Kedileri nasıl uzak tutarım ? (Kedi Sorunu)

@Terms koku bıraktığı zaman oradan ayrılmıyor orayı alanı sayıyor o yüzden tamamen :(  

Daha önce bir konuya yazmıştım benim motor kaputu da kılcal çizik içinde, yapacak bir şey yok gibi.

Ben kedi köpeklere maske zorunluluğu ne zaman getirilecek onu merak ediyorum. Sokağa çıkma kısıtlamaları filan... Bu virüs canlı ortamları seviyormuş ya... Arabamıza temas etmeye korkar olduk. Hayvanlara pcr testleri uygulanmaya başlanmalı bir an önce🤔🤔🤔

-İkinci paragrafı ciddiye almayın-

Bence çözüm yok

Kapali garaj yada branda kullanilmadigi sürece

Motosikletim varken cok ugrastim naftalin spreyler ivir zivir denemeler

Bir sure ise yariyor sonra bagisiklik kazaniyorlar galiba

Eksoz iseyip isininca ortaya cikan koku tarif edilemez çok kötü kokuyordu
hocam bıranda  denemış  olarak soyleyeyım  paraya  yazık  edersiniz  iki defa  brandamı paramparça  ettıler tırnakları kaşınıyor  dıye yırttılar.  en  temizi beyaz  araba almak hiç bişey belli etmiyor.tek çözüm  onu buldum  :)

Ben Almanyada yaşıyorum ve bizim de burda sansarlarla başımız belada, şimdiye kadar 2 kere aracımın su hortumunu ve turbo borularını parçaladılar, şimdide aracın yalıtım malzemelerini darmadağın etmişler. Burda bu sorun için sansar kovucu küçük bi alet satılıyor ve bu aleti aracın aküsüne bağlayınca alet hem akustik ses çıkarıyor ve de ışık saçıyor. Aleti kullanan bir çok kişi bu alati taktıktan sonra kedilerinde arabaya yaklaşmadığını yazmış. İsterseniz bi araştırın derim. Almanca ismi Marderschutz yada Marderschreck diye aratırsanız bulursunuz. Ebay, amazon ve aliexpress gibi sitelerde satılmakta.

@ogzogz güzel duruyor. Araştırayım ona göre sipariş geçerim. Ultrasonic ses yayıyor gibi ama kediler için geçerli mi acaba bakmak lazım 

yazdan yaza gittiğim memleketteki evin önü araç park etmek için çok uygundu. Ev şehir merkezine yakın olduğu için gelen giden arabasını park ediyor park konusunda sıkıntı yaşanıyordu ancak dediğim gibi evin önü tamda araba park etmek için idealdi ama teyzenin biri 15-20 kediyi buraya alıştırmış arabanın altına üstüne her yerine çıktılar teyze laftan anlamadı biraz ötede yem ver dedik ama dinlemedi bizde yazdan yaza gidince kadın evin önünü sahiplenmiş arabana bişey yapmazlar dedi her seferinde ancak aracım siyah ve her yerinde özellikle yan panellerde çizikler oluştu. kedi kovucu ultrasonik cihaz felan da almayı düşündüm ancak yazdan yaza gittiğim için masraf yapmak istemedim yeriniz müsaitse portatif çadır tavsiye ederim. arabayı her yıkadığımda çizikler daha belirgin şekilde görünüyor ve teyzeye ah ediyorum öteki tarafa kaldı hesabımız  :)

Kedilerle maalesef benim de başım dertte . Arabayı yıkıyorum cila kokusundan mı bilinmez 1-2 saate üstünde gezmeye başlıyorlar . Gezmeleri problem değilde yeni temizlenmiş arabayı çamurlu patileri ile kirletiyorlar . Arabanın bagajından kaymalar cam fitillerini çizmeleri can sıkıcı . Naftalin işe yaramıyor araba yıkarken arada geliyorlar suyu kediye gelmicek şekilde yanına sıktığınızda uzun süre gelmiyorlar . Geçen balkondan baktım yine arabanın üstündeler su sıktım bi şaşırdılar uzun süre gelmediler . Özellikle temiz arabaya geliyorlar . Yeni temizlenmiş motorun içine girip her yeri tüy bırakanıda gördü bu gözler 👀 

Kedilere zarar vermicek şekilde bir çözüm varsa ben de dahil olmak isterim .  Naftalin bir işe yaramıyor onu listeden silebiliriz . Portakalı deneyeceğim bakalım çözüm olucak mı 🤔

Ek olarak bizim kediler kirli arabayı pel sevmiyorlar .

5007F970-DABD-4A05-A92F-D34254BDA1A6.jpeg

@mbonat aynı şekilde benzer şeyler yaşıyoruz hocam :)  portakal bende denemedim...

Köftehor kedi kaputu cizmis

Sicakken uzerine ciktigini gormustum acidim indirmedim sen ciz git ayip

IMG_3502.jpgIMG_3501.jpg

@HONEY pasta cila onu alamaz gibi Bülent abi... Üzüldüm boyayı almış fotoğraftan gördüğüm kadarıyla tırnak takılıyor mu çiziğe :(  

[mention=11839]HONEY[/mention] pasta cila onu alamaz gibi Bülent abi... Üzüldüm boyayı almış fotoğraftan gördüğüm kadarıyla tırnak takılıyor mu çiziğe [emoji20] 
Bilmiyorum tirnak takiliyor mu ustad

Hayatımız çizilmiş kaporta çizikli kalsa ne olur salla gitsin

Geri
Üst Alt