Golf sipariş süreci

silvershadow dedi:
hocam bu highline'larda genelde 225/45/17 cinturato p7 görüyorum. bu lastiğin kullanılmasının sebebi vw grubu ile pirellinin anlaşması mıdır? yoksa en optimum lastik bu mudur? yoksa sınıfında en ucuzu bu mudur? :)

bu arada geçen gün gs'nin şampiyonluk kutlamalarında bi tane caanım 2015 highline'ı araya almış sallıyordu gençler. araç her sallandığında jant neredeyse yere değecek kadar yanaklar inceliyordu. o zaman anladım ki kullandığım 185/65/15'lerden sonra dijonlar oldukça nazlı olacak. balonuydu, yarılmasıydı vs.

bu arada bi mention deneyeyim yusuf hocam  8)

@yusuf
Değerli Hocam;

İçinizdeki tutkuyu diğer insanlar eğlenmenin dibine vurup taşkınlık sınırlarını zorlarken lastiklerin durumunu düşünmenizden teşhis ettim...  =)

Lastiklerin sandığınız kadar narin olmadıklarını söylemeliyim öncelikle

Büyük fabrikalar tek bir tedarikçiye bağımlı olamazlar ciddi muhatapları olsa da.

lastiklerin dağılımı; çapına, performansına ve kullanılacak araca göre gruplaşıyor desek yanlış olmaz.

Mesela  16 inch lastikler arasında performans odaklı üretilen Hankook ve Michelin'i  görmek oldukça nadirdir.

Aralarında Pirelli'nin de olduğu sık kullanılan lastik marka ve modellerine ait ve test sonuçları.

yMqoqk.png

@alkuru
4'lülerini yakmıştı ve ben led'lerin yanıp sönüşünü izlerken etraftaki tezahuratlar adeta derinden geliyordu ve arkadaşım "bakma artık nazar değdireceksin" diye uyarıyordu beni  ;D

şimdi çok daha iyi anladım.  bu lastik yakıt tasarrufu, kullanım ömrü ve fiyatı açısından aslında son derece ideal diğerlerinin yanında.

@yusuf

highline benim alacağım opsiyonlarla fiyatı 74 810 oluyordu. benimki 67 673 tuttu. arada 7 137 tl fark oluştu. buna kafamdan yüksek vergi ve yakıtı da ekleyince vaz geçtim. araca Allah nasip ederse 5 sene binsem 2.500 verğiden kar ederim dedim. sunruf ve geri park kamerası highline da yok. bu ikisini düşününce ben 4.321 tl lik opsiyon ekletmiş oldum.

blackfear13 dedi:
@yusuf

highline benim alacağım opsiyonlarla fiyatı 74 810 oluyordu. benimki 67 673 tuttu. arada 7 137 tl fark oluştu. buna kafamdan yüksek vergi ve yakıtı da ekleyince vaz geçtim. araca Allah nasip ederse 5 sene binsem 2.500 verğiden kar ederim dedim. sunruf ve geri park kamerası highline da yok. bu ikisini düşününce ben 4.321 tl lik opsiyon ekletmiş oldum.
1.2 motorun avantajlı tarafı çok. Keşke highline olsa 1.2 de.

Opsiyonlar highline'a yanaştığı için 1.4 öneriyorum ben.

Satarken eklenen opsiyonların yarı parası ancak geri alınabilir.

Highline olduğu gibi satılacaktır.

yusuf dedi:
@yusuf

1.2 motorun avantajlı tarafı çok. Keşke highline olsa 1.2 de.

Opsiyonlar highline'a yanaştığı için 1.4 öneriyorum ben.

Satarken eklenen opsiyonların yarı parası ancak geri alınabilir.

Highline olduğu gibi satılacaktır.
jetta da var ama golf te 1.2 higline yok malesef ben vw nin almanya sitesine bakmıştım orada da yoktu ancak lounge versiyonu comfortline göre daha donanımlı ama ülkemizde o da yok. ayrıca 110 ps mi olacak dedim o konuda kesin değil dediler, kendi bilgisayarlarında 105 ps olarak görünüyormuş şu an, siparişide böyle geçtiler.. artı olarak sitedeki bazı kişler yeni golf ler 6.5 ekran olacak demişlerdi o konuda da tam bilği alamadım. çünkü kendi ekranlarında onuda göstermiyormuş. firma oluşabilecek değişikler için sizi haberdar edeceğiz dedi. bende hayırlısı dedim siparişi verdim çıktık.

kısaca süreci bende yazayım...

