BAGAJ KAPAĞI İLE TAMPON ARASI SU BİRİKMESİ

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün aracım yıkadığımda, bagaj kapağı ve tamponu birleştiği yerde sol far tarafına doğru bagaj kapağı contası da biraz fazla su birikmiş olduğunu gördüm. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? İlerisi için bagaja su alma problemi olur mu? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Herkese tekrardan merhaba,

Bugün yetkili servis TAMAŞ daydım güncel değişim işçilik ücreti: 100 TL

PARÇA ÜCRETI: 67.91 Kuruş 

2014 sonu 2015 golf 7 midline plus aracımda bariz bir şekilde o ince boru gözüküyor boşa düşmüş güneş ışığıyla net gorduk teknik ekiple..

2013 model diğer bir golfede ordayken baktik ondada var di fakat ince ışıkla baktık güneş isigiylada siz rahatca görebilirsiniz...(fotoğrafı netleyene kadar canım çıktı)

20201204_111652.jpg

Upvote 0
@MertHaktan neyse ki doğru parçaymış sizin araç için.

Aşağıdaki benim aracımdaki parça. Hortum var mıdır yok mudur artık bakalım.

20201204_115558-01.jpeg

Gördüklerim yani kameralarda delik daha geniş. Belki de bu yanıltmış olabilir.

Bu da 2013 aracına logo kamera takan birisinin öncesi sonrası fotoğrafı.IMG_20201204_133728.jpg

Üst resimde gider kısmı yok görüyorum. Belki tasarım olarak daha alttadır ve görünmüyordur.

Upvote 0
@MertHaktan mert bey hortum içinde ise tekrar parça almaya gerek var mıydı ? , Neden yenisi ile değiştirdiniz ? Durumu net şekilde özetler misiniz lütfen ?

Upvote 0
Kısaca özetleyecek olursam @ogzogzhocamın resimde açıkladığı gibi benim aracım midline plus geri görüş kamerası yok hortum dolayısıyla 1 uç bagaj kaputuna gelicek şekilde diğer uç yukarıyı tutturucak şekilde standart .

@Aliyano62Hocam özetle şudur 6 ay önce o parcayi aracı temizlerken bezi hızlı sürdüm sürdüm ucu koptu ne olduğunu bilmeden birşey olmaz dedim şu aralar bagaji açınca tirimde cok olmasada su oluyordu ben takıntılı olduğum için isim garanti olsun ve forumdaki değerli hocalarimin görüşlerini dinledim değiştirme kararı aldım bugünde parçanın siparişini geçtim sadece ince bir serum borusu gibi bir parça ayriyetten birşey almadım fakat aracınızda geri görüş kamerası vs varsa ruhsata göre aynı parça fakat giriş yerleri farklılık gösterebilir..

Parçanın görevi amblem logo ve ince kısımlardan gelen suyu içindeki ince boru sayesinde dışarıya aktarması bagajdaki o siyah kısımda tahliye borusunu kaportaya sabit tutan sey eğer o koparsa tahliye borusu bagaj saçının içinde serbest kalıyor ve suyu düzenli tahliye etmiyor aşırı yağmur veya yakından tazzikli tutmadığınız sürece zaten içeriye kolay kolay su almıyormuş teknik servisin söylediği bu ben önümüz kış isim garanti olsun diye değıştiriyorum ....

Upvote 0
kesin bir tarih veremem ancak 2013 ilk yarısından önce üretimlerde eski açma kapama logosu bulunuyor.

Bu parça 2006 2013 arasında kullanılmış ve Polo Passat Eos Golf dahil birçok modelde bu parça vardır. (Kamera varsa muhtemelen hortumludur)

Tıpayı çıkardım ve resmi aşağıda.

IMG_20201204_161129.jpg

Orada gördüğünüz bundan daha geniş delikliyse muhtemelen hortum vardır. 

Pagaj kapağında deliğin olmasının sebebi de kameralı logo ya da daha sonraki üretilecek olan açma kapama logosunun ön hazırlığıdır. Bir işlevi olmadığından bu şekilde tıpa ile kapatılmıştır.

Yani özetle bazı parçalar zamanla yenilenebiliyor. 

Muhtemelen bagaj açma kapama logosu arıza yapsa serviste değiştirecek olsam yeni hortumlu parça takılacaktır. 

Konu yeterince netleştiğini düşünüyorum.

Upvote 0
@MertHaktan hangi serviste , parça ve servis fiyatı toplam ne kadar tuttu aynı gün yaptılar mı , bide bütün servislerde aynı mıdır acaba benimde şuan orası boş o siyah tapa yok ve senin dediğin gibi su birikmeleri oluyor ?

Upvote 0
@MertHaktan hangi serviste , parça ve servis fiyatı toplam ne kadar tuttu aynı gün yaptılar mı , bide bütün servislerde aynı mıdır acaba benimde şuan orası boş o siyah tapa yok ve senin dediğin gibi su birikmeleri oluyor ?

2 Dk önce siparişini verdiğim parçanın şuanki fiyatı ;

67,91'kuruş...

Tamaşta kalmamış bir tek avekte varmış ordan sipariş ettim getiricekler...

Herkese tekrardan merhaba,

Bugün yetkili servis TAMAŞ daydım güncel değişim işçilik ücreti: 100 TL

PARÇA ÜCRETI: 67.91 Kuruş 

Upvote 0

Geri
Üst Alt