Vag.com Kodlamada Başlangıç, Yedekleme, Döküman ve Kodlama Sonrası Geri Almak

@yusuf aracıma cam kırılıp içeriden kapıların açılması durumunda kesikli olarak korna çalmasını sağlayacak kodlamayı yaptırmak istiyorum.bunun kodlaması forumda var. Ama şimdi değişti bunu adaptasyondan mi yapmak mi gerekli olacak

@yusuf  hocam selamlar, golf 6 2012 pulse için vagcom kablosu alacağım ancak çok fazla seçenek çıkıyor, can, hex vb. şeyler yazıyor kabloda. bana bir kablo önerebilir misiniz acaba aliexpressten ? şimdiden teşekkür ederim.

@yusuf  hocam selamlar, golf 6 2012 pulse için vagcom kablosu alacağım ancak çok fazla seçenek çıkıyor, can, hex vb. şeyler yazıyor kabloda. bana bir kablo önerebilir misiniz acaba aliexpressten ? şimdiden teşekkür ederim.
Forumda güncel vag Com kablosu konusu var hocam. 

Merhabalar,

Ben biraz kodları karıştırdım galiba kapıları kilitleyince bagaj açılıyor araç içinden ve kumandadan açılmıyor bagaj Auto scan aldım ama nasıl eski haline getirecez tam açıklamalı bir yazı bulamadım yardımcı olurmusunuz.

@Stefekli En basit yöntemi,yaptığınız işlemleri en baştan alıp eski haline getirmek. Umarım hangi kanalda ne değişiklik yaptığınızı unutmamışsınızdır. 

Evet tamda onları unuttum :(  bir kaç şeyi eski haline getirdim ama olmadı yine aynı 

Evet tamda onları unuttum :(  bir kaç şeyi eski haline getirdim ama olmadı yine aynı 
Eski haline getirdim dediklerinizi dönüp tekrar bi kontrol edin, bazen kodu kabul etmeyebiliyor. Büyük ihtimalle siz cent. Electric de değişiklikler yaptınız. 

Evet onları eski hale getirdim şimdi hiç kapılar kilitlenmiyor açılmıyor aynı şekilde bagaj içerdende açılmıyor

@Stefekli Of, hocam siz fena karıştırmışsınız anlaşılan. Google'de araştırma yaptım ama kodlamaların hangi kanalda olduklarını yazan bi konuya rastlamadım. Ben 2 dakika "Smoke Motion" a bi sorayım müsaitse cevap yazarsa size dönüş yaparım. Kapı kodlamalarının kanallarını bende bilmiyorum açıkcası. 
Bu arada sigorta kutusunu kurcalamadınız değil mi ? Hani soket tak çıkar yapmadınız ?

Evet onları eski hale getirdim şimdi hiç kapılar kilitlenmiyor açılmıyor aynı şekilde bagaj içerdende açılmıyor
Hocam Mehmet arkadaşımıza yazdım ben. Sağolsun cevapsız bırakmadı. Onunda bu konu hakkında pek fikri yokmuş anahtarının pili bitmiş olabilir mi diye sordu 
ve dediğim gibi eğer yaptığı değişiklikleri hatırlamıyorsa pdf den aynı model arabanın kodlarına bakıp yapabilir yada mecburen servise gidicek dedi.

Şu videodakileri bi kontrol eder misin bana gönderdiği videoda buraya bi baksın dedi.

Hocam merhabalar yedek anahtar ile denedim iki anahtarda çalışıyor ışık yanıyor anahtarda ama işlem yapmıyor dün sadece 1 2 ayar yaptım direksiyon ile ilgili ve kapı aç kapada korna sesi kapıları kilitleyince bagaj açılıyordu şimdi kapıda kilitlenmiyor internetten bende araştırdım ama bulamadım kapılar kilitlenmiyor içerden kitleyip çıktım 3 kapı kitli şöför kapısı kilitsiz duruyor :)  yarın sabahtan gizli özellik açan bir firmaya gitmeyi düşünüyorum yada kabloyu aldığım firmadan destek alıcam elden başka birşey gelmiyor  

@Stefekli Çok geçmiş olsun hocam ne diyelim. Araç kapalı bir yerdedir umarım. İnsanın içi rahat etmez bu şekilde. 

Siz siz olun bir dahaki sefere kodlama yapacağınız zaman pc de Not defterine mutlaka girdiğiniz kanalları not alın. Çünkü araçta fazlasıyla kanal var ve bunları akılda tutmak biraz zor. Heleki yaptığınız Bir kodlamayı aylar sonra geri almak istediğinizde not almadıysanız hatırlamanız zor olur. 

Aynen öyle hocam bizde cahillik ettik fazla fazla tik işaretledik :)  arabayıda dışarda bıraktım Allah’tan birşey olmamış yardımlarınız içinde teşekkür ederim bugün bir firmaya gidicem inşallah onlar çözer bu durumu

Geri
Üst Alt