BAGAJ KAPAĞI İLE TAMPON ARASI SU BİRİKMESİ

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün aracım yıkadığımda, bagaj kapağı ve tamponu birleştiği yerde sol far tarafına doğru bagaj kapağı contası da biraz fazla su birikmiş olduğunu gördüm. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? İlerisi için bagaja su alma problemi olur mu? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Pgs85 ne zamandır bu aracı kullanıyorsunuz ve daha önce kullandınız mi?

Upvote 0

@Pgs85 sizin bahsettiğiniz durum bence stop etrafında su birikir ve daha sonra yavaşça aşağıya bagaj kapağının yanlarından süzülür. Ekstra bir durum yoksa sorun değildir. Orada bir tıpa vardır ve işlevi yoktur. Herhangi bir müdahale edilmemişse içeriye su girecek yer yoktur. 

Evet, benim bildiğim kadarıyla sadece logo kamera olanlarda hortum var. Ancak 2015ten sonra revize edilip hortum eklenmiş olabilir. 

Upvote 0
Arkadaşlar benimde 2014 , 11inci ay çıkışlı midlen plus , benimde bagaj açınca o delik şuan boş 😊 bazen benimde aşağıda Su birikmeler bagajı açınca sağdan soldan Su dökülüyor , acaba aynı sıkıntı mı 🤔

Upvote 0
@ogzogz aracı yeni aldım sayılır. Daha önce de işlem yapılmamış. Böyleymiş hep o kısım. Dediğiniz gibi normal olarak stopların yan tarafından su süzülerek geliyor. Ama daha önceki Aracım farklı bir markaydı bu şekilde su süzülmesi olmuyordu. Bu araçlarda dediğiniz şekilde olabilir. Ekstra bir durum yok. İlginiz için teşekkür ederim. 

Upvote 0
2013model kamera olmayan araç sahipleri de bu konuyu yanıtlarsa sevinirim. Fotoğraftaki kısım sizde de boş mu? 

Upvote 0
@ogzogz Kamera ile bir ilgisi yok sanırım. Çünkü benim aracım midline. Hortum var. Logo kamera değişince uyumlu hortumu taktım hatta kamera ile gelen.

Upvote 0
@tgun89  parça revize edilmiş. Ancak hangi yıl bakmak lazım. 

Çıkan parçada hortum yok ve 5. Dakikada tıpa sökülüp hortum ekleniyor.

Özetle logonun hortumlu ya da hortumsuz olması konusunda herkes haklı. Sadece hangi yıldan sonra eklendiğini belirlemek lazım. 

Upvote 0
@ogzogz Haklı haksız meselesi değil de mağdur olmamak önemli su konusunda :).

Paylaştığınız video golf 6 değil mi?

Upvote 0
Aracım 2015 Model kasım üretim, kamera yok ve o tahliye hortumu var aracımın Paketi Highline

Upvote 0
@tgun89 bunu tecrübe etmeden anlayamayız. Benim aracım 2013 tıpa var.videodaki golf 6 evet golf 7 bir sonraki yani benzer parçalar olduğundan örnek olsun diye ekledim ve dolayısıyla tahminime göre revizyona gitmiş.

mağdur olsun diye uğraşmıyoruz tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

Siz alaka yok diyorsunuz. Ben şimdi kendi aracımda hortum yok var mı diyeyim.

Haklı haksızlık olarak bahsetmedim, sadece 2013 kullanan biri olarak bahsedilen yerde tıpa olduğunu ve daha sonraki üretimlerde baştan da belirttiğim gibi revizyona gitmiş olabileceğini yazdım zaten.

Sonuç olarak mağdurluk bir durum değil. Etraflıca düşünüp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.

Upvote 0
@ogzogz Yanlış anladın hocam size karşı demedim onu. Tabiki siz de yardım etmek istiyorsunuz, bende.

Ama bence orada hortum olması gerekiyor. @Pgs85  En mantıklısı servise gidip sorgulatmak olabilir.

Upvote 0
@tgun89 bana yazdığınız için size cevapladım. Arkadasa yazsaydınız keşke daha önce. 

Bir de videodaki aracın golf 7 olmadığını anladığınızı düşünüyorum.

Bu arada arkadaşın araç da 2013. Yani belki ay farkı ile de değişmiş olabilir parça ve hortumlu eklenmiştir. Ya da logo bozulup sonradan revize edilmiş bir açma kapama logosu olabilir. Bilemiyoruz. Artık geri kalan araştırma kendisine kalmış.

Upvote 0

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Konuyu servise soracağım. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt