Jump to content

Golf 8 fiyat tahmini?

Recommended Posts

• İleti 100
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Giriş paket 19880€ Almanya fiyatı hadi bu fiyattan Türkiye'ye gelsin 19880+60%=31808€ 31808+18%=37533€ Bunu bide Euro ile harmanlar isek 37533x9.34=350588₺ sevgisi çıkar ortaya

90lı yıllar koalisyon dönemlerini sürekli kötüleyen tek parti iktidarı var dimi O dönemde araba parası bir ev parası diye örneklemeler mevcut Değişen ne oldu? 90lı yıllarda Fakir patate

Bayilerin elinde sıfır arac yok ken bir gece ansızın 30 ağustos gecesi otv de güncellemeye gidildi... İthalat durmuş dünya salgınla uğraşıyor bayilerde araba yok otv... neden tapılır bu zam?

Konudaki görseller

Ben artik bu bayilerin karini cok artirdigini düsünüyorum

Örnek hesaplama:

Tarih: 23.05.2018

Araba: golf  1.0 tsi dsg opak-sürüs konfor-isik paket aldim.

Fiyati:112.000

vergisiz fiyati: 62.000 lira, euro.5.50 Vergisiz euro satis fiyati: 11.272 euro

ozamanlar araba satisi yoktu, faizler ucmustu

bugün euro:9.40 =11.272 = 105.000 lira, bu arabayi bugün bayiler vergisiz 150 bin liradan assagiya vermezler

Gelelim günümüze:

2018-2019 hazirana kadar olan yüksek faiz-belirsizlik dönemine 2021'de tekrardan giriyoruz, artik kimse yarin yokmuscasina araba almiyor, bayiler karlarini düsürmek zorunda, süpriz fiyatlar bekliyorum, kimse 1.0 skoda octaviyaya  300 bin lira vermez bu piyasa faiz sartlarinda, ellerinde kalmaya baslayinca firsatlar cikar

Araba almak icin en uygun zamanin mayis-haziran olacagini düsünüyorum

Tabiki devletimiz bir ötv süprizi yapmaz ise

tabiki YTD

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, smhk yazdı:

Şu anki kura ve ötv'ye göre en donanımlı paket 350 - 370 bandında olur diye düşünüyorum. Ekstra donanımlar eklenirse (harman kardon, head up, IQ Lİght gibi) 400 ve üzerini rahatlıkla görebilir.

Peki hocam boş paket golf ne kadarda başlar sence?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, cengizceng yazdı:

Peki hocam boş paket golf ne kadarda başlar sence?

Golf, Life ve Style olarak değiştirilmiş. Giriş seviyesi Golf‘te de birçok önemli özelliğin olacağını söyleyen şirket, bu konuda şöyle bir liste paylaştı: 1.0 110 hp farzedersek

LED ön farlar,

LED stoplar,

Anahtarsız çalıştırma,

Dijital gösterge paneli,

8.25″ boyutlu bilgi eğlence sistemi ekranı,

Otomatik klima,

Şerit takip asistanı,

Ön bölge asistanı,

Yaya koruma sistemi ve Car2X

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Giriş paket 19880€ Almanya fiyatı hadi bu fiyattan Türkiye'ye gelsin

19880+60%=31808€

31808+18%=37533€

Bunu bide Euro ile harmanlar isek

37533x9.34=350588₺ sevgisi çıkar ortaya

350588/19880=17.64 adet araba ediyor Almanya'da

Niye TL yi Euro'ya bölüyon demeyin kalp kırarım🙂. Bu artık tuzlukla bile anlatıldı.

Türkiye de sıfır araba almak ahmaklıktan başka birşey değil. Siz 350bine golfün boş paketine binin devlet böyükleri sizin bağışlarınızla 2.0tdi en üst paket Passata biner hemde mazotu bedavaya😉.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, dgn yazdı:

Sunrooflu, ful ledli en ful paketi 370-380 civarında alınır, r linelar 400 ü rahat geçer diye düşünüyorum. 

10 dakika önce, agacmalzeme yazdı:

19880+60%=31808€

31808+18%=37533€

Niye TL yi Euro'ya bölüyon demeyin kalp kırarım🙂. Bu artık tuzlukla bile anlatıldı.

