2017 Leon FR’dan çıkma yay

@Chaqlar123 Teknik detaylarını bilemiyorum hocam ama forumda bu konuda bolca bilgi mevcut, biraz araştırmanız gerekiyor. 

Yetkili bir satıcıdan Eibach alın geçin derim. Nisan'dan beri kulllanıyorum. Konfor spor yay için gayet iyi, yol tutuşu belirgin şekilde arttı, virajlarda burulma düştü.

Piyasada çok fazla sahtesi var, tanımadığınız kişiden alırken iyice araştırın derim, Ankara'da temin etmek isteyenleri güvenilir bayiyye yönlendirebilirim.

Yay konusu sanıldığı kadar basit bir mesele değil, helezon genişliğinden kullanılan malzemenin niteliğine kadar hem konforu hem yol tutuşunu çok fazla etklieyen paramatreler var. Adamlar bu işin mühenisliğini kasıp aynı marka modelin farklı motor seçeneklerine göre farklı yaylar üretiyor. Pres işlerine girip kıymetli araçlarınızı yormayın derim.

@Mobydick Sahtesi nasıl anlaşılıyor hocam? İçerisinden bir belge çıkıyor sanırsam o olursa orijinal diye biliyorum.

@Mobydick bende soracaktım hocam. orijinal  yada sahte durumunu nereden teyit edebiliriz. birde nereden temin ettiniz acaba ?

@Mobydick Haklısınız eibach iyidir ama ben aracımın o kadar düşmesini istemiyorum spor yay ideal olucaktır benim için :)
Sandığınız kadar düşmüyor, hatta bir çok yerden eskisi kadar rahat geçiyorum. Aksine tabiri caiz ise arabanın leylek gibi duruşu gidiyor baya bir görüntüyü toparlıyor. Aşağıda biraz karanlık çıkmış, lastik ile çamurluk arasında 2.5 parmak gibi boşluk var. Ben basık araba sevmem ama bu yaylar tam ayarında oluyor. Vogtland'lar arka ve ön eşit alçalıor, araba yatayda düz duruyor ve görüntü daha basık. KW'lar çok sert vs her yayın farklı karakteri var. Ben hem konfor hem sürüş performansı açısından Eibach'ta karar kıldım ve memnun kaldım. 

IMG_9767.jpg

@Mobydick Sahtesi nasıl anlaşılıyor hocam? İçerisinden bir belge çıkıyor sanırsam o olursa orijinal diye biliyorum.
Belge veya kutu yapmak çok kolay. Ben bu konuda uzman değilim ancak sahte diye gösterdikleri bir kaç tanenin boya rengi ton olarak farklıydı, yayların yüzeylerinde pürüzler, boya kalıntıları vardı. Bir tanesi görsel olarak çok iyiydi ancak yanyana koyunca genişlik ve aralıkları farklıydı. 

Elinizde orijinal varsa yanyana kıyaslayarak büyük ölçüde anlarsınız ama kafadan şöyledir böyledir diyemiyorum. Zaten araca takınca anlaşılır da o zaman iş işten geçmiş olur. 

Geri
Üst Alt