FULL MANUEL Mİ. YOKSA BOŞ DSG Mİ.

Hocam iki tercih de Highline mı ? Eğer ikisi de Higline ve uzun süre binecekseniz opsiyonlu Highline. 2-3 yıla araba değişirim diyorsanız dsg + standart Highline. Satarken parasını aynen alabileceğiniz tek opsiyon dsg'dir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam bana sorarsanız benim için öncelik rahatlık olduğu için orta karar birşey ekler DSG tercih ederdim. Tek el viteste hiç bana göre değil bıktım yav. 
U yani yıllarca otomatik vites erkek adam işi değil diye düşünenlerden birisi olarak :) düz araç gerçekten düz oluyor arabaların teknolojileri insan hayatını kolaylaştıran şeyler olmalı, otomatiğin konforu paha biçilemez nacizane benim yorumum düz tercih edenlerin elbet bir nedeni vardır.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Hayat böyle ikilemlerle bizim konfor anlayışımızı yerle bir ediyor ve sonra yeniden kuruyor..

DSG  son derece medeni bir donanım ve bir kere kullandığınızda ne demek istediğimi anlamak mümkün.

Elbette  boş da olsa DSG derdim

taaa ki U ledli; yani Gündüz Ledli Bi-Xenon kullanana kadar.

Artık onsuz bir araç düşünemem..

Eeee... bir sorum daha olacaktı?

........................

...........

Park sensörü de mi yok?  s=aman

... belki bir hakkım daha vardır ve bunu da elektrikli katlanır aynalardan yana kullanırım..

ehh. çocuk da var şimdi...

arkalarda renkli camlar da oldukça etkili, ve değerinin karşılığını veren bir opsiyon...

Kısacası bunun sonu yok..

Bu liste çeşiti gerekçelerle uzar gider.

8D 8D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben oyumu full bir mauelden kullanıyorum. Su an kendim dsg kullaniyorum müthiş bir rahatlık ama donanımların verdiği hazza hiç bir şeyi değişmem. İnsanlar artık araçlarında donanım olsun istiyorlar bunlar ekstra keyif veriyorlar size.

2015 Mayıs ayında, standart comfortline 1.4 122 ps dsg özellikli bir araç aldı yakın arkadaşım, kendisi şu an aracını satıyor 4 bin küsüe km'de.

ne için mi? "araç bana çok yavan geliyor" diyor. araçta park sensörü bile yok tabi, aynı otoparka koyuyoruz arabaları her gün gördüğünde beni "ahh çekiyorum senin arabayı görünce, hiç araştırmadan almışım benim aracı" diyor. Eğer ki arkadaşım standart highline dsg alsaydı kesinlikle memnun kalırdı fakat standart comfortline aldığı için satıyor aracını. Uzun lafın kısası, bir dsg kullanıcısı olarak bence İstanbul dışıysa dolu manuel, İstanbul içiyse boş dsg diyorum. Ve şunun estetiğine bakıverin diyorum;

Ekli dosyayı görüntüle 1586

Bende bu ikilemde kalmıştım aracı alırken 1.6 tdi highline 81100 dsg 90000'dı baz fiyatları.

Tercihim manuel'den yana oldu cam tavan + u led + geri görüş eklettirdim.

@cradlemelih Hocamızın tespitine katılıyorum. İstanbul içi bir highline DSG kullanıcısı olarak. Özel sipariş verme imkanım olmadı, bu sebeple tek opsiyonu tungsten gri metalik renk olan bir Golf sahibiyim ama beni yeterince tatmin ediyor [emoji106][emoji4]

iPhone using Tapatalk

@cradlemelih Hocamızın tespitine katılıyorum. İstanbul içi bir highline DSG kullanıcısı olarak. Özel sipariş verme imkanım olmadı, bu sebeple tek opsiyonu tungsten gri metalik renk olan bir Golf sahibiyim ama beni yeterince tatmin ediyor
emoji106.png
emoji4.png

iPhone using Tapatalk
Kesinlikle hocam, önemli olan zaten bu, gönül isterdi ki istediğiniz ekstra donanımları da ekleyebilseydiniz ama golf golftür :)

Bende hazır siparişi aldım, ama içimde kalan opsiyonlar yok değil, mesela: ergo-actİve koltuk ve geri görüş kamerası gibi. :S

DSG'de tek hoşuma gitmeyen şu vitesin altındaki derimsi buruşuk şey. Onu biraz daha kibar yapsalardı keşke. 

buruş buruş duruyor hiç hoşuma gitmedi. bu hafta sonu tekrar golf'lere baktım :)

DSG'de tek hoşuma gitmeyen şu vitesin altındaki derimsi buruşuk şey. Onu biraz daha kibar yapsalardı keşke. 

buruş buruş duruyor hiç hoşuma gitmedi. bu hafta sonu tekrar golf'lere baktım :)
Benimde orası ayrı bir hoşuma gidiyor nedens :)  Arası çok toz oluyor ama yapacak bişey yok, gülü seven dikenine katlanır

Bu işin doğrusu yoktur bence,doğru sizi mutlu edendir..