Mart ayının sonunda fiyat aldım.

1 Nisanda kapora yatırdım.

8 Nisanda Sipariş numarasını aldım.

10-12 Nisan Üretime Planlandı

24-25 Nisan Araç üretimde

4 mayıs Limana Sevk

12-17 mayıs gemi ile taşımada

22 Mayıs Yetkili satıcı ile iletişime geçin.

27 mayıs pazarlık

en geç 1-2 haziran teslim

toplamda 2 aylık süreç 64197tl liste fiyatı 60900tl net alış fiyatı...

Artık teslimi bekliyorum

reko dedi:
10-12 Nisan Üretime Planlandı

24-25 Nisan Araç üretimde
hocam sizin şu kısım çok umut verici de benimki böyle olmadı. ne güzel 12 günde üretimi bitmiş neredeyse.

bir de son kısımda liste fiyatı 64170, son fiyat 61 gibi almışsınız. gelen zammı yansıttılar mı size?

@maniax

Süreç 2-3 gün toleransı yazmış olabilirim ama hızlı üretildigi bir gerçek planlamada çok durmadı araç 10 mayıs zammı yansıdı fiyatlara 1100 zamlı aldım  ayrıca opsiyonlar var compo media tungesten gri arka cam karatma ışık ve sürüş dahil

Moderatör tarafında düzenlendi:
bugun arabayı gordum ücreti ödedim..doludan kaçırıyorlar arabaları kapalı garaja aldılar cumartesi yetişirse verecekler aracı bana..

reko dedi:
bugun arabayı gordum ücreti ödedim..doludan kaçırıyorlar arabaları kapalı garaja aldılar cumartesi yetişirse verecekler aracı bana..
Nasıl heyecan var mıydı arabanın yanında :)

yusuf dedi:
Nasıl heyecan var mıydı arabanın yanında :)
biraz vardı..ilk arabam olmadıgından sanırım..ama insan hüzünleniyor vay be diyorsun bu şimdi benim mi.biraz kirli olunca da tuhaf oldu biraz..baya çamur yagmıs arabaya..

bu arada benim siparişin planlandı durumu 20 günü doldurdu ve Günlerden 28 Mayıs. Vw fabrikası ne zaman tatile giriyor? Üreticiye 16 nisanda iletilen siparişi fabrika bakımı nedeniyle ertelemiş olabilirler mi? :(

maniax dedi:
bu arada benim siparişin planlandı durumu 20 günü doldurdu ve Günlerden 28 Mayıs. Vw fabrikası ne zaman tatile giriyor? Üreticiye 16 nisanda iletilen siparişi fabrika bakımı nedeniyle ertelemiş olabilirler mi? :(
Değerli Hocam;

Temmuzun ilk günlerinde tatil başlıyor.

Böyle bir risk yok sizin için.

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

tahmini teslim tarihi Haziran'ın son, temmuzun ilk haftası demişlerdi ama halen üretimi tamamlanmamış bir aracı 30-35 gün içinde teslim edemezler sanırım artık. bu tahmini hafta ne kadar değişkenlik gösterebiliyor hocam?

maniax dedi:
Değerli Hocam;

tahmini teslim tarihi Haziran'ın son, temmuzun ilk haftası demişlerdi ama halen üretimi tamamlanmamış bir aracı 30-35 gün içinde teslim edemezler sanırım artık. bu tahmini hafta ne kadar değişkenlik gösterebiliyor hocam?
Değerli Hocam size söylenen olumsuz olasılıklara karşı genellikle 1 hafta fazladır..

Sizin siparişiniz önümüzdeki ay üretilir ve fabrika bahçesinde veya trenle yola çıktığı esnada fabrikanın tatile girmesi taşıma sürecine etkili değildir. Siz aracınıza binerken belki de fabrika tatile girecek..

benım aracta eylulun sonuna kalırmıkı ya yıne bayrama dek gelıyor 2 hafta oldu sıparıs verılelı  siparişiniz utetıcıye ulastı yazıyor

Geri
Üst Alt