Jump to content

Vw grup media üniteleri

Recommended Posts

Geçen gordugum bi alet, Preh di ve 840C ama Navigasyon vardı uzerinde. Urun kodu ayni olsa da özellik farki olabiliyor sanki.

Ama bunun navigasyonunu TR'de calistiramazsin dediler, dogru mu bilemem.

Çalışacak olsa da gps anteni gerekir sanırım, bide trafik bilgisi olmadan ne kadar ise yarar  :) CarPlay olunca cihazlarda navigasyon gereksiz kaliyor bence, trafik bilgiside var zira onda.

Bide Nav olsa bile Hayalet Ekrana yansiyor mu bilmiyorum mesela.

image.thumb.jpeg.7d9156cb84442917688480dd03901845.jpeg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK Evet yansıyor ama hayalet de desteklemesi gerekli Navı, konularım arasında detaylı şekilde açıklamıştım.

Detaylı bilgi sormak isteyenlere Özel Mesajdan elimden geldiği kadar yardımcı olurum, mesaj atmanız yeterli :) Bilgi paylaştıkça çoğalır inancında olan biriyimdir :) 

tarihinde fkorkmaz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK Görseldeki attığınız SERİ no olan sizin cihazsa eğer O cihaz standart bir DİSCOVER MEDİA birde DİSCOVER PRO var. Sanırsam medialarda nav destekliyor ama sd kartla çalıştırıyorlardı yabancı forumlarda görmüştüm, Discover Pro da ise içine gömülü bir şekilde NAV olarak geliyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@fkorkmaz evet bu Discover Media ama Nav'lı. bunun Nav Hayalet'e yansıyormu onu bilmiyorum işte. SD Kartla çalisiyor evet. sattim bunu bende değil artik. 1250TL'ya :) Nav Hayalet'e gelebileceğini bilsem tutardim. Bu unitede TR'de nav işi olmuyor dediler, aktivasyonunu bilen yok sanirim. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konuyla alakalı bir döküman buldum , navigasyonun Discover Media Generation 1  Discover Media Generation 2  Discover Pro Generation 1  Discover Pro Generation 2 de desteklendiği yazıyor. yani bizim medialarda destekliyor ve türkiye haritası da mevcut bunun üzerine düşsek çözebileceğiz sanki buraya resmi dökümanın linkini bırakıyorum çözebilen olursa bizimle de paylaşırsa sevinirim

https://www.volkswagen.com/discovercare-guide/discovercareguide.pdf

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Discovery Media'da var görünüyor ama TR'ye lisans vermiyor galiba, bundan TR'ye Navigasyonlu Discovery Media gelmemiş olabilir hiç.

Benim arastirmalarimda ana engel Discovery Media'da Navigasyon aktivasyonu yapabilen yoktu, belki bu durum degismis ve yapabilen vardır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK Türkiyeye bir golfle gelmiş ve golfle sorunsuz çalışmış Tr lisanslı sd kartı ile sonra arkadaş sökmüş golfden passata takacakken bizim arkadaş aldı aracı multimedia bizim arkadaşa verdi ama sd kartı kaybetmiş çalıştıramadık biz.

B4AFD4A2-8DC2-45C3-A123-C5D73BD3324E.thumb.jpeg.cd3d81e85e8f2dc260364533a9922ec6.jpeg

tarihinde fkorkmaz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 1 ay sonra...

@BurDem Bunlarin hepsi orjinaldir.

Aracin üretim zamanı hangisi olursa o takılır, Preh Delphi ayni düzeyde ayni kalitede ayni ozelliklerde cihazlar, urun kodlari fonksiyonları ses kaliteleri aynı, hic bi farklarini görmedim. Dışarda satilan dediginiz tum urunler ya araclardan çıkma yada yedek parca olarak VW den gelme.

Harman ise yine orjinal ama daha ust duzey bi ekipman, Discovery Pro ekipmanlar Harman'dir, Dynaudio Fender gibi ses sistemlerini destekleyen, Daha kaliteli ses'e sahip, navigasyonu olan cihazlardir. Dolayisi ile fiyat olarak daha yuksektirler.

Daha cok Delphi görme sebebiniz carplay icin cracklenmesinin Preh'e gore nispeten kolay olması :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...