Ben manuelciyim.Dsg R kötü mü? Hayır,müthiş bir teknoloji ama bügün alacak olsam ve manueli satılıyor olsa manuel alırdım.İnsanların çoğu donanımı sever. Benim için,olsa da olur olmasa da.Golf almışım,bir karakter,ruh satın almışım ana kolon budur....

Bugün yaşadığım bir olay....................

Abi sende cupra vardı bir de şahin onları satıp golf mü aldın?

Evet,ama bu cupradan daha iyi...

E tabi golf iyidir..

Yalnız bu R...

Haaaaaaaa! R line...

Bak işte o lafı deme zoruna gidiyor,line'ı çıkar...

Ne çıkarayım....

Bu R abicim,şudur budur anlattım,toplumu bilgilendirdim...... :)
Hocam keşke İstanbulda olsaydınız. Yolda görsem korna çalıp selam veririm R Golfe. Sahiplerini takdir ediyorum ve saygı duyuyorum bu tercihlerinden dolayı. Zirve güzeldir :)

Benimde orası ayrı bir hoşuma gidiyor nedens :)  Arası çok toz oluyor ama yapacak bişey yok, gülü seven dikenine katlanır
hocam beğenmenize sevindim. bana çok kaba geliyor. artık bir parça gibi. neyse uzatmayayım :)

Hocam daha öncede duz ve otomatik araç kullanmış biri olarak kesinlikle DSG diyorum. Mutis bu konfor hele eşiyle ortak kullanan arkadaşlara biçilmiş kaftan. Gönül isterki ful alalım ama imkan yoksa dsg comfort en mantiklisi. Zira comfortta o kadar boş bir araç değil.

Bu durumdan şöyle içinden çıkılabilir aslında.Eğer gün içinde arabanız ile çok haşır neşir oluyorsanız yani aktif olarak kullanıyorsanız ve aracın vites geçişleri dahi sizin için önemliyse evet Manuel almalısınız.Yok arabaya sabah binerim işe giderim akşama kadar arabayı görmem , akşamda biner eve geri gelirim diyorsanız dgs derim.Donanım seviyesi bana göre getirisi götürüsü tartışılır.Highlineda bildiğim kadarı ile ekstra olarak Basic Bi xenon ,ışık paketi ,Sürüş konfor paketi ,katlanır aynalar,6.5 media cihazı,led stoplar,17" jantlar,renkli ekran yol bilgisayarı aklıma gelenler.Far önemli bencede comfortline da bile alınması gerekir düşüncesindeyim.Işık paketi bence gereksiz zaten karanlık olan bir yer yok arabayıda zaten hiç evin önüne koyamıyorum ışık tutmasada olur :)  Sürüş konfor paketi olmalı kesinlikle ,katlanır aynalar için park edilenen sokak darsa ve çarpışma şüphesi varsa alınabilir.Media cihazı büyük olması avantaj ama olmasada olur sonuçta tv izlemiyoruz.Led stop görsel bir zevktir bence, aracın dış dizaynına katısı olduğunu düşünürseniz alınabilir bence olmasada olur.17" jantlar bence konforu düşürüyor.Kendi güzergahımda ki yol ana yol olmasına rağmen çok fazla bozuk alan var ve ister istemez her gün bu yoldan geçip gitmek ve sarsılmak siniri bozucu oluyor.Renkli ekran'ın renkleri göstermesi dışında bir artısı yok diye biliyorum.Şimdi bu donanımların size yarar fayda ilişkisine bakarak highine bir araca ihtiyacanız varmı ona bile bakmak gerekir.Bence comfortline DSG + bir kaç opsiyon daha mantıklı gibi.

SAYGILARLA

Dsg li araç almak için normalden 9.000 tl fazla bedel ödemek gerekiyor.Sizce 9.000 tl DSG için değer mi.Yada 9.000 Tl civarı bedeli olan ; U Led + Cam tavan + Ergo Koltuk + Anahtarsız çalıştırma gibi donanımlarımı almak mı mantıklı.Saygılarımla.
Bu muallakta kalmış biri olarak.söylüyorum istanbulda ise kesinlikle değer.. eğer manuelden geçiş yapacaksanız hiç düşünmeyin..farkı göreceksiniz çünkü bir araçta en çok kullanılan aksamlardan biri olan şanzımanın olması da bir artı koyar, diğer dediğiniz özellikleri her zaman kullanmayacaksınız.ha gönül ister hepsi olsun ama ekonomi ikisi için geçerliyse DSG daha bence bir kaç aım daha öne geçer

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt