Jump to content

Çamurluk Değişim mi Tamirat mı?

Recommended Posts

Hocam fikir vermesi bakımından söylüyorum. Maliyet açısından macun-boya/göçük düzeltme ne dediler bilmiyorum ama aynı çamurluk aynı renk 2050 TL'ye işçilik dahil değişim yapıldı aracımda geçtiğimiz yaz sonu. Yükselmiştir bir miktar muhtemelen.

Öte yandan boyasız göçük düzeltme ile kurtarılabilir gibi duruyor.

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Savatage yazdı:

eklediğim linkteki ADI RECAİ olan USTA ya %400 güvenebilirsiniz. bu çamurluğun değişmeyle alakası yok . klasik yetkili servis düzenbazlıkları 

Hocam sizden uzun zaman sonra yorum almak gerçekten memnun etti beni umarim sağlığınız sıhhatiniz iyidir. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Sponsor Üye

Bu hasar boyasız düzelmez. Boyasız düzelenler göçüklerdir. Bu tip hasarlarda saç esner ve yapısı bozulur, farklı bölgelere uzar. Her görünen hasar maalesef boyasız düzelmiyor.

Aracı uzun süre kullanacaksanız çamurluk değişsin jilet gibi olur. 2. el değeri düşmesin diyorsanız iyi bir kaportacı yüksek işçilik ücreti ile onarır ama bu iyi kaportacı Ankara gibi bir yerde bile 2-3 sayısını geçmiyor. Diğer kaportacılar macunla düşük işçilik kalitesini kapatırlar.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun arkadaşlar, boyasız göçük düzeltme birinci tercih olsun, mümkünse tabii.

Ama benden sonraki adama hatasız araç satayım diye kusurlu bir görüntü ortaya çıkacaksa başlarım o işe. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bizde dün bir kaza yaptık aracımız biraz hasar aldı dolayısıyla foruma girip hazır açık konu varken yorum almak istedim  sol çamurluk değişecek on tamponun tırnaklar kırılmış sol ön kapı muhtemelen değişim gibi başka nelerde hasar olabilir

20201120_165245.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Fourmatic gecmis olsun

sizin kapida degisecek, hatta yukaridaki az hasarli olanin bile degismesi gerekebilir cünkü tam uc kismi, daha önce skoda yetide bir tanidigin basina geldi, ufacik hasarda ayar bir türlü  tutmadi, kapinin camurlukla birlestigi yer cok sorunlu

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Fourmatic yazdı:

Arkadaşlar bizde dün bir kaza yaptık aracımız biraz hasar aldı dolayısıyla foruma girip hazır açık konu varken yorum almak istedim  sol çamurluk değişecek on tamponun tırnaklar kırılmış sol ön kapı muhtemelen değişim gibi başka nelerde hasar olabilir

20201120_165245.jpg

Büyük geçmiş olsun hocam. Sizin tampon, çamurluk ve kapı kurtarılamaz  vaziyete gelmiş. Gerçek bir usta kapıyı tamir edebilir ama değer mi? Tampon ve çamurluk değişecekken bence değmez. Darbeyi lastiğin arkasından değil önünden almış olsaydınız airbag bile açabilirdi, değişer/tramer olayını dert etmeyin. Jantta çizik harici bir hasar anlaşılmıyor ama ön takımı detaylı incelettirmenizde fayda var.

Ayrıca ben olsam (prosedür olarak mümkünse) tamponu değiştirmişken R Line tampon ile değiştirirdim. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, krym yazdı:

@Fourmatic gecmis olsun

sizin kapida degisecek, hatta yukaridaki az hasarli olanin bile degismesi gerekebilir cünkü tam uc kismi, daha önce skoda yetide bir tanidigin basina geldi, ufacik hasarda ayar bir türlü  tutmadi, kapinin camurlukla birlestigi yer cok sorunlu

Sanırım az hasarlı olarak bahsettiğiniz araç benim aracım, evet kapı boyanmalı denildi ama sadece parmak kadar yerde bir göçük var olmazsa göçük düzeltme de yaptıracağım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...