Golf MK7 geri görüş kamerası hk.

@fatihmyigit Evet hocam bu Çin'den gelen Teyplerden, bendeki bu değil. Orjinal Turkiye Highline araçlarda olan teyp var bende. Bunda farklı açılardan bakmak için olan menu çıkmıyor diyodu @HONEY hocam. Onda High kmera var ve bu teypden vardı, menu yokmus o zaman. Onunda teybini orjinal 8" teyple değiştirdik, menuler o zaman geldi.

High kamerası taktırıp şimdilik idare etsem sonradan discover Pro mib2,5 a geçsem hareketli klavuz çizgileri vs gelir doğal olarak değil mi ?

@frknyldrm Merhabalar evet baktım cidden süper bir bilgi oldu benim için görsellerle birlikte teşekkür ederim size 😉🖐🏽

Hocalarım tekrarsan selamlar herkese.  Bugün ustamla görüştüm ama yollardır kamera takan ve diğer retrofit işlerini yapan bir ekibi var. Sizden gelen bilgilerle konuştum kendisiyle bizzat. Passat high kamera takarız takmasına güzel de olur açıları vs ayarlarız ancak golf kamerası gibi net görüntü vermeyebilir dedi. Yanş klagız çizgileri, açıları iyi olur tabiki de ama netlikten ödün vermiş olursun çünkü sana takılan kamera oem madde in germany, bu kamera passat China versiyonu dedi. Ne dersiniz ? 

Herkese merhabalar ve selamlar, 

Comfortline donanım aracıma bugün itibariyle geri görüş kamerası montajını yaptırdım.  ( +medya ünitesi değişimi ile birlikte ) Şu ana kadar herşey yolunda görünüyor ancak siz forum üyelerine danışmak istediğim aklıma takılan birkaç konu var.
1- Öncelikle golflere takılan geri görüş kamerası montajından sonra geri viteste klavuz çizgileri görünüyor ancak direksiyona duyarlı değil yani sağa sol çevirince hareket etmiyor sanırım bu özellik sadece passatlarda varmış bu normal midir sizce ? Takan ustam eğer passat kamerası takılırsa klavuz hareketli olurmuş ama açısı güzel olmazmış diye belirtti.

2- Geri görüş kamerası birlikte mecburen değişen medya ünitesi (teyp) kullanırken teyp ekranınında performans verilerini, yakıt tüketimini göremiyorum. Acaba kodlama ile halledilebilecek bir durum mudur sizce ?

3- Gösterge panelinde normalde müzik bilgilerini görebiliyoruz diye biliyorum peki şu anda radyo bildiklerini aynı yerde göremiyorum bu normal bir durum mudur ?

Fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Hocam aynı model multimedya kullanıyorum. (5GD035280C)

CAR butonuna bastığınızda başlangıçıtan itibaren, uzun süreli vs. yakıt tüketimi verilerini görmeniz lazım. Göremiyorsanız kodlama eksikliği vardır.

Bu cihazla orijinal arasında durum ekranındaki tek fark arızaların o ekranda gözükmemesi biliyorum. Bir de lastik basınç set butonu vardı eski araç durum ekranında, Bu cihazda araç ayarları menüsünden yapılıyor bu ayar. Menüde basınç ayarlama var mı kontrol etmenizi öneririm. Kodlanması unutuluyor genellikle.

Bir de, aracınızda park sensörü varsa, park sensörü görseli ile kamera görüntüsü aynı ekranda gözükür orijinal ekranda. Çin cihazlarda ikisi bi arada gözükmüyor, geri vitesteyken ekrandaki simge tıklanarak geri görüş/sensör arasında geçiş yapılıyor.  Sensör sesleri sürekli aktif tabi.

Hocalarım tekrarsan selamlar herkese.  Bugün ustamla görüştüm ama yollardır kamera takan ve diğer retrofit işlerini yapan bir ekibi var. Sizden gelen bilgilerle konuştum kendisiyle bizzat. Passat high kamera takarız takmasına güzel de olur açıları vs ayarlarız ancak golf kamerası gibi net görüntü vermeyebilir dedi. Yanş klagız çizgileri, açıları iyi olur tabiki de ama netlikten ödün vermiş olursun çünkü sana takılan kamera oem madde in germany, bu kamera passat China versiyonu dedi. Ne dersiniz ? 
Ben olsam bu saatten sonra uğraşmazdım. Unite ve ekranınızı değiştirirken dinamik olan versiyonun orjinalini bulmaya çalışırsınız. 

Hocalarım benim retrofit kamera + teyp ünitesi değişiminden sonra genel anlamıyla geri görüşten memnunum yanğ işimi görüyor en azından ama bir ekran görüntüsü alıp paylaşayım dedim sizlerle sizce nasıl ? Tabi high kamera kadar değildir illaki ama görüntü netliği açısından bulanık vs değil en azından.☺️

ADC2EFD4-D96C-4ADF-9E1B-ED3D7E998DC8.jpeg

Geri
Üst Alt