Golf 8 bekleyenler

@Salih Sayın o dönemler de 1.4 Highline manuel 59,500 civarıydı... 7 yılda rakamlar iyice komikleşti. (son 1 ayda da güldür güldür gibi oldu)

@Culture33  Ben hesaplamamı 2013 yılında golf 7 aldığım döneme göre oranlayarak yaptım zaten. O zaman ÖTV %40 idi. Şİmdi %50 baz donanım sonrası %80 .

2013 yılında 51.250 TL ye aldığım golf 7 nin Almanya satısı 21.000 Euro idi ve euro o zaman 2,70 TL idi. Benim ödediği 51.250 TL den 29.300 aracın fiyatıydı o zaman, geri kalanı da vergi + kar vb.(Fatura halen duruyor) ( Araç 1.2 TSI manuel comfortline)

Bu duruma göre yeni vergilerle oranlamaya çalıştım. Belirleyici nokta vergi sınırı olacak baz donanım için.
Bende 2013 Temmuzda 1.2Tsi comfortline manuel cam tavan dijonlu aracı 51bine almıştım. 

Keşke 2013 yılına geri dönebilsek, hiç değilse paranın bereketi vardı.

ben uzaydn cumartesi gunu passat 15 tsı busınes paketı 352bın lirdan sordum bugun tekrar araadı arkadas araba 364 bın mıs yenı fıyat ınanmayan dogrulayabılır.

Ben bekliyorum ama fiyatlara bakılırsa daha çok beklerim. Neyse ki gerçek mümin yoklukta sabredendir..

ben uzaydn cumartesi gunu passat 15 tsı busınes paketı 352bın lirdan sordum bugun tekrar araadı arkadas araba 364 bın mıs yenı fıyat ınanmayan dogrulayabılır.
Doğuş ta uydu modaya, normalde doğuş gümrükten aracı çektikten sonra o fiyattan satmaya devam eder, euro artışı v.s. yansıtmaz. fakat talebi görünce psa grubu gibi bütün araçlara euro kuru zammı yapmaya başlamış..

Bende 290 -300 gibi olur düşünüyorum boş paket bir heves golfü satıp. 2018 passat aldım 5 ay oldu arabaya bi türlü ısınamadım golf bekliyorum hoşuma giderse 8 yoksa. İkinci el 7 yada bucuk bakacaz artık 

Bide golften passata geçip benim gibi düşünen varmı golf mü passatmı

Bende 290 -300 gibi olur düşünüyorum boş paket bir heves golfü satıp. 2018 passat aldım 5 ay oldu arabaya bi türlü ısınamadım golf bekliyorum hoşuma giderse 8 yoksa. İkinci el 7 yada bucuk bakacaz artık 
gözlemlediğiniz farkları kısaca yazabilir misiniz ? teknik detay değil de hissiyat olarak.

Bide golften passata geçip benim gibi düşünen varmı golf mü passatmı
B8 için genelde olumlu yorumlar yapıyorlar aslında ama siz neden ısınamadınız acaba?

Ben 2 sene civarı Passat b7 kullandım; bakımlı, düşük kmli bir araçtı. Trim sesleri çok fazlaydı, başka bir olumsuzluğunu görmedim. Boyut olarak da Golf'e göre çok avantajlı ama Golf Golf'tür. :)

3, 4, 6 ve 7.5 kasa kullanıcısı olarak söylüyorum bunu.

Ancak büyük araba ihtiyacı olursa yine Passat düşünebilirim.

@Memati Hocam ben jettadan golfe gectim passat alacakken donanim ve dsg den dolayi golfu tercih ettim.Comf. golf trend.man passat ayni paraydi.Sedan aractan zaten yorulmustum yok park derdi yok manevra vs.Yan ruzgarlardan da cok fazla etkileniyor sedan araclar.Golf daha pratik daha kivrak daha genç...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam şunuda belirteyim tabiki zevkler renkler farklıdır

passat uzun yolda vrajlarda golften çok iyi uzun yol kullanacak sanız passat şehir içi kesinlikle golf

golfe göre hantal golf 140ta bile rüzgar sesi yoktu bunda 120 itibari başlıyor golfün yalıtımı bana göre daha iyi passat segment olarak üstün ama bence golf hala yolda görüyorum aklım onda kaldı golften aldığım tadı ben passat 'tan almadım bu benim görüşüm tabiki kişiye göre değişir

@Memati Hocam golf de 120km/h den sonra rüzgar sesi alıyor, aksine passat bir üst sınıf olduğu için rüzgar sesini daha az almasını beklerdim. Kaç model passat sizin araç? 

Hocam passat 2018.   20 binde

Golfüm 2015 ti 3.5 sene kullandım km 10000bin olunca sattım değişiklik olsun birde üst segment dediğiniz gibi passat olsun dedim ama benlede alakası olabilir ben golften aldığım tadı bunda alamıyorum satmayıp bekleme sebebim ise golf8 bi canlı görmek istiyorum

@Memati Ben de yeni Octavia ya bakınıyordum esasen, eğer passat da durum buysa octavia da daha iyi olma ihtimali yok gibi. 

Geri
Üst Alt