Jump to content

Lastik Kiralama

Recommended Posts

Herkese Selamlar,

İstanbul’daki kar yağışı ile birlikte ve mecburi uzun yol programımda olduğu için mevcut yeni almış olduğum yaz lastikleri ile çok yola çıkma taraftarı değilim. Sonuç olarak can taşıyoruz. Malumunuz filo kiralama sektöründe çalışıyorum. Acaba dedim lastik kiralama diye bir hizmet var mı?

Neden kiralama düşündüm. Öncelikle mevcut aracıma ne kadar süre bineceğim belli değil. İkincisi yaz lastiğini yeni aldım birde üstüne kış lastiği maliyet açısından beni yorar ki fiyat araştırması yaptım. İkinci kalite kış lastiği bile 1500 tl’den başlıyor.

Not: Piyasa da öyle bir algı dönüyor ki falken,riken, kormoron vs. hepsini michelin üretiyormuş tarzı bir durum var. Direk lastikçi ağzı. ;)

Biraz araştırdım bu işi yapan arkasında ülkemizin köklü holdinglerinden birinin bulunduğı bir şirket yapıyormuş. Reklam olmaması açısından isim veremiyorum. Eğer forum yöneticileri isim verbilirsin derlerse edit edebilirim. 

Kiralama hizmeti hakkında biraz araştırma yaptım ;

* Kiralamış olduğunuz lastik çeşidini premium (continental vs pirelli), ekonomik veya premium runflat olarak siz seçeniliyorsunuz.

*Kiralama fiyatına dahil olarak size sökme,takma ve depolama hizmeti sağlıyor.

Takılan lastikler sıfır yada ikinci el mi oluyor bu konuda pek bir bilgi sahibi olamadım. Ancak seçmiş olduğum tarih aralığına göre 18/02 - 20/03 tarihleri arası aşağıdaki şekilde bir fiyat çıkıyor. Sanırım fiyatlar net ve sabit. Kısmi olarak aylık yerine dönemsel olarak kiralamak muhtemelen fiyat açısından gün sayısına göre daha avantajlı olabilir.İnternet üzerinden kiralama yapıp randevu ile hizmet alabiliyorsunuz. 

Daha önce böyle bir hizmet alan arkadaşlar varsa detaylar konusunda bizi aydınlatabilirse güzel olur.

Kısaca kış dönemi için iyi bir lastiğe 3-3.5k para verip o lastiği kullanmadığım zamanlarda koyacak yer aramak veya depolama hizmeti için ekstra para vermek yerine mantıklı görünüyor. Ayrıca araç değiştirme sırasında alınan lastiğin bir sonraki araca uyup/uymama gibi bir sorununuz olmuyor. Tercih sizin tabi ben sadece böyle bir hizmet varmış konusunu sizler ile paylaşmak istedim.

523A97CB-F715-4A6A-A269-6378CDB141F1.jpeg

69D4877D-71A9-4845-9C10-362BD2F16384.jpeg

3446BF30-2933-4B4E-84A7-3A86C84125B0.jpeg

HONEY, guvenc, Haktan ve 8 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ycetin yazdı:

Herkese Selamlar,

İstanbul’daki kar yağışı ile birlikte ve mecburi uzun yol programımda olduğu için mevcut yeni almış olduğum yaz lastikleri ile çok yola çıkma taraftarı değilim. Sonuç olarak can taşıyoruz. Malumunuz filo kiralama sektöründe çalışıyorum. Acaba dedim lastik kiralama diye bir hizmet var mı?

Neden kiralama düşündüm. Öncelikle mevcut aracıma ne kadar süre bineceğim belli değil. İkincisi yaz lastiğini yeni aldım birde üstüne kış lastiği maliyet açısından beni yorar ki fiyat araştırması yaptım. İkinci kalite kış lastiği bile 1500 tl’den başlıyor.

Not: Piyasa da öyle bir algı dönüyor ki falken,riken, kormoron vs. hepsini michelin üretiyormuş tarzı bir durum var. Direk lastikçi ağzı. ;)

Biraz araştırdım bu işi yapan arkasında ülkemizin köklü holdinglerinden birinin bulunduğı bir şirket yapıyormuş. Reklam olmaması açısından isim veremiyorum. Eğer forum yöneticileri isim verbilirsin derlerse edit edebilirim. 

