Golf 8 fiyat tahmini?

@palsak otv de duzenlemede olucak meraklanmayin her sene olan seyler belki fiyat bantlari golfu icine kapsarmi bilemem ama su gercekki oyle kimsenin sandigi gibi 300 400 olmaz baslangic olarak diyorum bunu 
400 olmaz ama 300 üstü şu an için olma ihtimali yüksek.

keşke bizde hayal ettiğimiz araçlara kolayca ulaşıyor olsak ama hep uzaktan bakıp belki birgün demekle yetiniyoruz...😢

@palsak emin ol 300 altinda olucak baslangici en fazla 240 250 arasi suanda 1.5 tsi comfort higkine rakamlari ortada bos  dedigimiz mid paket yani rakamlar belli kur dustukce rakamlar geri cekildi 366 bin etiket vardi 1.5 tsi hig  simdi gordugunuz gibi

EE7ADB70-9CE5-475F-A6AC-DC6DD9D3355C.png

@palsak suan 1.5 tsi comf paket 220 lirayken ki pazarlikle 210 rahat alirsin evet belki arac yok suan dogru ama insanlar sari sitede 1.0 mid pakete 230 yazmis iste oyle kalir ilanda isteyen istedigi rakami yazsin bende satiyorum 500 istiyorum ama alan varmi 😀ya sifir 1.5 comft bu rakamdaken 1.0 mid pakete 18 19 model ustelik boyasi vs gectim hadi 230 240 yazan var kim alicak 

Peki bu fiyatları bayide araçların olduğu,faizlerin düştüğü bir ortamda neden sabit tutmadılar. 1.5 highline  bir ara tam hatırlamıyorum ama 380-390 ları görmüştü fiyatları.Şimdi indirmelerinin nedeni öyle bir araba yok zaten🤔

İkinci ele bakın dod a orda bile fiyatlar hala yüksek aynı sarı sitedeki gibi.Fiyatlar düştüğünde adamların elindeki o kadar 2.el araç var(dod) onları ucuza vereceğini düşünüyor musunuz??

octavia 300den başlıyor arkadaşlar golf octaviadan ucuz olmaz. OLmayan arabaya oraya 150 yazsan ne olacak. Bugun golf olsa 207den mi başlar. Ben comfort golf dsg alırken civic legance lpg den pahalıydı. Civic suan 282bin lira. Manuelini bilmem ama otomatik golf 300den başlar net. Bunun 3 nedeni var

-Yeni kasa

-Yeni mild hybrid motor

-Ve artık birçok donanımın standart olması. Golf 7 de hız sabitleyici opsiyonken 8de şerit takip standart. Bunlar hep maliyet

Bende naçizane bir görüş belirteyim. Öncelikle yazacaklarım mevcut ÖTV düzenlemesinin değişmeyeceği varsayımı üzerinden düşüncelerimdir. ÖTV matrahlarında bir düzenleme gelirse her şey sil baştan değişir zaten. Golf 8 fiyatı konusunda tahminde bulunurken sadece şu anki mevcut golf 7.5 liste fiyatına bakarak tahminde bulunmak yanlış demeyeyim ama eksik bir tahmin olur. Çünkü Doğuş grubu fiyatlandırma yaparken bünyesinde bulundurduğu marka ve modellerin tamamını göz önünde bulundurur. Doğuş grubunun markaları arasında bir fiyatlandırma hiyerarşisi vardır. Bu nedenle Golf 8 in fiyatını belirlenirken Yeni Leonun giriş fiyatı da belirleyici olacaktır. Mevcut ÖTV düzenlemesine göre Golf 8 % 50 den giriş yaparak 230 ya da altı bir rakamdan girerse buna göre Yeni Leonun daha düşük bir fiyattan girmesi gerekir. Yeni Leonun daha düşük bir rakamdan girmesi Polonun fiyatınında ona göre belirlenmesi demektir. Octavia ve Scala fiyatı da bu konuda bir kriterdir tabiki ama bu iki modelin manuel vitesi olmadığı için sadece DSG li Golf 8 konusunda fikir verebilir. En boş paket DSG Scala 219.500 TL liste fiyatı, Polo DSG Comfortline 190.300 TL liste fiyatı, en boş paket Octavia DSG 299.900 TL. Bu yazdıklarım Ocak ayı fiyatları bu arada. Golf 8 gelene kadar fiyatlara zam gelip gelmeyeceği belli değil. En çok fikir verecek olan ise Yeni Leonun fiyatı olacak bence. Benim tahminim şu yönde... Eğer Golf 8 geleceği zaman Yeni Leon en baz paket manuel viteslisi 215.000 TL gibi bir liste fiyatına sahip olursa Golf 8 in en baz manuel vitesli paketi 230.000 civarı rakamla giriş yapar. DSG li paketlerin ise bu OTV matrahları ile % 50 den gireceğini düşünmüyorum açıkçası.

