DİKKAT DOLANDIRICI !!!

[mention=1363]Ysn[/mention]  Düz bişey vermeye çok istekli ama korkarım o şey direksiyon değil [emoji1787]
2013 ten beri vw grubu araç modifiye ediyorum bu fiyatı hiç görmedim.
Haha düz bisey olacagi kesin

Bu aralar,

İnternet sözleşmeniz bitiyor,

su arıtma cihazı,

klima temizliği,

banka dosya masrafınızı iade etme adı altında kendi hesaplarına para geçirmeye çalışmalar.. diye uzayıp gidiyor dolandırıcılıklar.

Sözde satıcı taleplere yetişemiyor heralde ya da eksik veya hatalı giriş yapmış olmalı, herkesi engellemiş.

Malum siteden kesinlikle alışveriş yapmayın
Sahibinden forever

Bugün ilanlarda gezerken farkettim

Hem de benim şehrimde.

Ancak şehir merkezine çok uzak bir ilçe ve hatta köy adresi verilmiş.

Köyde led stopun işi ne ?

İlan fotoğrafları münih garage ın instagramından çalıntı.

Münih garage a ulaştım, onlar da biz çok şikayet ettik sahibinden birşey yapmadı diyor.

Dikkat edin 1270 liraya replikada olsa led stopu kimse vermez.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-golf-7-7.5-stop-set-kayar-ledli-919738791/detay

IMG_20210616_015723.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün ilankarda gezerken farkettim

Hem de benim şehrimde.

Ancak şehir merkezine çok uzak bir ilçe ve hatta köy adresi verilmiş.

Köyde led stopun işi ne ?

İlan fotoğrafları münih garage ın instagramından çalıntı.

Münih garage a ulaştım, onlar da biz çok şikayet ettik sahibinden birşey yapmadı diyor.

Dikkat edin 1270 liraya replikada olsa led stopu kimse vermez.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-golf-7-7.5-stop-set-kayar-ledli-919738791/detay
"(Araba Parçacı Dükkanım Vardı İşler İyi Gitmediği İçin Battım
Elimde Kalan Bazı Ürünleri Malesef Borcumu Kapatabilmek İçin Çok Ucuza
Satıyorum. Fiyatının Ucuz Olma Sebebi Budur ).

(Uzak Şehirde Oturan Ciddi Alıcılara Kargo Aracılığı İle Gönderilir)"

temizzz 😋

@HONEY Buna cennetten parsel parsel arsa alanlar inanır ancak. :D :D  

Memlekette kanun çok, denetim yok... 

Bir şirket kendisine ait fotolarla sahte ilanı açıldığını belirtiyor ve halen bu siteler yayınlamaya devam ediyor. 

Ufak bir hikaye anlatayım, aradaki farkı görün. 

Eşim marka patent vekili, yurtiçinde ismini vermeyeceğim çok büyük ve adını bildiğimiz bir online pazar sitesinin yurtdışı marka işlemlerini yönetiyor. Bu sitenin Amerika ayağındaki online pazarında, oradaki bir dükkan sahibi bir tshirt listeliyor. Ürünler gayet normal ancak ürünün üzerindeki baskıda, abd li bir Rock grubunun (Rock müzik dinlerim, adını bile duymadım daha öncesinde) adı yazıyormuş. Neyse bu ürünü alan bir kullanıcı da, ürünün üzerindeki baskıda yazan grubun lisanslı ürünü olmadığını şikayet ediyor. Konu bir patlıyor, cezalar yanında sitenin kapatılması ve hatta şirketin abd deki faliyetlerinin dahi durdurulmasına kadar büyütebilecek derecede sakat bir durum. İşin öte tarafında ise site bu olaylar dahi olmadan ürünü fark ettiği an, hemen satıcıyla iletişime geçiyor ve ürünleri pazardan kaldırıyor ve elinden gelen iyi niyeti de sergiliyor. Nihayetinde iş ombudsman vs ara bulunuyor ve ucuz yırtıyorlar. 

Şimdi çıkarılacak ders şu, adı sanı bilinmez bir grubun adı yazıyor ve ürün lisanssız diye mevzu patlıyor, site bunu hukuki sürecin dahi önünde fark ediyor ve önlem alıyor. Buna rağmen konu öyle rafa kalkmıyor ve mevzular büyüyor, patlıyor ve ceza ödemek zorunda kalıyor. 

Burada bakıyorsun, yine aynı sitenin Türkiye ayağında, satıcılar dünya devi markalara ait sahte ürünleri çatır çatır sergiliyor ve site hiçbir önlem veya yaptırım uygulamıyor. 

Şimdi "herşeyi devletten beklemeyin diyenleri duymazdan gelerek" açık açık söylemem gerekir ki devletten beklenen kanunları ve denetimi uygulamak, caydırıcılığı sağlamak. 

Balık baştan kokar dedikleri bu işte... 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Halkımız çok saf(iyi niyetten hep bunlar). Yeni nesil bu düzenbazlıkları yemez ama önceki kuşaklar ne yazık ki bu şarlatanlara inanıyor. 
şahsım adına söyleyecek olursam kesinlikle internetten yıllarca rüştünü ispatlamış sitelerden alış veriş yapıyorum. 
örneğin babam bundan 7-8 sene evvel (bin kere de uyarmama rağmen) hani şu tv lerde bangır bangır reklam yapan kanallar var ya, bi reklam minimum yarım saat süren. Oradan iPhone 6 görmüş. 200 TL gibi bi fiyatı vardı o zamanlar. Akşam eve geldim babam bana laf çakıyor. Sen 2000 TL verdin bak ben 200 e senin telden aldım diye de dalga geçiyor benimle. Çok zoruma gitti ama belli de etmedim. Baba dedim inşallah o kargodan bi telefon çıkar dedim sadece. 

ertesi gün PTT ye gidiyor kargoyu açıyor. Piyasa değeri 50-60 TL olan tuşlu bir Samsung çıkıyor ama o da orjinal değil made in china. Tabi o dakkadan sonra itiraz etsen ne fayda. PTT deki görevliye durumu izah ediyor. Görevli babama abi en azından telefon çıktı bugün 2 kişiye salatalık çıktı demez mi  :lol:

Geri
Üst Alt