21 Mart 2021 gece 22:50 itibariyle USD 8.32

@tiesay benim de tek umutlu baktığım ve olmasını istediğim şey bu birilerinin MB olması. şuan 7.69a kadar geriledi, gece fiyatlarının devam etmesi demek son 10 yılda yaşadığımız ekonomik krizlerin toplamından daha büyük bir kriz demektir. dolar daha önce de 8.50leri gördü ama şuanki şartlarda ekonominin 8.50yi kaldırmasına imkan yok gibi duruyor

@smhk Hocam ben sürekli ithalat ve ihracat yaparım ama kestiremedim bu olayı. Sanki biraz bile bile lades gibi oldu.

Gece olan oldu ama önemli olan önümüzdeki süreç. Cumartesi sabahtan beri mal temin ettiğim hiçbir büyük firmadan ne fiyat alabildim nede mal. Sıkıntılı günler bizi bekliyor. Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim.

@smhk Hocam ben sürekli ithalat ve ihracat yaparım ama kestiremedim bu olayı. Sanki biraz bile bile lades gibi oldu.

Gece olan oldu ama önemli olan önümüzdeki süreç. Cumartesi sabahtan beri mal temin ettiğim hiçbir büyük firmadan ne fiyat alabildim nede mal. Sıkıntılı günler bizi bekliyor. Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim.
Hocam biz de ithal ürün satıyoruz. Son 1 ayda %40 zam geldi, liste değiştirmekten müşteriye derdimizi anlatmaya çalışmaktan yorulduk. Sorsan enflasyonla mücadele ediyorlar her şey kontrol altında... Bu kafayla devam edersek işimiz gerçekten zor. Eskiden 2 sene liste değiştirmeden satışa devam ediyorduk ürünlerin fiyatını listeye bakmadan söylüyorduk. Şimdi neye geliyor neye gidiyor ben bile bilmiyorum.

@smhk Piyasada güven diye birşey kalmadı. Puslu bir hava hakim maalesef. Bakalım araç piyasalarına nasıl yansıyacak.

@Terms Düşüren de gidiyor. Sorun faiz de değil ki. Ya da faiz ile çözülecek bir şey değil. Faiz sadece belli süre etkiler. Faiz düşürürsen artar doların nerede duracağını bilemezsin. Arttırırsan dolar belli yere kadar düşer  sonrasında fazlasını ister yine artmaya başlar. Bunun sebebi ülkenin bir şey üretmemesi ya da ürettiğinden çok fazlasını harcaması. Paranın karşılığı olarak sen bunu alabilirsin oluyor. Çünkü sen bana bir şey vermiyor satmıyorsun. Para sembolik bir şey sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Malesef zor zamanlardan geçiyoruz. 

Araba yaklaşık 2 haftadır ilanda, son 3-4 gündür biraz hareketlenme var. Satınca 1-2 gün beklemek bile riskli geliyor, her an ötv mi artacak bu mu artacak derken insan stres altında kalıyor. 

Sıfır Troc veya 2008 gt / gtline bakıyorum.

swap %1400 cds neredeyse 500puan.Jöleli çıkmış asıl hedefimiz enflasyon diyor.Sürekli sümenaltı edilen devalüasyona bir kulp bulundu ve cuma gününde ateş verildi bankalar döviz satmaktan yorulmadı durdurulmadı.
Yunanistan sınır güvenliği adı altına teşkilatlandı biz de tatbikat diye başka işler peşinde koşuyoruz.
Kredili hiçbirşey yapmadan durmak gerekiyor diye düşünüyorum.Nakitte kalmak mantıklı gibi.

Herşeyi bir kenara bırakıyorum;Sadece bu konu toplumu ve geleceğini anlamak için büyük bir kanıt.Toplumsal bilinçsizlik bir yara olsaydı hergün kanardı herhalde

https://www.instagram.com/p/CMxMBlrA1GD/?igshid=1fnpdav7nmpkm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yunanistan sınır güvenliği adı altına teşkilatlandı biz de tatbikat diye başka işler peşinde koşuyoruz.
Yunanistan dedeağaç sınırına abd aylardır mevzileniyor, ortak tatbikat yapıyorlardı. Cuma gününden itibaren İngiltere de dedeağaç sınırına konuşlanmaya başlamış.. 

Dövizi altını geçtim artıkta ülke elden gidiyor; TSK giriş için irtica faliyetlerde bulunmamış olması gereken kararın kaldırılması nedir? Gerçekten 19 sene hazırlık aşamasıydı asıl şimdi başlıyoruz diyen Mahir Ünal’ın lafının arkasından sonra bu kararın ortaya çıkmasıda çok manidar ve sonraki alınabilecek yeni kararları gösteriyor.

yazık oluyor canım ülkeme ve elimizden oy vermekten başka birşey gelmiyor. 

Baskani kovdular tatmin olmadilar, dolar dahada yukari ciksin diye baskan yardimcisi (eski mb baskani) Murat cetinkaya'yi da kovdular, ulan zaten tek adam rejimindeyiz, oradaki herkes piyon

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt