Vag.com Kodlamada Başlangıç, Yedekleme, Döküman ve Kodlama Sonrası Geri Almak

merhaba

makyajlı golf 7 cent.elect.

component : BCM MQBAB M H36 0253

serial number : 01001727500425

coding : 00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

şeklinde olduğundan byte değerleride hepsi 0 

nasıl düzelteceğim hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

merhaba
makyajlı golf 7 cent.elect.
component : BCM MQBAB M H36 0253
serial number : 01001727500425
coding : 00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
şeklinde olduğundan byte değerleride hepsi 0 
nasıl düzelteceğim hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Orijinali bu zaten hocam neyi düzelteceksiniz? Makyajlıda tamamen adaptasyon kısmına aktarıldı işlemler

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@TASKIN52 teşekkür ederim .

IMG_1840.jpg

09-cent.elect. uzun kodlamaya girdiğimde böyle bir hata alıyorum normamidir. 

yeni başladığım için çözemedim. yardımlarınız için teşekkür ederim.

ayrıca bu cihaz için geri görüş kamerası kodlaması nasıl yapabilirim 

teşekkür ederim.

IMG_1818.jpg

arkadaşlar elimde 409.1 kablo var bunun için program arıyorum. vcds 

mail atabilecek yardımcı olabiliecek bir arkadaş varkmı 

[email protected]

@yusuf  ayna konumu R de mi ne demek?

2013 highline aracımda media üzerindeki menülerden geri viteste sağ dikiz aynanın aşağı yatmasını işaretledim ama çalışmıyor.

Şöyle iki sorum olacak.

1.versiyon kablo ile mi ilgili yoksa yazılımla mı ilgili. eski kablo yeni yazılımla çalışır mı?

2.aliexpreste farklı versiyon kablolar için gösterilen yazılım ekranın sağ üst köşesinde code sayısı verilmiş. eski bir araba için yeni kablo almanın bir artısı varmı? yani buradaki code sayısındaki artış yeni araçlar için mi sadece?

vagcom3.jpg

vagcom2.jpg

vagcom1.jpg

Şöyle iki sorum olacak.

1.versiyon kablo ile mi ilgili yoksa yazılımla mı ilgili. eski kablo yeni yazılımla çalışır mı?

2.aliexpreste farklı versiyon kablolar için gösterilen yazılım ekranın sağ üst köşesinde code sayısı verilmiş. eski bir araba için yeni kablo almanın bir artısı varmı? yani buradaki code sayısındaki artış yeni araçlar için mi sadece?

Ekli dosyayı görüntüle 17203

Ekli dosyayı görüntüle 17204

Ekli dosyayı görüntüle 17205
Yeni Kablo eski araba için artısı olmaz ama sizin için olur. Çevremizde ki arkadaşlarımızın araçlarına da  özellik açarsınız. Fiyatlar genelde aynı zaten. Son Versiyon almakta fayda var 

On ‎06‎.‎02‎.‎2016 at 02:35, erkanz yazdı:

VAGCOM / VCDS YENİ BAŞLAYACAKLAR İÇİN

ARACINIZA AİT MEVCUT KODLARIN YEDEĞİNİ ALMA VE SONRASINDA YAPACAĞINIZ KODLAMALARI TAKİP ETMEK

Değerli Hocalarım,

Aracınızda henüz hiçbir kodlama işlemi yapmadan evvel ve daha sonrasında yapmanız gereken aşağıda bilginize sunduğumuz iki işleme önemle dikkat etmeniz, ileride kodlamadan kaynaklı oluşabilecek problemleri çözmeniz ya da yaptığınız kodlamaları geri almak istediğinizde işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

1. YEDEKLEME

2. KOD TAKİBİ

---------------------------------------------------------------------------

1. YEDEKLEME

Kendi aracınızda kodlamaları yapmadan evvel mutlaka yapmanız gereken, tamamen kendi aracınıza ait kodların standart değerlerini yedeklemeniz gerekmektedir. Alacağınız yedek logu sizlere ileride yapmış olduğunuz kodlamaları geri almak istediğinizde referans kaynak olacaktır. Bu dosya sayesinde değiştirmiş olduğunuz kodların standart değerlerini kolaylıkla görebilir, kıyaslama yapabilirsiniz. 

Kısaca, aracınızla uyumlu kabloyu aldınız, yazılım driverını nete bağlı olmadığından ve firewall unun da kapalı olduğundan emin olduğunuz pc niz üzerinde açtınız ve yapmak istediğiniz kodlamaları yapmadan evvel ilk önce aşağıda belirttiğimiz tarama ve yedekleme  (adpmap alma) işlemlerini yapıyoruz.

Vag kablosunu taktınız, kontağı açık duruma getirdiniz ve bilgisayara bağladınız. 12 -14 ya da 15 driver (siz hangisini kullanacaksanız) üzerinden aplikasyonu  çalıştırdınız. Çıkacak ana ekranda sağ altta yer alan options ı seçtiniz, test yaptınız ve akabinde save edip tekrar ana ekrana döndünüz. (standart prosedür)

Ana ekranda bulunan Auto-Scan menusünü seçin ve yönergeleri takip edin (yaklaşık 5-15 dakika arası sürecek bir tarama yapacak kablo) ve akabinde oluşturduğu dosyayı kaydedin. Oluşturulacak bu raporda araç üzerindeki donanımları, durumlarını ve varsa hata kodlarını görebileceksiniz.

Hocam benim de yıllardır dile getirdiğim bu konuydu. Orijinal Yedeğinin Alınması, ne hikmetse kimse yanaşmıyor ben de yaptırmıyorum. özellikle de Beynin komple loğlarının da alınması gerekir diye düşünüyorum, beygir artışı  için ekstra yazılım atılmalar, yedek anahtar kodlamalarında yapılabilecek hatalar için önlem alınmış olur.  

@mevlut18 selâmlar bende de 2017 makyajlı kasa var  bende de hepsi 0 çıkıyor normal midir? Ayrıca bazı ayarlar bu kodun long coding helper ayarından yapılıyorsa oradaki değerleri nasıl degistiricez  hepsi 0 sonuçta  yardımcı olacak var mı acaba?

@mevlut18 selâmlar bende de 2017 makyajlı kasa var  bende de hepsi 0 çıkıyor normal midir? Ayrıca bazı ayarlar bu kodun long coding helper ayarından yapılıyorsa oradaki değerleri nasıl degistiricez  hepsi 0 sonuçta  yardımcı olacak var mı acaba?
Makyajlı kasada herşey adaptasyona taşındı 

@yusuf Hocam çok saol cevabın için başıma ağrılar girdi bir şeyleri yanlış yaptım diye  . Peki long coding helper bölümüne girip kodlama yapmamız gereken bazı özellikler var onları nasıl yapacağız mesela hırsız alarm kodunu yapmak için long cod bölümüne girmek gerekmiyor mu.her şey 0 görünüyor ya ondan soruyorum  cevap için Allah razı olsun

Geri
Üst Alt