Araba Muayene Hafif Kusurlar

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2013 Golf bi-xenon farlı aracımda kısa huzmeli far ayarı hatalı ve motor numarasını okunamadı olarak hafif kusurlu geçti. Şimdi nasıl oluyor da motor numarasını okuyamıyorlar çok merak ediyorum 🤭🤣 Aracım içeriye girmeden görevliye dedim ki bundan önceki muaynede motor numarasını okuyamamışlar. Bilgisi olan üstadlarım bilgilendirirse çok sevinirim 🤗

@Baho_34 hocam bayiden 0 km araçta götürsen motor numarası okunamıyor diyorlar. Kalıplaşmış artık bu kusur.( tüvtürke göre)  Keza kısa hüzmeli far hafif kusuru da ben hiç kusursuzunu görmedim. Bugüne kadar 15 muayene yaptırmışımdır hep aynı hep aynı  :sofor:

Benimde aracımda halojen far da led ampul var csp olanlardan. Bu şekilde girsem kalır mi acaba ben geçiyor diye biliyorum yine de sormak istedim zaten normal halojeni takması da zor değil de yine de merak ettim :)  

@Baho_34 hocam bayiden 0 km araçta götürsen motor numarası okunamıyor diyorlar. Kalıplaşmış artık bu kusur.( tüvtürke göre)  Keza kısa hüzmeli far hafif kusuru da ben hiç kusursuzunu görmedim. Bugüne kadar 15 muayene yaptırmışımdır hep aynı hep aynı  :sofor:
Motor kaputunu ne zaman açsam ben bile rahatlıkla okuyorum 🤭🤣🤣🤣 Far ampulü yetkili servisde yenilendi ve 2 defa ayar yapıldı. Kusur bulmak için mi özellikle böyle yapılıyor 🤔🤔🤔

@Nfk kısa far hüzme hatalı olmayan araba bende görmemiştim benim golfü muayeneye götürene kadar,, muayeneden geçtik kağıdı aldık baktim kusurlara aracta reflektör yok yazmışlar... bagaj kapagi içindeki reflektörü görememiş arkadaş 🤣

Mrb.

Bir önceki muayenede bagaj kapağındaki üçgen reflektörü göremediler. Normal dedim içimden, belki oradan çıkarmam gerekiyordu dedim. Geçtiğimiz yaz son yaptırdığım muayeneye giderken reflektörü ilkyardım çantasını açıp üzerine koydum. Yine göremediler. Bu sefer belki de kutusundan çıkarmam gerekirdi dedim içimden. Nasip olursa bir sonrakine giderken bagaja üçgeni kuracağım artık :D

Mrb.

Bir önceki muayenede bagaj kapağındaki üçgen reflektörü göremediler. Normal dedim içimden, belki oradan çıkarmam gerekiyordu dedim. Geçtiğimiz yaz son yaptırdığım muayeneye giderken reflektörü ilkyardım çantasını açıp üzerine koydum. Yine göremediler. Bu sefer belki de kutusundan çıkarmam gerekirdi dedim içimden. Nasip olursa bir sonrakine giderken bagaja üçgeni kuracağım artık :D
2 tane olmayışından  yazmış olabilir.

Bir dahakine sıra size gelince reflektörü görevlinin önüne kurun, sonra oraya yanaşın :lol:

2013 Golf bi-xenon farlı aracımda kısa huzmeli far ayarı hatalı ve motor numarasını okunamadı olarak hafif kusurlu geçti. Şimdi nasıl oluyor da motor numarasını okuyamıyorlar çok merak ediyorum 🤭🤣 Aracım içeriye girmeden görevliye dedim ki bundan önceki muaynede motor numarasını okuyamamışlar. Bilgisi olan üstadlarım bilgilendirirse çok sevinirim 🤗
Geçen muayenede okunamamışsa bir sonrakinde zaten okunamaz mantığı baz alınmış olabilir. Ya da meslektaşına sayısından tekrar motor no okunmuyor yazmış olabilir. Yani anlayacağınız sizin araç mimlendi, artık motor no okunamadı sizin aracın kaderi.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

IMG_20201127_231939.jpg

Camlar : görüş sınırlı dediği şeyse şu:

IMG_20201127_232147.jpg

Allah'tan ağır kusur yazmamışlar...

Geri
Üst Alt