Kiralama hizmeti hakkında biraz araştırma yaptım ;

* Kiralamış olduğunuz lastik çeşidini premium (continental vs pirelli), ekonomik veya premium runflat olarak siz seçeniliyorsunuz.

*Kiralama fiyatına dahil olarak size sökme,takma ve depolama hizmeti sağlıyor.

Takılan lastikler sıfır yada ikinci el mi oluyor bu konuda pek bir bilgi sahibi olamadım. Ancak seçmiş olduğum tarih aralığına göre 18/02 - 20/03 tarihleri arası aşağıdaki şekilde bir fiyat çıkıyor. Sanırım fiyatlar net ve sabit. Kısmi olarak aylık yerine dönemsel olarak kiralamak muhtemelen fiyat açısından gün sayısına göre daha avantajlı olabilir.İnternet üzerinden kiralama yapıp randevu ile hizmet alabiliyorsunuz. 

Daha önce böyle bir hizmet alan arkadaşlar varsa detaylar konusunda bizi aydınlatabilirse güzel olur.

Kısaca kış dönemi için iyi bir lastiğe 3-3.5k para verip o lastiği kullanmadığım zamanlarda koyacak yer aramak veya depolama hizmeti için ekstra para vermek yerine mantıklı görünüyor. Ayrıca araç değiştirme sırasında alınan lastiğin bir sonraki araca uyup/uymama gibi bir sorununuz olmuyor. Tercih sizin tabi ben sadece böyle bir hizmet varmış konusunu sizler ile paylaşmak istedim.

523A97CB-F715-4A6A-A269-6378CDB141F1.jpeg

69D4877D-71A9-4845-9C10-362BD2F16384.jpeg

3446BF30-2933-4B4E-84A7-3A86C84125B0.jpeg

Paylaşım için teşekkürler hocam, çok güzel bir uygulama olmuş gerçekten. :like:

ycetin bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ycetin

İhtiyacı olan için mantıklı olabilir ama yazın yaz lastiği, kışın da kış lastiği satın alıp kullanma taraftarıyım. Araçlarımızın yolla bağlantısını sağlayan tek unsur lastikler. 200-300 bin TL'lik araçlara binerken en az 5 yıl kullanılacak ve yeri geldiğinde belki de hayatınızı kurtaracak lastiklere 2-3 bin TL'yi çok görmek bana göre büyük insafsızlık. Büyük ihtimal bu kiralık lastikler sıfır değil, ikinci el lastik takma olayını da asla kafamda oturtamıyorum. 

Recep Gül bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gayet mantikli, istanbulda sehir disina cikmiyorsaniz sabit kis lastigi cok gereksiz. Hatta havalar genelde 10c ustu oldugu icin guvenli bile degil.

istanbulda sehir icinde kis lastigine ihtiyac duyulan max sure 2 hafta var yok.

tarihinde ahmet306 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Franquaz yazdı:

@frknyldrm Yapan iş yeri personeli ile alakalı bi durum oluyor.. İlave olarak balans izlerinin temizlenmesi için kendinizin bi ürün alması lazım... Pek çıkarınca orayı temizleyeni görmüyorum, bıçakla kazımaya kalkışan bile oluyor

Anlamadım hocam, janttan mı bahsediyorsunuz?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Franquaz yazdı:

@frknyldrm Selamlar,

İkisi içinde.. Balans izleri için Jant & Lastik içinde kullanılan alet edavat kısacası.. Düzgün bir şekilde muhafaza edildikten sonrada bir sıkıntı yaşamazsınız

Ben kiraladığımız lastik sürekli sök-taktan zarar görüyorsa güvenlik açısından problem yaratır mı anlamında sormuştum esasında. Kiraladığımız lastik sürekli sök-tak yapılan bir lastik olacak neticede.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@frknyldrm Anladım.. Evet riskli hareketler.. Kiraladığınız yerin size set halinde verdiğinden yani kasttettiğim aynı km aynı kondüsyon olması gibi.. Yoksa 500km kullanılmış diğerleri daha farklı km ler bi anlam ifade etmez diye düşünüyorum. Ben aracıma takmazdım..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, frknyldrm yazdı:

Acaba lastiğin sık sık sökülüp takılmasının (janttan ayrılması) lastiğe bir zararı oluyor mudur?

Kiralama süresinde minimum gün sayısı var mı acaba @ycetin?

Firma ve link de paylaşın bence, faydalı olur.

Bu gibi konularla ilgili olarak gün içinde firma ile görüşüp bilgi alacağım. Bilgi sonrası burada sizler ile paylaşacağım.

