Golf satılıp polo alınırmı?

Bencede polo mantıklı gibi otomatik artı sıfır araç belki golf kadar oturaklı olmaz ama bence bi clio gibi hüsran olmaz birde sunroof lu halledebilsem mükemmel olacak aklımdayken söylim manuel polo isteyen varsa geçen hafta avek te bitane vardı

Söylediğinizin aynısını maddi sebeplerden dolayı yaptım, benim aracım 2016 golf 1.2 dsg Comfourtline idi, satıp 2018 Polo 1.0 higline dsg aldım, önce artılarına geleyim, 

-Araç daha teknolojik, eski pololara oranla her anlamda golfe daha çok yaklaşmış bazı durumlarda kasa olarak yeni olduğu için dizayn olarak daha iyi bile duruyor.

-Yakıt tüketimi gözle görülür daha az, şehir içinde dikkatli kullanırsanız 5 lt. li değerler hayal değil, şehir dışı 4 lerde gezersiniz.

-Multimediya ekranı çok şık, Golf 7.5 Higlinedaki ekranın aynısı, kokpit multimediya kadran dizaynı çok bütün, bu ekrana sahip olmak için golf 7 de vagcılar 6-7 bin fiyatlar istiyorlardı torpido vs değişimi ile. 
-Ses sistemi golfle aynı, hiç bir farkı yok.

-Aracın dış çizgileri daha modern. 

Gelelim Golfe göre eksilerine;

-Daha dar ancak rahatsız edecek düzeyde değil, bagajı daha küçük ancak çok büyük farklarda yok, kesinlikle eski nesil pololardan hem iç hacim olarak hem bagaj olarak çok daha hacimli, şöyle kıstas yaparsak eski Polo ile arasında çok büyük fark varken golfle arasında Okadar büyük fark yok.

-İç malzeme kalitesi golf kadar iyi değil, golf bu konuda çok önde, ancak şuda var malzeme kalitesinde  diğer markaların C sınıfı araçlarıyla yarışır (B demiyorum bakın), Özellikle ön kokpit çok kaliteli duruyor, Golfle aynı malzeme şekil olarak daha bütün.

-Yalıtım olarak adac verileri 130 km hızda iç gürültüyü 68-69 Db. Verse de (bu değer golfle aynı) araç 100 km hızdan sonra golfle göre daha çok rüzgar sesi alıyor, lastikler ise 195-55-16 olmasına rağmen golfle aynı hatta bazı durumlarda daha sesli gibi geldi (göreceli olabilir).

-Sonuç olarak fiyat anlamında Higline alacaksanız 2015-2016 golf Comfourtline ile çok fark yok aralarında 15-20 bin oynuyor, ancak golften inince sizi ancak higline bir Polo tatmin eder. Genel olarak koltukları olsun iç kalite olsun Comfourtline Polo dan daha iyi ve Comfourtline golfü aratmayacak kadar şık. Motor Dsg uyumu çok iyi, aracın yolda gidişi çevikliği çok hoş. Ben 60-70 bin km ye dayanmış golfü satıp elimde 15-20 bin civarı nakit bırakarak 17 bin km de higline bir Polo aldım, kimileri macera aramışsın dese de golf 6-7 ay sonra eski bir kasa olarak anılacak 7.5 uda var sayarsak daha eski bir kasa olacaktı hemde, Polo ise beni şuan tatmin ediyor, hemde daha teknolojik. Karar sizin.

1C2EF140-BDC2-4ACF-9E80-B70604374651.jpeg

2C9ED43F-AD85-4F41-8865-D49591F6F8E7.jpeg

2BB973AC-2E4F-4E69-A3AB-966F07045415.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
alınmaz. C'den B'ye bence geçilmez. Ha polo gti alsaydın geçilebilirdi. madem arabandan sıkıldın, onu sana sevdirecek bir tavsiyem var. Golf 2.0 TDi turbosunu piyasadan alıyorsun (gtd 1449 vz), direk motora uyuyor. yazılımla 190-210 hp civarı bir güce ulaşıyor. bir kez kullandıktan sonra gözün bit kadar motorlu Polo'yu görmez bile.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@ali_burkayteşekkür ederim bilginiz için ben işte ne yazıkki comforline düşünüyorum ama highline olarakta fiyat sorarım avekte çalışan arkadaşım var işte ekstra indirim yaptıracak personel indirimi bakalım ben en çok sunroof istiyorum inşallah denk gelir

Açıkçası golften poloya geçmek istemezdim GTI olmadıktan sonra...

İlla değişiklik isteniyorsa Leon Fr falan bakılabilir...

• Beğen
Tepkiler: SCC
@omurkadir fr güzel bende beğeniyorum ama bu şekilde yaparsam cebimden para çıkmayacak böyle sıkıntılı dönemde borca girmek istemiyorum yoksa tabi fr çok iyi işte şöyle bişey var gelecek siparişlerde golf te leon da yok yeni kasaya geçiş yapılacak yavaş yavaş

@vsoner dediğin güzel fikir teşekkür ederim ama işte bende sıfır araba hevesi var artı otomatik olması poloyuda seviyorum birde 3 ay sonra golf 8 Türkiyede yeni yüz bi arabayla devam etmek bana mantıklı geliyor benim arac 7 yıllık olucak he 2,3 yaşında olsa araba aklımdan geçmez değişim

B sınıfı aracta 

Comfort ve Gümüş gri polo her türlü tercihimdir.

High polo için önler led olsaydı belki aklı çelerdi ama zaten led değil .

Renk zaten beyaz ve gümüş gri dışında seçenek az !

Gümüş gri şiddetle polo da en iyi renktir

@Yehanoha teşekkür ederim bende bunun farkında olduğum için şu an polo galerilerde sıfır 220 civarı ben 170 li rakamlara alacağım bayiden avantaj artı sıfır otomatik ilk binici sizsiniz oda bir artı
Merhabalar, ben de Polo arıyorum ancak Türkiye'deki hiçbir bayide Polo bulunamıyor. Siz hangi bayiden alacaksınız acaba?

@Sinanmiray merhaba hocam beklentileriniz bağlı. Ben olsam almazdım. 1.0 tsi şehir içi ve şehir dışı uzun yolda kullandım. Kesinlikle golf tadını vermez. Eski modelde olsa manuelde olsa Golf tercih ederim. Geçen gün A3 u olan bir arkadaşım bile benim golf e göz koydu. Satarsan ben alırım diye. Golf gerçekten bir tutkudur. 😊 

@gokberks avekte birtane geçen hafta manuel vardı ben haftaya felan görüşcem kasımda araç girişi olmaya başlıcakmış oda fazla olmadığı için belki bikaçtane gelebilir dediler ayırcaklar 

Golf’ü Polo’yu falan değil de ülkemin insanını bu düşünceye iten gerçekleri düşününce bir of çekip karşıki dağları yıkasım geliyor. X ülkesindeki öğrencinin bilmem kaç haftalık maaşıyla tertemiz bir ikinci el araba alması falan...

Yine de imkan varsa gençleştirmek mutlaka daha iyi hissettirir. Artmaya devam eden piyasayla maddi kaybınız olmayacağı gibi, sıkıldığınız takdirde (alırken kazandığınız için) kârlı bir şekilde satıp daha üst model bir Golf’e geri dönme imkanınız da olacak gibi görünüyor.

Geri
Üst Alt