15 bin tlye pazarlık yaptığımız bir motosikleti usta sayesinde 7 bin tl ye alan arkadaşlarımız oldu. Ustamız sağolsun şu şu şu masrafları var şu kadar tutar. Ederi de 7 bin dedi. Herkes şaşırdı ama adamlar 7 bine motoru vermişlerdi.

Maalesef hocam temiz araba bulmak o parayı kazanmaktan zor. 0 km de bile boyalı araç denk geliyorken 2. ele güvenmek elbette daha da zor oluyor. Temizi var mı? Var elbette. Benim saydıklarım çürük elmalar. Bulununca alınabilir bu konuda çok katı olmaya gerek yok iyi araştırdıktan , araç temiz çıktıktan sonra. Ama iyice , gerçekten iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Expertiz konusunda güvenilir tanıdık birisine yaptırın. Tamirciyle dahi anlaşıyorlar hatalardan bahsetmiyor. 10 senelik arkadaşıma tavanı boyalı araç sattılar expertiz yapıldığı halde. Hava yastıkları falan patlamış.. Daha sonradan öğrendik.

Benim diyeceklerim bu kadar hocam. Karar sizin elbette. Ben buna karışamam ancak 2. el alacaksanız çok çok iyi araştırın hocam. Aldığınız araçta kandırılmış olmanız emin olun bizi de çok üzer. Buna müsaade etmeyin hocam saygılar [emoji4]

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam şuan ki aracımida 2. El aldım hemen dediklerinizin hepsini yaşadım 15 tane mübalağa etmiyorum gezdim ve hepsinin tek bir sözü var abi vallahi ben de arkadaşdan aldım inan beni de kandırmış,insanlar geceleri nasıl rahat uyuyor gerçekten çok merak ediyorum Ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim

Bende tercihini sıfır olsun temiz olsundan kullananlardanım, tabii bu ikinci el araçların hepsi sıkıntılı demek anlamına gelmiyor, piyasada gerçekten temiz araçta bulunabiliyor,

Sent from my iPad using Tapatalk

Hocam merhaba Makyajlı kasa ne zaman çıkıyor peki bilginiz var mı?

Hocam mart ayında tanıtımı yapılıp yıl sonuna yetiştirilecek diye söylentiler var ama mk7 yi umarım aratmaz.

Hocam mart ayında tanıtımı yapılıp yıl sonuna yetiştirilecek diye söylentiler var ama mk7 yi umarım aratmaz.
Ben de sizin gibi bekleme kararı alacağım gibi ama çok değişiklik olacağını tahmin ediyorum

Arkadaşlar tabiki dediğiniz gibi art niyetli satıcılar yok değil ama herkezide bir kefeye koymayın. Ben bu güne kadar kendime ve bi çok kişiye araç aldım ve bir cogunuda internetten aldım ne dediğiniz gibi birşeyle karşılaştım nede yasattim. Siz 10 liralık bir şeyi 7 liraya almaya kalkarsanız böyle şeyler yasmamaniz içten bile değil. Dediğiniz gibi sıfır araçlarda bile boyalı çıkıyor sa O zaman hiç araba alamayız. Siz  niyetinizi. salih tutun Allahın izniyle hiç bişey olmaz. Tabiki araştırmadan da almayın.

Hocam şuan ki aracımida 2. El aldım hemen dediklerinizin hepsini yaşadım 15 tane mübalağa etmiyorum gezdim ve hepsinin tek bir sözü var abi vallahi ben de arkadaşdan aldım inan beni de kandırmış,insanlar geceleri nasıl rahat uyuyor gerçekten çok merak ediyorum Ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim

Rica ederim hocam. Suçu da başkalarına atmaya bayılırlar. Daha ne adamlar vardır kim bilir , herkes yaşadıklarını yazmaya kalksa buradan köye yol olur. İnşallah böyle şeylerle karşılaşmayız..

Artık olay eskisi gibi degilki hem servise plakayı girdi mi dokuluveriyor herşey bide tramer den baktinmi zaten arabanın yanına gitmeden herşey ortaya dokuluveriyor. Bide araç kendini zaten belli ediyor, yada bana öyle denk geliyor. Abime bir araba alacaktik. Sahibindende bir araç buldum  telle konuştum bi götür göster dedim abime, usta gözünü kapat al demis. Aldık arabayı 10 numara. Genellikle düşük km li ve servis bakımlı araçlarda sıkıntı çıkmaz.

Geri
Üst Alt