Jump to content

Yeni Passat ve Yeni Klima Ünitesi

Recommended Posts

Ekim ayında gelen son partideki yeni Passatlar da yeni klima kontrol ünitesi ile gelmiş.

Aliexpress de bu yeni ünite vardı ancak yakında iyice yaygınlaşır, retrofitçi arkadaşlar için de yeni bir uygulama olur. 

Screenshot_20201006_145356.jpg

tarihinde tiesay tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Aliiii Hocam görüntü bence de güzel, kullanım tecrübesi de korkulduğu gibi zor değil deniliyordu.

Mekanik tuşlar kadar rahat ve hızlı tabiki olamaz ancak günümüz dünyası kapasitif tuşlara, dokunmatik ekranlara kayıyor maalesef. 

Sanıyorum forumda da bir arkadaşımız golf aracına bu kontrol ünitesinden uygulama yapmıştı, eski gün tam hatırlayamadım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elegance passat aldık geçen hafta ön arka amblem’ler direksiyon logosu ve jant logoları’da farklı bende çok sevmedim açıkçası ama alışırız tabi her şeye alıştığımız gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, tiesay yazdı:

Ekim ayında gelen son partideki yeni Passatlar da yeni klima kontrol ünitesi ile gelmiş.

Aliexpress de bu yeni ünite vardı ancak yakında iyice yaygınlaşır, retrofitçi arkadaşlar için de yeni bir uygulama olur. 

@GkM_2015Ahmet hocamın aracında var bu panelden.

Görüntü çok hoş ama mekanik tuşların kullanım kolaylığı da ortada. Önceliklere göre tercihler değişir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tiesay yazdı:

39 dakika önce, frknyldrm yazdı:

@GkM_2015Ahmet hocamın aracında var bu panelden.

Görüntü çok hoş ama mekanik tuşların kullanım kolaylığı da ortada. Önceliklere göre tercihler değişir.

33 dakika önce, Musaaksoy yazdı:

Bence iyi ama o klima ünitesinden sonradan Multimedia sönük kalmış daha büyük ekran ister

6E7B1589-6EF3-4F17-BBE7-7BA05EA7A749.jpeg.a09bf8627c3f09b64291a89a26ac6b97.jpeg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, İlker34 yazdı:

Ben fiziksel tuşlardan yanayım. Kullanımı dijitale göre daha iyi , ergonomik gibi. 

Bunun görüntüsü daha modern, daha şık olsa da ben de sizinle aynı fikirdeyim. Fiziksel tuşta gözü yoldan ayırmadan kullanım imkanı oluyor.

Parmak izinden hiç bahsetmiyorum, kapı cebinde cam silme bezi ile gezdiğim için iz oldukça silerim, sildikçe de tuşlara basmış olurum herhalde. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dokunmatik klima paneli üreticiler müşterilerin ilgisini çekmek için bu dokunmatik ekran işini sevdiler., bir süre daha bu akım devam edecektir sonrasında yeniden mekanik tuşlu üniteler geri döner., direksiyon başında klimanın sıcaklığını dokunmatik panelden yapmak için eziyet çekmek kadar saçma bişey olamaz.,

80'lerde vatkalı ceketler, 90'larda oduncu gömlekleri modaydı., şuan hayatımızda değiller.,

Tek bir tuşa basarak 250 milisaniye sürede klima paneline bakmadan sıcaklığı ayarlamak varken., insan neden sürüş esnasında gözünü yoldan ayırıp dokunmatik panel ile boğuşup ayar yapmaya çalışmak...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klima görsel olarak güzel gözüküyor fakat araç kullanım esnasında bir o kadar da tehlikeli "bence". Sürüş esnasında tuşları bulabilmek için üniteye bakmak dikkat dağıtıcı bir unsur olacaktır.

Otomobil devleri artık araçlarında dijitale giderken bizim bunlara alışmamızda çok uzun sürmeyecektir..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...