Firmaya ait linki aşağıda paylaşıyorum;

https://www.lastick.com.tr/

Şirket Otokoç'a ait bir şirket.

ahmet306 ve frknyldrm bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ycetin yazdı:

Bu gibi konularla ilgili olarak gün içinde firma ile görüşüp bilgi alacağım. Bilgi sonrası burada sizler ile paylaşacağım.

Firmaya ait linki aşağıda paylaşıyorum;

https://www.lastick.com.tr/

Şirket Otokoç'a ait bir şirket.

Hocam sorulara bir tane daha ekleyelim müsaadenizle; "jantlı kiralama yapmak mümkün mü?"

Yazlık olarak 18"-19" gibi büyük ebat jant kullananlar kışlık olarak 16"-17" tercih etmek isteyeceklerdir.

Veya kendi jantının sürekli tezgaha yatmasını, lastik sök-tak yapılmasını istemeyenler de olabilir veya yazlık jantını kış koşullarında kullanmak istemeyenler olabilir. 

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi
ahmet306 ve ycetin bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese Tekrar Selamlar,

Malum kiralama yapan şirket ile görüştüm. Konu başlığı altında arkadaşlarında belirtmiş olduğu soruları sordum ve cevaplarımı aşağıda sıralıyorum ; 

• Öncelikle kiraladığınız lastik sıfır veya ikinci el olabiliyor. İkinci el lastiğin kondisyonu veya üretim tarihi maks. iki yıl olduğunu belirttiler. Lastikler sıfır olarak takıldığında 4 takım olarak saklanıyor ve size takılan lastik takım bir lastik oluyor. Üretim tarihi ve kondisyonu farklı lastikler olmadığını belirttiler.
  • Marka seçimi olarak permium seçtiyseniz tercih etmiş olduğunuz serviste premium hangi varsa o lastik takılıyor. 
  • Lastik sökme-takma ve mevcut lastiğinizin saklaması kiralama fiyatına dahil. Ekstra bir rakam yok.
  • Kiralama gün sayısı olarak min. 1ay maks. 4ay olarak yapılabiliyor.
  • Kiralama gün sayısı arttıkça fiyatta doğru orantıda artıyor. Konu başlığını açarken belirttiğim gün sayısı arttıkça fiyat düşer mantığım çürüdü. Ancak İstanbul gibi bir lokasyonda yaşıyorsanız 4 ay kış lastiği kiralamak ne kadar gerekli. Sorgulanabilir.
  • Sadece lastik kiralama hizmeti sağlanıyor. Bunun dışında jant vs. gibi bir hizmet vermiyorlar.

Sorularım ve cevaplarım bu kadar. Firma linkini tekrar iletiyorum.

Elçiye zeval olmaz. Tercih sizin dostlar. 

https://www.lastick.com.tr/Lastik-Kiralama

ahmet306, krym, Franquaz ve 1 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ycetin yazdı:

Herkese Tekrar Selamlar,

Malum kiralama yapan şirket ile görüştüm. Konu başlığı altında arkadaşlarında belirtmiş olduğu soruları sordum ve cevaplarımı aşağıda sıralıyorum ; 

• Öncelikle kiraladığınız lastik sıfır veya ikinci el olabiliyor. İkinci el lastiğin kondisyonu veya üretim tarihi maks. iki yıl olduğunu belirttiler. Lastikler sıfır olarak takıldığında 4 takım olarak saklanıyor ve size takılan lastik takım bir lastik oluyor. Üretim tarihi ve kondisyonu farklı lastikler olmadığını belirttiler.
  • Marka seçimi olarak permium seçtiyseniz tercih etmiş olduğunuz serviste premium hangi varsa o lastik takılıyor. 
  • Lastik sökme-takma ve mevcut lastiğinizin saklaması kiralama fiyatına dahil. Ekstra bir rakam yok.
  • Kiralama gün sayısı olarak min. 1ay maks. 4ay olarak yapılabiliyor.
  • Kiralama gün sayısı arttıkça fiyatta doğru orantıda artıyor. Konu başlığını açarken belirttiğim gün sayısı arttıkça fiyat düşer mantığım çürüdü. Ancak İstanbul gibi bir lokasyonda yaşıyorsanız 4 ay kış lastiği kiralamak ne kadar gerekli. Sorgulanabilir.
  • Sadece lastik kiralama hizmeti sağlanıyor. Bunun dışında jant vs. gibi bir hizmet vermiyorlar.

