Golfün yumuşak olan göğüs ve kapı kısımlarını ne ile temizliyorsunuz ?

@uranusgrey_golf APC'ler sıkça yapılan temizlik işlemlerinde önerilmiyor çünkü agresif temizleyici sınıfında yer alıyorlar. İç mekan temizliğinde "interior cleaner" sıfından ürün seçmek daha doğru olur. Bende de Koch Chemie RCC var. Hem temizleyici hem de koruyucu bir ürün olarak geçiyor. Şuradaki uygulama videosunu izleyebilirsiniz.
Mat bir görüntümü veriyor yoksa parlak mı ? Kokusu var mı yoksa kokusuz bir ürün mü ? 

@krym Hocam o ürün kaygan ve yağlı bir his bırakıyor konsolda. Ben 1 kez kullandım bir daha da sürmedim. Şuan hala daha kayganlığı duruyor ne yaptıysam geçmedi.

@krym Hocam o ürün kaygan ve yağlı bir his bırakıyor konsolda. Ben 1 kez kullandım bir daha da sürmedim. Şuan hala daha kayganlığı duruyor ne yaptıysam geçmedi.
Bilmiyordum, hep bu sekilde temizliyordum, gerci yilda bir kere temizliyordum, kayganligini da yeni sahibi dert etsin :) Artik yeni arabamda hic temizlemem, islak mendille silerim belki,,,

@krym ıslak mendilde beyaz leke bırakıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Cam sil suyunu bir beze püskürtülüp silin hocam. Elde malzeme yoksa en iyisi cam sil 

@forzaGilles  sonax ürünü en kısa zamanda almak lazım. silikon içermemesi toz yapışmasını engeller

''Elde malzeme yoksa en ıyısı cam sil'' bilemedim... babamın ıyı kotu bır egeası var, adam arap sabunuyla temızlıyor hıcbırsey bulamazsa nemlı bezle temizliyor benımkınden daha mat ve daha temız gorunuyor... Bende valet pro classic APC ıle cok sık olmasada temızlıyorum...

@Gökhan Bilgin dostum bu ürün direksiyon ve viteste kullanmayın diyor, buralar için ne önerirsin ayrıca? 

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention] dostum bu ürün direksiyon ve viteste kullanmayın diyor, buralar için ne önerirsin ayrıca? 
Rutin temizliklerde ekstra bir şey kullanmak gerekmez erinç abi nemli bezle tozunu almak işini görecektir. Onun dışında colourlock ürünleri tavsiye ederim hafif ve güçlü deri temizleme ürünleri var gayet başarılı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@uranusgrey_golf Sonax’ın bir de Araç İçi Genel Temizleyici (Interior Cleaner) ürünü var. Bir ara A101’e 30 TL’ye geldiğinde kapış kapış gitmişti ama bazı mağazalarda tek tük görüyorum hala. Ben gerektiğinde koltuktaki su izlerinde de kullanıyorum. A101’lere gidiyorsanız bir gözatın, başlangıç için f/p olarak işinizi görecektir.

9678DF00-0E67-4737-89C4-11572D92E40B.jpeg

@yalin iyisini siz bilirsiniz hocam, Ben genelde ayak üstü bu şekilde temizliğini yapıyorum. İç dış temizliğine gireceğim zaman tabii ki bütün malzemelerimi alırım yanıma o ayrı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece yıllardır nemli bezle siliyorum 

@ertem Lüleburgaz ın güneşi pek sıkıntı yaratmaz sanırım, nemli bez ile devam etmenizde bir sıkıntı olmaz zaman içerisinde her malzemede olduğu gibi bir yenileme, ilk günkü dokuyu koruyup beslemek isterseniz nemli beze alternatif bir ürüne ihtiyacınız olur.

Geri
Üst Alt