Bedelli Askerlik Hakkında

225.KD Amasya Roketatar Çvş.Talimgah

Bende 6 aydir bekliyorum. Askerlik subesi ocakta belli olacak yeriniz demisti. Arkadasimda bu ayin 22sinde kura cekilecek dedi . Askerlige cok karsiyim genclerin hayatindan alinan birsuru bos zaman fakat bulundugumuz cografi konum nedeniyle egitim sart. Tabi yine basa donuyoruz 3 el ates disinda verilen en buyuk egitim sadece disiplin. Benim gibi 30 yasina gelen adam da disiplin ogrenemediyse bu yasina kadar yazik :)  esimi isimi birakip gidicem keske 3 el ates disinda gercekten bir egitim gorebilmek umidiyle ...
Hevesinizi kırmak gibi gibi olmasın ama öğrendiğiniz tek şey sabır ve birlikte hareket etme disiplini...

Bana da çok saçma gelirdi zaten 27 yasima kadar okudum haalan daha okuyorum bu ülkeye farklı hizmet vermekteyim neden askerlik...? 

Ama gidilmesi gerekiyor muş tavsiyem yanınıza bol kitap alın 1 günde 1 kitap bitirdiğimi bilirim o derece vaktiniz olacaktır ve kimseyle tartışmayın ortalama 250 kişi olaçaksınız illaki kafa dengi biri olacaktır o kişi vaya grup size yetecektir...

Bedelli kolay derler ne var onda kac gun hatta hakarete varan sozler...

aslında zor olan şey alışmaktır alıştıktan sonra bir sekilde zaman geçer usta askerin düzeni vardır bedeli gelip gecici die düzen yok düzen olana kadar askerlik bitiyor tam alışacaksıniz kendinizi yemin töreninde bulacaksınız mesela...adı üstünde acemilik...

Zamanı durduramıyorlar ama çok yavaslatiyorlar yazıyordu benim ranzamda daha önceki asker yazmış hakket ben ömrümde o kadar bereketli zaman gormemistim:)) zaten 5.50 de kalk akşam 6 olur mu hele ki ictimalara geç gelen uyuya kalan varsa sürekli rahatta bekle dur sanki zaman bide kişsa bide cankiri ise ani kalıyor:)))

Hayırlı teskereler hocam...

Hatay İskenderun da yaptım deniz er eğitim ben hayatımda havası bukadar basık biyer görmedim 

@Mmt0634  hic hevesli degilim hatta hic gitmeme taraftariyim  :)  ama en azindan 20 22 yaslarinda cocuklardansa 30 larinda is guc sahibi konusmasini bilen insanlarla karsilasmayi bekliyorum :D  sagimda avukat solumda doktor muhendis gibi :D  tartisma falan olacagini sanmiyorum emir kulu olarak takilicaz iste :)  

Evet, önyargı aslında genel olarak sorun.

Şunu unutmayın askerlikte hangi meslekten olduğunuzun çok bi önemi olmadığı gibi, yaş da pek önemli değil. 

Çocuk gördüğünüz komutandan da emir alacağınızı hatırlatmak isterim. 

Ayrıca 3 gün 5 gün 1 ay 2 sene.. süre ne kadar olursa olsun  "3 el ateş" gibi basitleştirerek haftasonu kampları ile karıştırmayın. Ne gidip dönemeyen insanlar var ve geride nelerini bırakmış.. 

Ne şekilde yapılmış olursa olsun, umarım herkes hayırlısıyla sağlıkla gider gelir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zamanı durduramıyorlar ama çok yavaslatiyorlar yazıyordu benim ranzamda daha önceki asker yazmış hakket ben ömrümde o kadar bereketli zaman gormemistim:))
Hocam o yazıyı yazan arkadaş pek kibarmış, gerçeği çok daha orijinal ama burada söyleyemem. :D  

Güncel çekelim 

Seçim ve sınıflandırma sonuçları 22 Ocak 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. 

Geri
Üst Alt