Özel Plaka Alma

@enesdemiray iki hafta önce yeni aracım için plaka çıkartmaya Ankara emniyetine gittim. Ücretsiz olanlardan çok birşey bulamadığım için özel sorayım dedim. 

Sadece iki harf için 2000tl (Misal 06 EA) bağış olduğunu öğrendim ve hemen ücretsiz listesine geri döndüm.  :D

Sizin dediğiniz üç haft ve iki sayı için 10bin liradan aşağı olabileceğini hiç sanmam. 
Hayırlı olsun yeni araç Erinç hocam.

Ne aldınız Golften sonra?

Dostlar benim de yeni araç alınca plaka değiştirme isteğim vardı.  Doğum ve ikametgah yerim Diyarbakır istediğim plakayı başka şehir koduyla alabilir miyim ? 🙂
Kurallar yeni değişmedi ise, Alamazsınız.

İkametinizin olduğu ile göre plaka alabiliyorsunuz. Birkaç ay önce komşumla gittik Memleketinin plakasını almak istedi ikametiniz Adana 01 olmak zorunda dediler.

İstediğinizi yapabilmek için Aracı istediğiniz ilden birine aldıracaksınız plaka takıldıktan sonra siz alacaksınız.

istenen ilden başkasına aldırsanızda il değiştiği için siz geri alırken  ikamet ettiğiniz ilin plakası çıkar bir sonraki satışta. 

alım satımdan önce ikameti değiştirmek daha mantıklı.

istenen ilden başkasına aldırsanızda il değiştiği için siz geri alırken  ikamet ettiğiniz ilin plakası çıkar bir sonraki satışta. 

alım satımdan önce ikameti değiştirmek daha mantıklı.
Hocam Komşum arabayı Ankaradan birinin adına aldı birkaç ay önce.
Sonra plaka takıldı aracı kendi üzerine aldı. Alım/Satım esnasında plaka değişecekmi diye soruldu.

Cevap hayır oldu ve komşum ikameti adana ancak aracı şuan 06

İlden ile tanıdık olup olmamasına göre çok değişken. Ben ad soyad harfleri sona rakamları da memleket plakasını 100₺ bağışa aldım trafik polisi arkadaşım sayesinde.

Ankara'da emniyette hiç tanıdık yoksa önce tipinize duruşunuza bakılıyor sonra istediğiniz plakaya, 3-4 binden 8-10 bin liraya kadar kafalarına göre para istiyorlar.

Ama kadrosu yüksek ya da plaka işlerindeki memurla arası iyi olan tanıdık varsa sembolik 500 yatır yeter denilip de verebiliyorlar :)

Ankara'da akrabam bjk plakayı para vermeden aldı.

@Terms Çok teşekkürler hocam.

Aracı henüz dün teslim alabildim o yüzden konusunu açamadım, bugün 1-2 satır yazmayı planlıyorum vakit bulursam. 

Yeni makyajlı kasa 3008 aldım, ilk izlenimim oldukça keyifli. 

Hocam merhaba,

Ben yakın zamanda aldım aracımı o yüzden değişmediyse kurallar ben alırken şöyleydi:

plakanızı zaten nüfustaki kayıt yerinize göre almak zorundasınız. Ben Ankara’da yaşıyorum ama ikametimi değiştirmemiştim Samsun’du. 55 plaka çıktı o nedenle. Aracı Trabzon’dan aldım ve plaka için notere gittik noter çıkardı plaka numarasını biz de bastırdık. Notere istediğim plakayı yaptırabilir miyim diye sorunca hayır artık yapılmıyor bu işlem dedi. Neden diye sorunca bu iş için çok para istenmeye ve paralar da zimmete geçirilmeye başlanmıştı yasaklandı dedi. Bilmiyorum bu işlem sadece Trabzon için geçerlidir belki. Çünkü başka ilden alan bir arkadaşım olmuştu.

Not: özel plaka kurallarını çok bilmiyorum, normal plaka için geçerli yazdıklarım. Aşağıdaki link belki yardımcı olabilir.

https://plakakodlari.com/ozel-plaka.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay Allah kaza bela vermesin.

@HONEY Bülent hocam görmesin .xls ye kaydeder.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=17078]tiesay[/mention] Allah kaza bela vermesin.
[mention=11839]HONEY[/mention] Bülent hocam görmesin .xls ye kaydeder.
Her golfcu baklava.xls listesine girmeyi tadacak

[mention=61]Terms[/mention] Çok teşekkürler hocam.
Aracı henüz dün teslim alabildim o yüzden konusunu açamadım, bugün 1-2 satır yazmayı planlıyorum vakit bulursam. 
Yeni makyajlı kasa 3008 aldım, ilk izlenimim oldukça keyifli. 

Hayirli olsun ustadim

Gecmis olsunda baklava.xls girdiginiz icin

Geri
Üst Alt