Golf siparişinde opsiyon önerileriniz

silvershadow dedi:
Merhabalar,

Öncelikle çok güzel bir form olmuş Golf hakkında çok istifade etmiş bulunmaktayım formumuzdan. Yarın yeni bir golf siparişi vermek istiyordum, düşündüğüm opsiyonlar aşağıdaki gibidir. Buradaki arkadaşların bilgi ve tecrübblerine dayanarak ekletmek istediğiniz veya olmazsa olmazlar konusunda yardımlarınızı talep edecektim ve sipariş esnasında dikkat etmem gereken konular.  Kartal Doğuş oto bayiine sipariş vermeyi düşünüyorum.

2016 1.6 TDI highline

Panoromik cam tavan

Frontassist ve ACC ve park assist

Kör nokta algılayıcısı

Yer tasarruflu stepne

Fiyata görede ekletebileceğim

Keyless

Dinamik Light assist ( DLA)

Ergoaktive koltuk

Geri görüş kamerası

Bu donanımlara göre vag.com ile aştırabileceğim donanım varmıdır?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Değerli Hocam,

Öncelikle golf tutkunu dostlarımız arasına hoş geldiniz.

Araç sanırım DSG eğer değilse ACC almak mümkün değildir maalesef.

Eğer DSG alıyorsanız tutarı bakımından en ucuzlar arasında (339 TL) , ancak oldukça faydalı bir donanım olarak kesinlikle "sürüş profili seçme özelliği" ni almalısınız.

Opsiyonel donanımlar kısmında bu donanımın özelliklerini bulabilirsiniz.

Dinamik Light assist özelliği bulunan araçlarda lane assist ile sign assist özelliklerinin VAG kablosu ile aktive edilmesi mümkündür. Dolayısıyla bu özelliği almanız halinde bu donanım bedavaya gelecektir.

Kör nokta algılayıcı alacaksanız bu özellik zaten lane assist ile birlikte satılmaktadır. Eger bunu alacaksanız bu durumda Elbette sign assist almaya gerek yok ayrıca vermişsiniz parasını çünkü.

1.172 TL ye ergoActive koltuklar aracınıza premium hissini hem görünüm hem konfor anlamında  sonuna kadar vercektir.

Geri görüş kamerası 610 TL ancak bazen çok faydalı olabilir.

Unutmadan ACC ile Park Assist'ı bir arada aldığınız için sürüş konfor paketi 1520 TL Toplam tutardan düşülecektir
Aracim daki opsiyonlardan son derece memnunum.( sadece yer tasarruflu stepneyi gereksiz buldum. )  Ama Keşke şunu da alsaydim dediğim 2 özellik var. ACC ve Keyless.Eğer imkânınız var ise bu 2 opsiyonu ekletmenizi isterim.

- aracımda uled ve dla mevcut. Bu zamana kadar hiç uzunlari kullanma gereği duymadım. Hatta arkadaşlar bilir, far yuksekligim fazla mi acaba diye servise kontrol ettirmiştim karsimdakiler rahatsız olmasın maksadiyla. Herşey normal çıkmıştı. Gercekten güzel aydınlatıyor.

- geri gorus kamerası : yan aynalarla fren Işığı sayesinde bile arkayi zar zor gorduğunuz durumlarda geri gorus kamerası ile rahatça arkanizi gorebilirsiniz.

- surus profili seçme : dsg li araçlarda kesinlikle bulunması gereken bir opsiyon.

- yer tasarruflu stepne. Eğer benim gibi bagaj havuzu kullanırsınız, yer tasarruflu stepnenin vereceği derinlikten faydalanamayacaksiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bugün pek bi hevesli kartal Doğuş otoyol gittim sonuç hüsran. Opsiyon sistemleri henüz hazır olmadıkları için özel sipariş alamiyorlarmis şaka gibi geldi bana. TR genelinde bir sorun sandım başka bir bayi aradım herhangi bir sıkıntı yok dediler boşuna vakit kaybı yaşadım.  Haftaya artık tel açıp bakacağım tekrar.  Bir hafta daha bekleyeceğim. ..

