Azerbaycan

@Savatage Sizin Atatürk'le sorununuz mu var hocam? ya da sıkıntınız mı var?
Hocam ironi.

Haritaya bakarak sevre göre  Trabzonlu olan fesli deli ve malum partiye rekor oy çıkan Rize nerede ? Yani iktidar partisine oy verip Atatürkü eleştirenlere eleştiri anlamında cevap.

@Savatage ayıracam derken Kadir Şeker olabiliriz bu devirde gerenk yok. Adamın hayatı bitti sadece iyilik yapmak istemişti. Geçen dar bi sokakta sağ sol araç park etmiş karşıdan araç geldi sıkışa sıkışa ileri geri geçiyoruz genç bir çocuk kaldırımda yer yokmuş gibi arabaların arasına girdi birden benim camda açık önü sürtmesin diye kafamı çıkarıp bakıyorum. Genç bana diyorki ne üstüme sürüyon ezecenmi beni diyor bende dedim kocaman kaldırım var kaldırımdan yürüsene ne işin var burda görmüyonmu yolun ortası. Bana tekrar diyor ezecenmi dursana diyor. Bende tekrar kaldırımdan yürü dedim  o arada diğer araç geçti bende gitmeye başladım. Arkadan bağırıyor hayvannnnnn diye aynadan baktım yanında yaşlıda bir kadın var. Aklıma YouTube deki bir video geldi bi anlık öfke ile hapse giren adam özgürlüğün bir dakikasını hiçbir şey ile değişmem diyordu.  Bastım gittim arabadan insem biliyorum çakıp kafayı bekmezi akıtacam ama değer mi değmez gerek yok. Has.... Deyip devam ettim onun hayvan demesiyle hayvan olmadık.

Forumlarda bu tip milliyetci gazlamalarla zaman kaybedecek yasi coktan gectim. Bu saatten sonra beni ve ailemi ilgilendirmeyen hic bir sey umrumda degil. 

@agacmalzeme hiç sorma hocam çok haklısın. Ben de bir kere beni mi ezecen mevzusuna girmiş bulundum istemeden. Garip bir yer olmaya başladı ülke

Arkadaşlar mesele yok mahalle kavgası yok Tahir abinin bilmemnesi değil.Sakin olaki boyle yorumlari okuyup meseleyi basite alip dusunmeyin.Mesele çok ciddi.Olay Azerbaycan in kaybedilmiş topraklarini geri almasi mesele Hocali Katliami.Amacimiz kesinlikle ucuz milliyetçilik naralari atmak değil.Ama geçmişte yasananlari unutmamak gelecek nesillere de aktarmak.Ermeni devletinin bu yaptığı tamamen kustahlik hadsizlik ve Türk halkini Turk milletini soykırıma uğratmak.Elinde olsa aynisini Ülkemiz icinde yapar bu ermeni devleti.O yuzden Azerbaycan li kardeşlerimizin sonuna kadar arkasinda durmaliyiz.Sakin da yanlis anlasilmasin ulkemizde yasayan Ermeni vatandaşlariyla sonuna kadar beraberiz kardesiz...

Tarih her zaman kendini tekrar eder. Tarihi bilip ona göre cephe almak özgürlüğün anahtarıdır. Katı milliyetçilik zarar verdiği gibi milliyetçi olmamak ve geniş olmakta bir o kadar zarar verir. Her şey kararınca olmalı. 

Türk ve Türklüğümüzü unutmayalım. Ayakta kalabilmek içinde mantık çerçevesinde milliyetimizi milletimizi koruyalım. 

Putin amca el atmasa ne ateşkes ne de geri çekilme olurdu

Geri
Üst Alt