Ya 231 olur yada 300 giriş fiyatı 

Vergi hesabından dolayı 

Aynı araç aynı donanım birinde ufak donanım var araba 50 bin daha pahalı hayaldi gerçek oldu:)

Hayal bile edilmez böyle saçmalık 

Araba ortada yok fiyatı ne olursa olsun octavia da kaput amortisör u var ama mk8 de güvenlik nedeniyle yok...

Kapı içi yalıtım torpido yalıtım v.s. yok 

Torpido soğutma neden yokmuş dedim kuzene suyu soğutur sende içersin hasta olursun su salgin ortamında die koymamışlar diyor:))

Benim için wv bitti kalite çok düşük kronik sorun çok fazla 

Madem Japon kalitesi olacak gider Japon aracı alırım en azından saçma sapan arızalarla uğraşmam 

Yok devirdaim yok motor bazen kalk gidelim der bazen b... yeme otur der ne dediği belli değil 

Servise gideriz sese takılmayın der o ne demekse boya takıntısı olan aramasın der gibi :))) 

200 deseler de almam 

Darilsam affederim 

Kızsam unutur gecerim 

Ama soğudum bi kere...

1.2 tsi 2014 golfum gittiği yere kadar kullanırız sonra si wv bitti benim için 

Almayinca yüzümüze bakmayan bayi çalışanları 430 luk t-roc lari 335 e vermek için nasıl uğraşıyorlar 

Araba güzel görüntü cok iyi e içini de biraz düzgün yap sen wv sin ne oldu 3 kuruş maliyet ten kaç satarken 100 bin indir kimse almasın alanda kendi bilir artık...

@dgn olabilir dostum burda arkadaslarin abarttigi gibi rakamlar cikmicak goruceksiniz  simdi oiyasa yukseldi birazda 7 7.5 sahibi arkadaslar 8 icin istemem yqn cebime koy olayi oluyor konusmalarda sari sitede balonlar tek tek patliyor ekledigim 80 90 arac devamli fiyat dustu bilgileri oyle 3.5 bini indirmis saymiuorum 15 20 bin indirenler var gercek rakamlarina dönüyor yavas yavas piyasa suan midline fiyati gelecek 8 in en baz versiyonu en fazla 10 bilemedin 15 bin uzeri olarak baslar kimse kusura bakmasin suan arac sahibi olan arkadaslar rakamlarin dusmesinden endisede ediyor biraz dogrusu 😂😂😂

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-merkar-tk-motors-2020-vw-golf-8-yeni-kasa-hazir-896151534/detay

Adsız.jpg

@Negatiwe hocam bu aracin gercek degeri degil zaten tek olusu oiyasada olmamasi tipki iphonenin cikmadam sitelerde yurt disindan geitirilip satilmasi gibi 

@krym aynen oyle oldugu icin id 3 ilanlarida boyle oiyasada olmayan bi arac oldugu icin bu rakam dedigim gibi daha iphone glfnu tanitilirken sitelerde sugun bugun gelicek elimde olucak bu takam yzanlar gibi  ayrica aracin ilanda otomatik oldugu yaziyor arac manuel resimlerde:)

@krym ustelikte okadar bideolarini izledik bosundan dolusuna teyplerde dugmez yoktu bunda var 

@Negatiwe hocam bu aracin gercek degeri degil zaten tek olusu oiyasada olmamasi tipki iphonenin cikmadam sitelerde yurt disindan geitirilip satilmasi gibi 
Sarı sitedeki Golf fiyatlarının düşmesinden Golf sahipleri endişe ediyor demişsiniz, ben de sarı siteden ilan paylaştım.

Düşen alım gücüdür.

Ben aslında ayçiçek yağı fiyatlarından endişe ediyorum.

Konu bambaşka aslında.

Hayırlısı.. 

Demek ki bir de DSG olsa 499.500 TL

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt