Kedileri nasıl uzak tutarım ? (Kedi Sorunu)

geçenlerde şu arkadaşı hareket halindeyken ses duydum kenara çektim akü kılıfının üstünde ciyaklarken buldum,sütlü olduğunu düşünerek park ettiğim yere dönüp annesine kavuşturdum çok şükür :) dikkat etmekte fayda var,ben o hatayı yaptım siz dikkatli olun

06CB7DF0-FC9E-4421-AE11-32F8F307250E.jpeg

4DAD6482-743C-4059-9CB7-A8731F6E10C3.jpeg

90F92594-34E2-4074-A3D2-FC5B90DD926A.jpeg

Bugün motor ile akü arasında, şanzıman üzerinden maalesef ki cansız bir yavru kedi çıkarmak zorunda kaldım.
Günün ilk çalıştırmasında mutlaka sallarım, kapıyı açıp bir kapatırım varsa gitsin diye. Ses de duymadım. Dün aşırı yağmur vardı. Galiba bir ara girdi ve çıkamadı.
Maalesef istemediğim bir durumla karşılaşmış oldum.

Bazen aracın üzerinde pati çizikleri görünce canımız sıkılabilir. Ama böyle bir şey yaşayınca gereksiz olduğunu hissettim.

@ogzogz

Bizim karter korumalar kediler tarafından ruhsatsız konut olarak seçiliyor.
Arabayı çalıştırdığımızda anaları şasi altından fırlayıp aracı terkediyor. Olan kalan yavrulara oluyor..

Karter koruma yı daha yoğun küçük delikli (motor hava sirkülasyonu icin) kedi giremeyecek tarzda yapabilirlerdi

Geçmiş olsun @ogzogz hocam. Forumda bir ara motor koruma kapağının önündeki açıklığı kapatacak plastik bir parçanın bahsi geçiyordu. Acaba öyle bir parçayla kedileri motor bölgesinden uzaklaştırmak mümkün müdür?

Geçmiş olsun @ogzogz hocam. Forumda bir ara motor koruma kapağının önündeki açıklığı kapatacak plastik bir parçanın bahsi geçiyordu. Acaba öyle bir parçayla kedileri motor bölgesinden uzaklaştırmak mümkün müdür?
Teşekkür ederim.

Giriş kısmı tam olarak koruma kapağının arkası oluyor. Yani egzoz borularının motora doğru giden kısımlarda boşluk var. Tam olarak faydası olur diyemiyorum.

@ogzogz

Bizim karter korumalar kediler tarafından ruhsatsız konut olarak seçiliyor.
Arabayı çalıştırdığımızda anaları şasi altından fırlayıp aracı terkediyor. Olan kalan yavrulara oluyor..

Karter koruma yı daha yoğun küçük delikli (motor hava sirkülasyonu icin) kedi giremeyecek tarzda yapabilirlerdi

Baktım, şöyle bir inceledim.
(Tdi)Motor koruma kapağını çıkarınca akü ile motor arasındaki boşluktan bakınca şanzıman üzeri neredeyse dümdüz. üstte akü, karşıda motor sıcaklığı.. Kedinin yerinde olsam ben de oraya girerim diye düşündüm.
Dediğiniz gibi karter koruma üzeri de ses olmasın diye elyaflı ancak yatak görevi görüyor..

Bu bir sorun mu , değil mi , kedi ve benim için şanssızlık mı , çözümü var mı pek fikir üretemiyorum.

Geri
Üst Alt