Dijon Jant orjinalliği

Bindiğimiz araçların daha hangi parçalarının Türk malı olduğunu görseniz şaşarsınız. Yağ filtresi, ateşleme bobini, cam fitili bunlarsan birkaçı. OEM üretiminde dünyadaki sayılı ülkelerden biridir Türkiye.

F276FD77-7326-4B67-AD30-5814E9390AAD.jpeg

Yukarıdaki filtre 2019 model aracımdan çıktı.

Piyasada bolca Dijon olduğundan kimsenin replikasını yapmaya uğraşacağını sanmıyorum.

Bir arkadasim fabrikanin muduru Gebze de

Bmw nin bazi parcalarini uretiyorlar orjinal olarak Almanyaya gonderiyorlar

Uretim kalitesi cok yuksek en ufak bir urunde hata cikarsa ceza yiyorlar

Kisaca ulkemizde cok parca uretiliyor yuksek kalitede burdan giderken 10 euro ordan bize gelirken 100 euro oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben hiç türkiye yazan orjinal bir jant hayatımda görmedim. Hepsi ya klon ya replika ben olsam almazdım. VW logosu ve parça kodu var mı? %99 yoktur varsa da orjinalinde gibi değildir mesela kabarık değilde içine doğru cnc makinasıyla oyuktur. Tercih sizin

20201010_103455.jpg

Dostlar görüştüğüm satıcıların birinde jantların ön yüzü çizikten dolayı boyanmıştır diyor. Sizce sorun yaratır mı, ilerleyen zamanlarda  boya atması filan? Ya da muayene de sorun yaşatır mı? 

Dostlar görüştüğüm satıcıların birinde jantların ön yüzü çizikten dolayı boyanmıştır diyor. Sizce sorun yaratır mı, ilerleyen zamanlarda  boya atması filan? Ya da muayene de sorun yaşatır mı? 

Muayene de sorun yaratmaz. Lastik balansı bu yüzden var. 

Ön yüzü boyalı ise sadece, arka yüzünde bir problem yoksa (kırık, çatlak, kaynak, onarım izi vs.) bence problem değil. 

@mea dijon jantları 2 firma üretiyor;

CMS (Made in Turkey)

Ronal (Made in Poland)

Aralarında hiç bir şekilde kalite farkı yoktur.,

Burada önemli olan aldığınız jantta daha önce tamirat veya boyama işlemi yapılıp yapılmadığını anlamak olacaktır.,

ilk resimde (sıfır jant) göreceksiniz., göreceğiniz üzere jant göbeğinin iç kısmı., çukur kısımlar "pütürlü mat boyalı" olur., yüksekte kalan diğer kısım "boyasız çıplak metal" halindedir., jant fabrikadan bu şekilde çıkar.,

Devamındaki resimler ise 2. el ama işlem görmemiş., tamirat vs. amaçlı boyanmamış, fabrikasyon jantların resimleridir; dikkat ederseniz tüm resimlerde çıplak metal yüzey kesinlikle boyasızdır.,

1. resim sıfır jant;

/monthly_2019_01/thumbnail_image3.jpg.d288b1de7fef46e30b7c626fd5e7f11a.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 36561

Ekli dosyayı görüntüle 36556

Ekli dosyayı görüntüle 36558

Ekli dosyayı görüntüle 36559

@mea Aşşağıdaki resimdeki jant ise tamirat görmüş sonradan boyanmış bir janta örnek., resimden de görüleceği üzere çıplak metal yüzeyi boyamışlar., bu şekilde jantın daha önce tamirat görüp-görmediğini sonradan boyanıp-boyanmadığını anlayabilirsiniz;

Ekli dosyayı görüntüle 36562

Ben hiç türkiye yazan orjinal bir jant hayatımda görmedim. Hepsi ya klon ya replika ben olsam almazdım. VW logosu ve parça kodu var mı? %99 yoktur varsa da orjinalinde gibi değildir mesela kabarık değilde içine doğru cnc makinasıyla oyuktur. Tercih sizin

Biliyorumda demek istediğim şuydu bu jantlarda ben parça kodu olduğunu düşünmüyorum. Ben olsam tercih etmezdim ama tabi tercih meselesi.

@Tanju1616 Abi senin jantta türkiye falan yazıyor mu sen daha yeni almıştın. 
CMS firması Mercedes, BMW, Ferrari, Porsche gibi markalara jant üreten dünyaca ünlü bir jant üreticisidir.,

CMS üretimi dijon jantı incelediğiniz zaman  üzerinde "kabartmalı" VW logosu da vardır, parça kodu da vardır,

Üretim kalitesi olarak Türkiye'yi küçümsemeyin., Polonya, Macaristan, Portekiz, Romanya, Slovenya, Hırvatistan, Slovakya, Yunanistan, Litvanya vs.. bu ülkelerin hiç biri bizim kadar kaliteli üretim yapamazlar, isteseler de yapamazlar, Türkiye otomobil yedek parça üretiminde dünyada sayılı ülkelerden birisidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Türkiyede araç üretildiğinde herkes güveniyorda, jant üretildiğinde neden güvenilmiyor :)

Polonyadaki de buradaki de birebir aynı. Türkiye işçiliği çoğu ülkeye göre kalitelidir..

Okadar genis bi fiyat yelpazesi varki bu dijon jantin acaba yetkili serviste sifir fiyatini bilen var mi ne kadar

Geri
Üst Alt