@Yusuf Yusuf Hocam Merhaba,

Kartal Doğuş Oto'dan siparişi verdim ve şu anda üretim aşamasında, üç haftaya kadar nasip olursa araç elimde olur diye tahmin ediyorum. Burdaki öğrendiklerim ve sizlerin sayesinde aşağıdaki özelliklerde aracım.  Vag açma konusunda yardımlarınızı talep edecektim.  Bir sorumda 2015 araçlar 105,  2016 dizel araçlar galiba 110PS olarak geliyor bu konuda bir bilginiz var mı ?

Vag ile açılmasını istediklerim :

-kadran selamlama

-line assist

-sign assist

-yağmur yağdığında otomatik sunroof ve camların kapanması

-Başka açılması uygun gördüğünüz özellikler  :)

Araç özellikleri:

Highline 1.6 TDI BlueMotion Technology 110 PS 7 ileri DSG

Pasifik mavisi

Sürüş profili seçimi

Adaptif hız sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği "Front Assist"

Dinamik uzun far asistanı "Dynamic Light Assist"

Panoramik açılır cam tavan

Bi-Xenon Plus farlar ve LED gündüz sürüş farları (Dinamik uzun far asistanı ile alı nabilen versiyon)

Çarpışma hazırlığı "Pre-Crash Basic"

Geri görüş kamerası "Rear Assist"

Yer tasarrufu çelik jantlı stepne

Kör nokta uyarı sistemi "Blind Spot Detection"

"Keyless Entry" anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Güvenli Kilitlemesiz

Görüşmek dileğiyle.

@ilhan

Hayırlı olsun Hocam.

Maşallah hemen hemen en dolu araçlardan biridir sanırım sizin aracınız.

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

@silvershadow @fcsrn

Hocam sizlerin ve forumumuz  sayesinde bu kadar dolu oldu ve golf hakkında bilmediklerimi öğrendim. Önerileriniz olmasa Highline'a  panaromik cam ekler geçerdim. Herkese çok teşekkür ederim.

Sagılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Yusuf Yusuf Hocam Merhaba,

Kartal Doğuş Oto'dan siparişi verdim ve şu anda üretim aşamasında, üç haftaya kadar nasip olursa araç elimde olur diye tahmin ediyorum. Burdaki öğrendiklerim ve sizlerin sayesinde aşağıdaki özelliklerde aracım.  Vag açma konusunda yardımlarınızı talep edecektim.  Bir sorumda 2015 araçlar 105,  2016 dizel araçlar galiba 110PS olarak geliyor bu konuda bir bilginiz var mı ?

Vag ile açılmasını istediklerim :

-kadran selamlama

-line assist

-sign assist

-yağmur yağdığında otomatik sunroof ve camların kapanması

-Başka açılması uygun gördüğünüz özellikler  :)

Araç özellikleri:

Highline 1.6 TDI BlueMotion Technology 110 PS 7 ileri DSG

Pasifik mavisi

Sürüş profili seçimi

Adaptif hız sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği "Front Assist"

Dinamik uzun far asistanı "Dynamic Light Assist"

Panoramik açılır cam tavan

Bi-Xenon Plus farlar ve LED gündüz sürüş farları (Dinamik uzun far asistanı ile alı nabilen versiyon)

Çarpışma hazırlığı "Pre-Crash Basic"

Geri görüş kamerası "Rear Assist"

Yer tasarrufu çelik jantlı stepne

Kör nokta uyarı sistemi "Blind Spot Detection"

"Keyless Entry" anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Güvenli Kilitlemesiz

Görüşmek dileğiyle.
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Bu güzel aracı görmek için sabırsızlanıyorum. Siz seçin bütün özellikleri açması benden ;)

@ilhan hocam ergo aktive göremedim. Bu kadar dolu bir arabaya ergo yakisir mutlaka alin derim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak Hocam aslında almayı düşündüm biraz bütçe konusu fazla aşmamak istedim. Hayır diyemiyeceğim özelliklerden biriydi baktım ki ekledikçe ekliyorum sonra oturup düşündüm nereleri kısabilirim diye. Bu özelliği ve bir iki özelliği geri çıkarttım.

@koserim Hocam indirimsiz hali 114.000 tabi mart ayında zam gelmez ise araca.

Valla benim butce 100 bindi birde beklememek icin ozellikleri ekleyemedim

Geri
Üst Alt