Lastik Tercihim ne olmalı

@metinkar Önceki aracım bmw f30du hocam. Büyük bir kaza yaptım, daha doğrusu kırmızı ışıkta geçen belediye otobüsü soldan biçti araç pert oldu haliyle, lastik de otelde duruyor.

@Mobydick hocam, bu lastikler,n 195.55.15 ölçüsünü fiesta aracımda kullanmıştım, lastikler çok yumuşaktı, hatta lastikçiler falan çok güzel lastik demişlerdi takarken. Fakat araba çok kayıyordu, sorun belki lastik basıncı, belki araba, belki yol, belki de bendim bilmiyorum bayağı kayıyordum. Zaten bir gün yanlarken de refüje çıkıp arabayı pert etmiştim o lastikler takılı iken :)  kafadan kopmuştuk :)  

@Mobydick hocam, bu lastikler,n 195.55.15 ölçüsünü fiesta aracımda kullanmıştım, lastikler çok yumuşaktı, hatta lastikçiler falan çok güzel lastik demişlerdi takarken. Fakat araba çok kayıyordu, sorun belki lastik basıncı, belki araba, belki yol, belki de bendim bilmiyorum bayağı kayıyordum. Zaten bir gün yanlarken de refüje çıkıp arabayı pert etmiştim o lastikler takılı iken :)  kafadan kopmuştuk :)  
Önelikle geçmiş olsun. Çevremde viraj kasan, sıkıntı araba kullanan :)  ne kadar tanıdğım varsa geçen sene bu lastikten aldı ve tutuşundan memnun. Sizin mevzunun nedeni farklı olabilir ancak hava basıncı bazı lastiklerede aşırı fark yaratıyor.

Michelin PS4'leri ilk aldığımda 34 bastım az kalasın bayiye iade ediyordum, araba ne fren yapıyordu ne virajda duruyordu. Basıncı 32'ye indirince dünya değişti, hiç böyle birşey görmemiştim, mantıksız ama gerçek.

Yani basınç fark yaratır da 2 PSI bu kadar değişiklik yapmaz diye düşünüyordum.

Metin Bey ben de Good year F1 Eagle Assymetric 5 mevcut bende.. 3 yazmışsınız 3 eski model olarak biliyorum.. Alacak olursanız 5 e bakın

Goodyear Effiencegrip Performance Xl kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim 👌

Bende Michelin Pliot Sport 4 taktım 4-5 ay önce, belkide 16" den 17" e geçmiş olmamdan biraz sert gelmeye başladı bana araba. Aslında lastiklerden tutuş olsun fren olsun soğuk ve ıslak da tutuş gibi kritik konularda çok memnunum. Ama acaba Primacy4 alsaydım konfor daha iyi olurmuydu ve tutuş ne kadar fark ederdi diye bunları verip Primacy4 alıp denemek niyetindeyim, gelip gidiyo sürekli aklıma. Daha 3-4 bin km ancak yaptı lastikler :)

Sende ikinci elde Primacy4 lere bakmışsın hocam, kullanan arkadaşların yorumlarını merak ettim Primacy4 için ...

@CemK Primacy kullanan bir arkadaşım var, çok memnun, senin kullandığında güzel lastik bende 18” de vardı çok memnundum...

şimdi sıfırda bu lastiklere bu bütçeleri  ayırmayacağım ama senin lastik gibi 2020 üretim satan bulursam rakamda anlaşırsam neden olmasın...  mesela sıfır kormoran sordum michelin üretimi bugün 400₺ *4 lastik bir arkadaş vasıtasıyla fiyat aldım... şimdi sıfır lastikmi alırım çıkma lastikmi işte buna karar veremedim... bu ilandaki arkadaş çok sıkı pazarlıkla 1.8 bıraktı mesela 1.6 ver dedim maalesef inmedi bende vazgeçtim:) istersen görüş...

Bende Michelin Pliot Sport 4 taktım 4-5 ay önce, belkide 16" den 17" e geçmiş olmamdan biraz sert gelmeye başladı bana araba. Aslında lastiklerden tutuş olsun fren olsun soğuk ve ıslak da tutuş gibi kritik konularda çok memnunum. Ama acaba Primacy4 alsaydım konfor daha iyi olurmuydu ve tutuş ne kadar fark ederdi diye bunları verip Primacy4 alıp denemek niyetindeyim, gelip gidiyo sürekli aklıma. Daha 3-4 bin km ancak yaptı lastikler :)

Sende ikinci elde Primacy4 lere bakmışsın hocam, kullanan arkadaşların yorumlarını merak ettim Primacy4 için ...

29586DFD-8571-4C8C-AF1E-412772B3686B.jpeg

Aracımı aldığımda sıfır takılmış goodyear eagle sport vardı.  ıslak zeminde pek memnun değilim hocam. 
bir arkadaşım condinental ecocontact kullanıyor.çol memnun ondan. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Babamın aracına dunlop sp touring taktıracaktık. Güzele benziyor ama kardan dolayı taktıramadık. Eğer 1-2 gün içinde taktırırsak onun içinde yorumlarımı bildiririm. 
Konusu açılmışken sorayım bu lastiği kullanan varmıdır? :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracımı aldığımda sıfır takılmış goodyear eagle sport vardı.  ıslak zeminde pek memnun değilim hocam. 
bir arkadaşım condinental ecocontact kullanıyor.çol memnun ondan. 

Hep Goodyear kullanan birisi olarak Eagle Sport u hiç tavsiye etmem.

• Beğen
Tepkiler: Rx7
Metin abi Nexen deneyebilirsin. Ben 18 de kullanıyorum. Kafana yatmazsa Semperit de olur.

6079DC0F-448D-4FE6-9628-6A590911D5F7.png

@CemK  hocam ps4 u satacak olursaniz almak isterim ☺️ 2020 uretim mi birde yamasi falan var mi simdiden sorayim dedim😁

Ya nedense su ps4 kısaltmayi hep playstation 4 olarak okuyorum

Geri
Üst Alt