Türkiye de sıfır araba almak ahmaklıktan başka birşey değil. Siz 350bine golfün boş paketine binin devlet böyükleri sizin bağışlarınızla 2.0tdi en üst paket Passata biner hemde mazotu bedavaya😉.

umarım kimse atlamazda  gelir gelmez devlet ve  satıcılabir şeyler yapmak  zorunda  kalır arabasızda oluyor ben satalı ıkı ay oluyor hala beklıyorum fiyatlar duser  diye umarak :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@IBS6134 siz dövizi takip edin 

artık yok öyle 

yeni yıl zamları +10 bin +15 liste fiyatlarına giydirmeler 1 ocak tan itibaren 

döviz ultra artış göstermezse  gram zam yapamaz markalar sıfır araçlara .  (2. elde mecbur fiyat şişiremez) 

araç almak için beklenir sıkıntı yok 20 ocak tan sonra iyice kırılma olur sanki . 2 .elde de 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@agacmalzeme Golf Giriş Almanya fiyatından mevcut vergilerle  maksimum 5.000 euro üzeri oluyor. Şuan 19.880 euro ise Türkiye'ye 25.000 euro civarlarında girer.Tabi burada giriş paketi vergi dilimini atlayacağı için 280.000 civarlarında fiyatla kampanya diye satılır. Almanya fiyatı arttıkça bu  fiyatta  ülkemizde 300.000 giriş seviye fiyatı olarak satılır. Hesaplama Almanya satış  + ÖTV + KDV şeklinde olmuyor. ÖTV %40 iken Almanya fiyatını direkt TL ye çevirince Türkiye fiyatı çıkıyordu. 

tarihinde Salih Sayın tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Salih Sayın BMW 1.18i Almanya fiyatında hesaplayınca dediğiniz gibi Türkiye'de satılan fiyattan çok çıkıyor %80+%18 ile 580bin civarı çıkıyor.

1.18i fiyatı %40+%18 ile 457bine geliyor Türkiye fiyatı 420bin civarı. Tabi Almanya'daki arabaların giriş paketi bizdeki neredeyse dolu pakete yakın oluyor. Bekleyip görelim bakalım meşhur golf8 imizin fiyatını

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, agacmalzeme yazdı:

19880+60%=31808€

31808+18%=37533€

Otv yi yuzde 60 yerine 80 den hesaplamalisiniz :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Octavia giriş paketi 320.000 (Aralık ayına özel 300.000) den açıklandıysa Golf giriş paketi bunun en az 20 bin üzeri olur tahminim. Kim 1.0 boş Octavia'ya 320.000 verecek tabi o tartışılır. Fiyatları düşürmek zorunda kalabilirler birkaç ay sonra.

tarihinde bcaksk tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bcaksk 2.El fiyatlarına yüksek diyenlerin araçlar ülkemize girdikçe yeni fiyatları gördükçe neyin yüksek neyin düşük olduğunu anlayacağını düşünüyorum. 

Octavia fiyatı düşer mi derseniz bence düşmez. Süper B alamayanların Octavia ya kayacağını düşünüyorum.Tabi bu skodanın beklentisi bence bu yönde. Tutarsa fiyat artar biraz daha. Süper B alınabilir olmaktan çıktı fiyat olarak bir çok kişi için. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Octavia çok güzel olmuş ama bizim ülkede sıfır araba alacak durumda değilim. 2013 midline golfüm var. Üzerine 200 bin tl kredi çekmem lazım. Onun yerine ev alır kiraya veririm ayda 1.500 tl para gelir. Benzin olmuş 7.58 tl. Kasko +sigorta +mtv derken Sıfır araba bu ülkede sıkıntı. Ülkenin geldiği duruma bak daha geçen yıl 200 bin tl ye mükemmel arabalar alınıyordu şimdi ise 1.0 lik giriş arabası 300 bin tl ye  alınıyor. Bir arkadaş hesap yapmış 19.000 euro ya Almanlar arabayı teslim ediyor devlet 37 bin euro ya alabilirsin diyo. Sözün bittiği yer...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk kez araç alıyor ve sıfır bir golf tercih ediyorsunuz . Yılbaşında gelecek zamlarla beraber,

1260×2 = 2520 vergi

2000 kasko

700 sigorta

1500 servis yıllık bakım

Kış lastiği (17 jant) 3000

Neyse ki 3 sene muayene derdin yok

Neredeyse 10binlik oldun hayırlı olsun . Her sene en az 6000lirayı hazırla.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda aptal-aptal fiyat politikasi izleyen 3 tane marka var:

Skoda

Citroen

Peuogot

+Suzuki'yi de ekliyebiliriz belki

2021 bu markalara haddini bildirecek, benim tavsiyem bu markalardan bu aralar uzak durulmasi, fiyatlari düsmek zorunda, zarar ettirebilir

370 bine 1.5 A3 sedan varken Allah askina kim skoda octaviya'ya bu paralari verir, tipis tipis fiyatlari geri cekecekler...

