Golflerimizde ince düşünülmüş detaylar.

Ben amblem geri görüşe hayranım doğrusu, yağmurda ve kötü yol koşullarında korunaklı olması diğer araçlara açık ara fark yaratıyor. (Lüx sınıfı saymıyorum.)

Yağmurlu havada silecek çalışırken, aracı park edip stop ettiğinizde silecek camın ortasında yarıda kalmıyor. 
Camlar da aynı şekilde aracı stop ettikten sonra halen kapanabiliyor.
Ayrıca benim eski aracımda takıntılı olduğum camları açarken o esnada aracı çalıştırınca, cam motoruna elektrik kısa süreliğine gitmezdi ve durdururdu. Bunda yağ gibi akmaya devam ediyor. 
Ben elektrik kesintisi olayına multimedia sistemini de eklemek istiyorum hocam. Aracı çalıştırdığınızda sistem elektrik kesintisine uğramadan çalışmaya devam ediyor. Bu da benim eski arabalarımda en nefret ettiğim şeydi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

* Motoru stop ettiğinizde sileceklere bakın hafif kımıldama olur. Sileceği sürüşte hiç kullanmamış olsanız bile uzun süre kımıldamayan silecekler böylece yerlerinden oynar ve buzlanmadan mütevellit yapışmaları engeller.

* Motor kaputu açıkken silecekler hiç bir şekilde çalışmaz.

GOLF....

Ayrıntılarıyla farklı...

Ailemizin üyesi nedense hiç araç gozuyle bakamadım başka bişey benim için:)...

Sağ silecek kolu sol sinyal kolundan yukarıda degilmi:)...

İlk zamanlar alisamamistim fakat daha sonra ne kadar konfor odaklı ayrinti olduğunu serviste anlatmışlar di...

@Mmt0634 evet bu sağ silecek koluyla sol sinyal kolu dengeli mi değil mi birisi aydınlatabilir mi?  :D

ben de şunu ekleyeyim acil durumlarda elfreni butonunu çekili tutarsanız 4 tekerden güzel bir frenleme yapıyor. bilmeyenler için karlı bir günde denenmesi tavsiye edilir.

@Negatiwe "Motor kaputu açıkken silecekler hiç bir şekilde çalışmaz" bu hususu bilmiyordum. ama diğer özelliklerin hepsini biliyorum. ama şunu anlamış değilim 2013-2015 MK7'lerde emniyet kemeri takılı değil ise el freni inmiyordu, şimdiki modellerde fark etmiyor. 

@Negatiwe "Motor kaputu açıkken silecekler hiç bir şekilde çalışmaz" bu hususu bilmiyordum. ama diğer özelliklerin hepsini biliyorum. ama şunu anlamış değilim 2013-2015 MK7'lerde emniyet kemeri takılı değil ise el freni inmiyordu, şimdiki modellerde fark etmiyor. 
Doğrudur hocam kemersiz kullanmadığım için fark etmedim hiç.

Bir de konuyla alakasız ama Golf 7 araçlar ilk geldiğinde el fren lambasının ışığı sarıydı, 2013 Temmuz sonrası turuncu oldu : )

@Negatiwe o detayı hiiiç hatırlamıyorum  :O bende site içerisinde aracı manevra yaparken fark ettim.  :D  

Amblem kamera ile alakalı merak ettiğim bir husus var ama; don oldu ve amblem buz tuttu diyelim, kamera açılmaya çalışınca zarar görür mü acaba yoksa zorlanınca açılmasını engelleyen bir sistem var mıdır? 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@frknyldrm Hocam amblemi döndüren motor sanmıyorum ki logoyu yada dişlileri kıracak kadar güçlü olsun. Yanlız şöyle bir detay var logo çerçeveye temas etmediği için sanıyorum ufak bir mil üzerinde dönüyor. Bu nedenle çerçeve ile logonun donup birbirine yapışması çok olası değil gibi. 

@Negatiwe@frknyldrm  Tuhafıma gitti, bizde (Firmada) 2 tane var ama kameralar böyle görünür açıkta değil. bi daha baktığımda foto çeker yollarım. Bu arada geri görüş kamerası açıkken bi çok kişi "abi, bagaj kapağı açık dikkat et" veya "abi kilit arıza yapmış" diye uyarırlardı.

Geri
Üst Alt