Sorularım ve cevaplarım bu kadar. Firma linkini tekrar iletiyorum.

Elçiye zeval olmaz. Tercih sizin dostlar. 

https://www.lastick.com.tr/Lastik-Kiralama

Elinize, emeğinize sağlık hocam. Faydalı bir konu oldu :like:

ycetin bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pirelli sottozero 225/45r17 takım lastiği 1750 ye aldım. Az daha zorlayıp almak daha mantıklı geldi. 1 sezon kullanıp satsam en az 1000 liraya satabileceğimi düşünüyorum. Tabiki Antalyada yaşayıp bir sebeple kışın şehirler arası yolculuğa çıkılacaksa gibi durumlarda mantıklı oluyor. Ama her sene 1 ay kiralayıp atlatmaya çalışmak çokta kâr ettirmez gibi geldi.

tarihinde kutayoksuz tarafından düzenlendi
HONEY bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlginç bir hizmetmiş hocam sayenizde öğrenmiş oldum, teşekkür ederim :)

Kışlık lastikleri kısa bir süre taktığımızı ve daha az yol yaptığımızı düşünerek sac jant ile kullanmaya başladım. Lastik tercihimi de 1 senelik 2. El lastik olarak yaptım. Bu şekilde neredeyse yarı yarıya bir ücrete halloluyor. Açıkçası sıfır petlas vs almaktansa 2. El gy ug8 lastik almak makul geldi. İlerleyen dönemlerde de bu şekilde yapmayı düşünüyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ogzdrk Evet o kısmı yazmayı atlamışım. Lastiği yararsanız veya lastik kullanılmaz hale gelirse güncel fiyatı üzerinden ihale kiralayana kalıyormuş. Açıkcası bu konuda en çekindiğim birinci kriter bu. Lastik bu sonuçta yarılabilir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en kısa sürede servise uğrayacağım. 
    • İlk mesajınız olduğu için kendinizi tanıtmanız gerekiyor., neyse yine de cevaplamaya çalışayım., Evet danışmanın size söylediği gibi TDI motorda  trigerin değişim aralığı yıldan bağımsız olarak 120 bin km dir., fakat bu uygulamaya 2-3 sene öncesi daha yeni geçildi., danışmanın bunu da göz önünde bulundurması gerekir., ezbere iş yapmaması lazımdı., Yapmanız gereken bu çektiğiniz video ile beraber servise tekrardan bir götürmenizde yarar var., kontrol etsinler., motor soğukken yapıyorsa mümkünse mesai bitimine yakın aracı bırakın sabahtan motor soğukken kontrol edilsin., Sorun triger veya v kayışından kaynaklı ise komple set halinde değiştirmeniz sizi ilerde tekrardan motorun sökülerek 2.ci kez yüksek işçilik ücreti ödemekten kurtarır., Set halinde derken; triger kayışı seti ve V kayışı + olarak devirdaim pompası + antifiriz değişimi VW 'lerde devirdaim pompası kronik sıkıntılıdır., ne zaman arıza yapacağı belli olmayan bir parça 30 bin de bile sıkıntı çıkaran araçlar olabiliyor., devirdaim değiştirmeyip ilerde sıkıntı çıkardığında tekrardan aynı işçiliği 2.ci kez ödemek zorunda kalırsınız., 1.6 TDI motorda devirdaim pompası kayış tahrikli çalışır., Aracın 7 yaşında olduğunu da hesaba katarsak antifiriz artık ömrünü tamamlamıştır., alet ile ölçüm yaptğınızda donma koruması iyi gözükebilir fakat (korozyon koruması) 4-5 yıl sonra kötüleşmeye başlar.!! Tekrardan bi götürüp sese baktırmakta yarar var.. video kaydını ustaya dinletmeniz iyi olur..    
    • @Cengizz Hocam golf 7 ye direk takılmıyor diye biliyorum. Kodlama vb. İle takılıp takılmadığını forumdan bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim ( cihaz bileşen koruma kaldırılarak takılıyormuş). Bluetooth ve USB desteği var, android auto ve Apple CarPlay yok.  Geri görüş kamerası desteklemiyor.
    • Bende 2016 cam tavan hariç kısmen dolusu var (acc, basic bi xenon, Keyless, katlanır ayna). Bu parayı veren olursa satarım😀
  • Yeni Oluştur...