2020'de piyasaya baktilar ne fiyat koysalar iyi gidiyor, devam edecegini zannediyorlar, en son piyasa koyar, anlamalarina az kaldi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, zdezen yazdı:

300bine ev satiyorlar bee

90lı yıllar koalisyon dönemlerini sürekli kötüleyen tek parti iktidarı var dimi

O dönemde araba parası bir ev parası diye örneklemeler mevcut

Değişen ne oldu?

90lı yıllarda Fakir patates soğanı çuval çuval evinde balkona koyardı, şimdi orta gelirli kilo değil tane ile alıyoruz patates soğanı.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, zdezen yazdı:

300bine ev satiyorlar bee

Üzülerek soyluyorum bunu 245 bine kendı aracımı satıp 240 bine peşin 1+1daire aldım 1400  lira kira getirisi var  şuanda  istanbul kasımpaşdan uyguna aldık. aracımı satarken  nıye satıyorsun dedıklerınde   yatırım  ıcın demiştim. Bir araba  bir ev alıyor artık  yazık halimize :( 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada bugün sosyal medyada karsima cikti, biz 3 kurusun hesabini yaparken elin "Iranlisi" MA plakali vergisiz arabasiyla bizim ülkemizde hayatini yasiyor

Lamborghini-range bmw m......

Hatta polis arabasini alip istanbul sokaklarinda sirenle gezmis, eksi sözlükte konusu var : https://eksisozluk.com/iranli-miladin-turk-polis-arabasiyla-tur-atmasi--6769043?focusto=117077285

Yani ülke bizim, vergileri biz ödüyoruz, gerektiginde biz savasiyoruz ama su halimize bakin

https://www.instagram.com/milad/

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • AhmetCakmak changed the title to Golf 8 fiyat tahmini?

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• @Yehanoha hocam, bahsettiğiniz yere gittim Mustafa hocam sağolsun ilgilendi. Memnun kaldım açıkcası. Sorunum düzeldi gibi 120 üzerine Henüz çıkamadım ama 120 ye kadar güzel durumda
    • Merhaba arkadaşlar. Orjinal medya cihazımda hassas olarak çalışan park sensörüm çinli medya taktıktan sonra zor çalışmaya başladı. Yani arkada birşey olup olmadığını çok geç algılıyor ve tam göstermiyor. Bununla ilgili bir ayar var mıdır?
    • Merhaba Arkadaşlar, Sırf bu DSG den korktuğum için 2015 yılında manuel vites Golf almıştım, bildiğiniz gibi DSG ilk çıktığında 6 ileri ıslak, daha sonra 7 ileri kuru ya döndü ve maalesef ekonomi için DSG nin içine ettiler (bu benim görüşüm), 6 ileri ıslak kullananlarda yaşanılan sorunlar, 7 ileri kuruya göre neredeyse hiç yok diyebiliriz. Bu şartlar altında DSG ye (kuru olan için diyorum) en iyi demek hata olur, bana göre en iyi şanzıman şüphesiz tork konvektörü mimarisine sahip olan (şimdilik) ZF8 dir , Çift kavramalılardan ise PDK dır. Belirtmeden geçemeyeceğim, keşke Golf ler DQ250 DSG ile gelse, işte o zaman tadından yenmez. Saygılar.
    • Suyun yağa yağın suya karışması gibi bir durum söz konusu olabilir. Soğutma sistemine baktırmanızda fayda var. Ayrıca subap zamanlaması ile ilgili de olabilir.
    • Arkadaşlar merhaba Gateway kısmında aşağıda temsili olarak eklediğim gibi bir hata gördüm. + kulakçık çalışıyor. Fakat , tusa basinca ışık siddeti artıyor. Işık anahtarı 0 konumunda hataya düşmüyor. Belli ki ışık ayariyla ilgili bir sorun var. Bu butonla ilgili gerekli ayarlari veya duzeltmeleri nereden bulup yapabilirim? Işık ayarı vs var midir acaba? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
  • Yeni Oluştur...